Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

V Čechách se draží nemovitosti s nejnižší cenou, v Praze s nejmenším odstupem od odhadu

11.05.2016 10:05 Tisková zpráva:

Při koupi i prodeji je potřeba si dražební společnost prověřit, důvěryhodný partner je u tak důležitého rozhodnutí zásadní. Věnujeme velké úsilí propagaci každé nemovitosti, abychom dosáhli maximální ceny, a jsem velmi rád, že studie potvrdila úspěch naší strategie,“ říká Radim Hasman, člen představenstva společnosti Eurodražby.cz, prvního dražebníka elektronických dražeb v České republice.

Ze studie také vyplývá, že největší počet dražeb nemovitostí v 1. až 3. kvartále 2015 zrealizovaly Prokonzulta a společnost Eurodražby.cz, která je lídrem trhu i v oblasti nedobrovolných dražeb.

Dražby vynikají rychlostí
Mezi výhody dražeb patří rychlost celého procesu. Více než polovina dražeb je zrealizována do 60 dnů od zveřejnění. U nedobrovolných dražeb jsou s ohledem na objem nejrychlejší Eurodražby.cz. Když se podíváme na statistiku rychlosti z pohledu dobrovolných a nedobrovolných dražeb, tak dobrovolné dražby jsou obvykle vyřízené rychleji, ale například u Eurodražby.cz je tato doba srovnatelná pro oba druhy dražeb. Průměrně se opakuje 13 procent dražeb. Z tohoto pohledy patří Eurodražby.cz s pouhými 6 procenty k české špičce.

Regionální zaměření
U českých dražebníků sledujeme zaměření na určité regiony, pouze společnosti Eurodražby.cz a Prokonzulta působí po celé republice. Naxos se specializuje na Prahu a Čechy, kde realizuje 34 procent svých dražeb. Čechy (bez Prahy) jsou stěžejní pro Eurodražby.cz a Dražbyprobst, které tam realizují 84, respektive 82 procent svých dražeb. Dražební společnost Morava se zaměřuje především na Moravu, kde probíhá 83 procent jejích dražeb.

Typy dražených nemovitostí
U typu dražených nemovitostí sledujeme specializaci jednotlivých dražebníků. Eurodražby.cz se zaměřují především na objekty k bydlení a rekreaci, které u nich tvoří 85 procent vydražených nemovitostí. Naopak Prokonzulta má mezi draženými objekty výraznější podíl pozemků. Naxos se celkově orientuje především na komerční objekty.

Celkově v průzkumu potvrdila silnou pozici společnost Eurodražby.cz, dominantní postavení má zejména v oblasti nedobrovolných dražeb. Při výběru dražební společnosti je důležitá celková vyváženost a správný poměr mezi rychlostí, cenou a kvalitou, protože dražba je komplexní proces.

Tisková zpráva:  Eurodražby.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *