Sobota 20. října. Svátek má Vendelín.

V pražských Radlicích vzniká nová lukrativní administrativní a rezidenční čtvrť

28.04.2016 11:04 Tisková zpráva:

ČSOB banka zde sídlí již delší dobu a své prostory nadále rozšiřuje. Hlavní stavbou v dané lokalitě je administrativní budova Aviatica, která byla slavnostně otevřena na začátku září loňského roku a letos získala ocenění v kategorii nejlepší stavba a zároveň administrativní budova roku v 18 zemích střední a východní Evropy v soutěži Central and Eastern European Real Estate Quality Awards (CEEQA). Celkově nabízí 27 000m2 kancelářských ploch, které jsou pronajaté společnostem, jako je například Oracle Czech, Sberbank CZ, Schneider Electric, Astra Zeneca a AB Facility. Mimo kvalitních kanceláří kategorie A a nové rozsáhle rezidenční výstavby nabídne také základní služby jako supermarket, drogerii a obchod s tabákovými výrobky. 

„Výhodou Aviatici a dalších fází tohoto rezidenčně administrativního komplexu je skvělá dopravní dostupnost všemi dopravními prostředky,“ říká specialista na kancelářský segment Radek Procházka ze společnosti Prochazka & Partners. Díky husté a dobře fungující síti městské hromadné dopravy lze využít metra, tramvaje, autobusu i vlaku. Plánuje se také výstavba Radlické radiály, díky které se celá lokalita napojí na vnitřní okruh Prahy, výpadovku na dálnici D5 ve směru Plzeň/Nürnberg a Letiště Václava Havla. „Dobrá dopravní dostupnost je jedním z klíčových kritérií při výběru kanceláří,“ dodává Radek Procházka. Na Aviaticu navážou dvě další kancelářské budovy. Mechanica, která by se měla začít stavět v tomto roce a poslední fází bude Dynamica. 

Na pozemcích o rozloze 16,5 hektaru nebudou ale jen komerční budovy. Na komplex navazuje v severní části obytná zástavba. V okolí probíhá výstavba rezidenční části, která by měla být dokončena na konci roku 2016 a nabídne přibližně 100 bytových jednotek. Penta celkově plánuje postavit více než 650 bytů v několika kategoriích podle velikosti ve čtyř až sedmipodlažních domech. V rámci nové administrativně-rezidenční čtvrti je také pamatováno na kvalitní okolí pro veřejnost a občanskou vybavenost. Projekt nabídne množství obchodů, restaurací a služeb. Developer nezapomněl ani na dostatek zeleně. Pro rezidenční čtvrť bude k dispozici veřejný městský park o rozloze 15 000m2.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.