EUR 25.330

USD 23.428

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.330

USD 23.428

22. 11. 2023

0 komentářů

Urbanity je prvním developerem v žebříčku ESG Rating. Sází na energetické úspory a recyklované stavební materiály

 

Nemovitostní skupina Urbanity se umístila jako první firma z oblasti real estate v žebříčku ESG Rating vyhlašovaném Asociací společenské odpovědnosti. Zařadila se mezi Top 10 v kategorii malých a středních podniků díky svému důrazu na budování udržitelných výrobních kampusů, které využívají recyklovaných stavebních materiálů, snižují svou energetickou náročnost a stojí na technologiích vyrábějících energii z obnovitelných zdrojů. Hodnocení, do kterého se přihlásilo 135 tuzemských firem, vycházelo z 22 oblastí, které posuzovali experti z Fakulty podnikohospodářské VŠE.

Loading 

Žebříček ESG Rating vznikl v roce 2022 jako společný projekt Asociace společenské odpovědnosti a Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze. Jeho cílem je přinášet veřejnosti nezávislé srovnání ESG aktivit firem a organizací. ESG Rating měří vybrané ukazatele v rámci jednotlivých pilířů ESG a porovnává, do jaké míry tuzemské firmy sledují a komunikují svůj vliv na životní prostředí, společnost a řízení firmy.

 „Nemovitostní trh se podílí téměř ze 40 % na celkové roční produkci uhlíkových emisí, z čehož 70 % připadá na provoz nemovitostí a 30 % na jejich výstavbu. Zlepšení v oblasti udržitelného developmentu mají proto velký význam pro společnost a jsou pro nás výzvou. O to víc nás těší, že nezávislí experti prověřili a ocenili naši ESG strategii a stali jsme se vůbec první firmou z oblasti real estate, která bodovala v žebříku ESG rating. Náš obchodní model je postavený na budování výrobních kampusů, které jsou šetrné k životnímu prostředí, stojí na udržitelných technologiích a zároveň jsou přínosné pro místní komunity a rozvoj regionů. Ukazuje se, že je to správná cesta,” uvedl Roland Hofman, spoluzakladatel společnosti Urbanity.  

Skupina Urbanity se při developmentu a správě především výrobních kampusů zaměřuje na to, aby výstavba vznikala primárně rekultivací zanedbaných brownfieldů. Vedle využívání recyklovaných materiálů při stavbě areálů je zásadní také šetrné hospodaření s vodou a velká pozornost je věnována krajinotvorné výsadbě, ozelenění a biodiverzitě. Důraz je kladen na energetickou soběstačnost postavenou na vysokém standardu budov a obnovitelných zdrojích a také na podporu místních komunit.

Povinný nefinanční reporting se v blízké době dotkne velkých korporací i malých podniků. Reportování ESG dat v čím dál větší míře vyžadují finanční instituce i klienti v real estate sektoru. Současně jde o způsob, jak s pomocí dat lépe sledovat a řídit chod společností a skutečně zmírňovat dopady na životní prostředí. Nemovitostní skupina Urbanity si v loňském roce nastavila ESG strategii, která jí umožnila získávat potřebná data a dosahovat cílů v oblasti udržitelnosti. Za rok 2022 už také vydala svůj první ESG report a získala mezinárodní ocenění BREEAM Communities s nejvyšším hodnocením v CEE regionu doplněný o vítězství v 25. ročníku prestižní soutěže „Best of Realty – Nejlepší z realit“.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývoje


Související články

Letošní rok bude pro hypotéky přelomový

V oblasti hypotečních úvěr můžeme letošní rok bez nadsázky označit za přelomový. A to hned z několika důvodů. Jedním z nich je pokračující snižování úrokových sazeb hypoték, které jde ruku v ruce se snižováním základní sazby ze strany České národní banky. Druhým důvodem je platnost novely zákona o spotřebitelském úvěru. Ta jasně definuje účelně vynaložené […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

04. 03. 2024

Komentář:  Proč si myslíme, že část nového stavebního zákona bude účinná až později

Co znamená nový stavební zákon pro developery menších až středně velkých projektů? Podívejte se, co vše nová právní úprava od 1. července letošního roku změní, co bude ku prospěchu, a co naopak zatím pokulhává nebo nebylo vyřešeno vůbec. Řada brzd a omezení pro rozvoj stavebnictví v Česku bohužel nadále zůstává. A některé oblasti jsou dokonce […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 02. 2024

Zajištění úvěru nemovitostí? Pozor na potenciální právní vady takové nemovitosti

Chcete-li si vzít úvěr například pro nastartování svého podnikání a jste zároveň vlastníkem nějaké nemovitosti, můžete ji využít jako zástavu. Než však o půjčku požádáte, měli byste se ujistit, že daná nemovitost nemá žádné právní vady. Jaké jsou a v čem jejich problematika spočívá?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *