Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

V Praze se vloni prodalo nejvíce nových bytů o dispozici 2+kk. Zájemci si jich koupili celkem 2249, o 10,6 procenta více než v roce 2013

11.02.2015 11:02 Tisková zpráva: EKOSPOL

Za celý loňský rok prodali všichni developeři v Praze celkem 5950 nových bytů, což bylo meziročně o 935 bytů více. Prodeje nových bytů v Praze tak poprvé překonaly předkrizový rok 2007, v němž se v české metropoli prodalo 5356 bytů.

„Loňský rok považujeme za mimořádně úspěšný. Čísla o prodejích jsou důkazem toho, že česká ekonomika konečně roste a přibývá lidí, kteří se nebojí pořídit si vlastní bydlení. Za růstem počtu prodaných bytů v Praze stojí i rekordně levné hypotéky a neustále doplňovaná nabídka takzvaných superlevných bytů,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL, která je největším stavitelem bytů v České republice a loni vytvořila český rekord, když za měsíc prodala 250 bytů. „Rovněž není náhodou, že nejvíce bytů se prodává v Praze 9, 10 či 5. Je to fenomén již několika posledních let, kdy se poptávka stahuje do lokalit, v nichž nabízejí developeři velké projekty se stovkami superlevných bytů. Ceny těchto bytů jsou pak výrazně nižší, než činí celopražský průměr. EKOSPOL v těchto pražských čtvrtích nabídl či stále nabízí byty s nejlepším poměrem ceny a kvality v projektech jako je Panorama Kyje, Nové Měcholupy, Výhledy Barrandov či Slunečné terasy Řeporyje. Všechny dřívější etapy v těchto projektech byly vyprodány dlouhou dobu před dokončením a vysokou vyprodanost – mnohdy ještě před samotným zahájením výstavby – mají i aktuálně nabízené nové etapy,“ dodává Korec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *