Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Úroky u hypoték stále padají, dno je však již na dohled

20.08.2014 10:08 Tisková zpráva: EKOSPOL

Průměrná úroková sazba u hypoték podle údajů Fincentrum Hypoindexu v červenci opět mírně klesla a dosáhla svého nového historického minima 2,723 procenta. Ve srovnání s červnem je i menší zájem o hypotéky. I když jsou úrokové sazby letos nižší než minulý rok, klientů ubývá. Může za to nižší počet refinancovaných hypoték. Banky stále nabízely různé akční nabídky a slevy, a to přilákalo do bank 8 352 klientů, kteří si v červenci sjednali hypotéky v celkovém objemu 14,12 miliard korun.

„Těší nás, že úrokové sazby stále klesají, protože levné hypotéky jsou správně okysličenou krví pro tuzemský bytový trh a jsou jedním z hlavních stimulů pro pořízení vlastního bydlení. Jen za první pololetí se v Praze i díky nim prodalo 2850 nových bytů,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL, která je lídrem tuzemského developerského trhu. EKOSPOL letos na jaře uvedl na trh 700 nových bytů v 7 lokalitách a vytvořil nový český rekord, kdy za jeden měsíc prodal 250 bytů.

„Jsme si ale vědomi, že úroky nemohou klesat donekonečna a cítíme, že jejich pomyslné dno je již na dohled a bude dosaženo během jednoho až dvou měsíců. V podzimních měsících již dojde k obratu, i kvůli ukončení řady akčních nabídek ze strany bank. Navíc je zjevné, že hypoteční trh se pomalu blíží ke stropu svých letošních možností, protože velká část refinancování starých hypoték již proběhla a trh táhnou nové úvěry, jejichž objem a množství nemá takovou dynamiku jako loni či v předkrizových letech,“ dodává Evžen Korec.

RNDr. Evžen Korec, CSc., generální ředitel a předseda představenstva EKOSPOL a.s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *