EUR 24.290

USD 22.213

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.290

USD 22.213

20. 08. 2013

0 komentářů

Subjekty:
UNIQA pojišťovna

UNIQA: Aktuální status vyřízení škody pro klienty nyní on-line

 


 

Aplikace i-Rychlé škody UNIQA přináší zjednodušení a urychlení komunikace nejen klientovi, ale také pojišťovně. Čím více budou klienti portál využívat, tím snazší a rychlejší bude i vyřízení škody. Zákazník má přehled o tom, jaké dokumenty je třeba pro zdárnou likvidaci doplnit, a může je rovněž obratem elektronicky do pojišťovny zaslat. Kromě toho může touto cestou podat ke škodě relevantní informace nebo se zeptat na další okolnosti procesu vyřízení.

Tato aplikace se zatím týká majetkových škod privátních klientů – tedy škod vzniklých na domácnostech, rodinných nebo rekreačních domcích, stavbách a vozidlech. UNIQA pojišťovna dlouhodobě usiluje o zkrácení procesu likvidace škod. Každoročně musí vyřídit desítky tisíc škodních událostí. Například u škod z pojištění vozidel činí obvyklá délka likvidace včetně odeslání náhrady na účet u jednoznačné plechové škody tři pracovní dny. Zprovoznění aplikace i-Rychlé škody UNIQA přispěje nejen k urychlení komunikace, ale rovněž k vyšší transparentnosti celého procesu od nahlášení škody až po vyplacení pojistného plnění na účet klientovi. Příští rok plánuje UNIQA doplnit do aplikace rovněž škody z pojištění osob.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.01 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%
Historie vývoje


Související články

Pokles cen nemovitostí podpojištění majetku v Česku nevyřešil

Podpojištění je vlastnost pojištění, která může lidi snadno připravit o peníze z plnění. V případě pojistné události může totiž pojišťovna, je-li majetek podpojištěn, krátit vyplacené pojistné plnění ve stejném poměru, o kolik je hodnota pojištěné věci vyšší než pojistná částka. Jak podpojištění vzniká, jak mu předcházet?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

03. 10. 2023

Průzkum: Více než polovina nemovitostí nemá dostatečné pojištění

V průzkumu společnosti FinGO, který reprezentoval více než 3000 klientů z celé České republiky, se ukázalo, že více než polovina (53,5 %) smluv na pojištění nemovitosti, které klienti v minulosti uzavřeli, je v současné době podpojištěna. K tomu dochází nejen u hlavních budov, ale také u vedlejších staveb, jako jsou pergoly, garáže nebo zahradní domky.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

25. 07. 2023

Kvůli vysoké inflaci se rozmáhá takový nešvar – podpojištěni

Dopady inflace se promítají rovněž do majetkového pojištění. Rostoucí ceny totiž vyžadují navýšení pojistných částek. Tím sice zdražuje pojištění, odborníci přesto doporučují pojistné smlouvy pravidelně aktualizovat. V opačném případě hrozí podpojištění, což při potenciální pojistné události znamená krácení náhrady vzniklých škod a ztrátu klidně ve výši statisíců korun. Jak nastavit správnou pojistnou částku u pojištění […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 06. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *