Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. vydala hypoteční zástavní listy v hodnotě 800 milionů eur

10.12.2013 04:12 Tisková zpráva: UniCredit Bank

„Tato emise hypotečních zástavních listů znamená náš dlouhodobý závazek na českém i slovenském trhu. Naším cílem je dále podporovat a financovat lokální investice v obou zemích. Nízké náklady na financování výrazně zvýší naši konkurenční pozici na trhu,“ říká Jiří Kunert, generální ředitel UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.

„Finanční prostředky z této emise dluhopisů jsou příkladem synergií, které byly plánovány v rámci sloučení UniCredit Bank v České republice a na Slovensku,“ dodává Miroslav Štrokendl, ředitel zahraniční pobočky UniCredit Bank na Slovensku.

UniCredit Bank patří mezi přední české banky, které tento typ dluhopisů uvedly na trh. Emise na jiném než českém trhu umožnila novela Zákona o dluhopisech z loňského roku. Cenné papíry budou díky tomuto kroku více likvidní, banka je rovněž bude moci použít jako zástavu při krátkodobých měnových operacích s Evropskou centrální bankou. UniCredit Bank AG je hlavním manažerem celé emise, spolumanažeři jsou pak HSH Nordbank a Nord/LB.

 „Pevně věříme v diverzifikaci finančních prostředků. Vstupem na eurodluhopisový trh získáme přístup k mezinárodním investorům a výrazně rozšíříme možnosti financování,“ říká Gregor Hofstaetter-Pobst, finanční ředitel UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.

Agentura Moody’s ohodnotila tyto hypoteční zástavní listy ratingem A3. Splatné budou k 13. prosinci 2018. Investiční rating A3  potvrzuje vysokou kvalitu těchto zajištěných dluhopisů a potvrzuje vysokou kvalitu hypotečního portfolia a investičních procesů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *