EUR 25.230

USD 23.714

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.230

USD 23.714

02. 09. 2015

0 komentářů

Více než polovina Čechů už řešila pojistnou událost v domácnosti nebo u nemovitosti. Nejčastějšími příčinami jsou voda a krádeže.

 


 

Na druhém místě mezi riziky je vloupání do bytu či domu spojené s odcizením movitých věcí, se kterým má negativní zkušenost 17 % osob. Právě v letních měsících, kdy lidé opouštějí své domovy a míří na dovolené, počet vykradených domácností přibývá. Třetí nejčastější událostí, se kterou se lidé setkávají, je poškození nemovitosti vichřicí (13 %). Naopak výrazně méně musí Češi řešit nepříjemnosti způsobené tíhou sněhu nebo námrazou (6 %), pádem stromu (3 %) a požárem nebo výbuchem (4 %).

„Je patrné, že nehoda není náhoda a pojistné události v domácnostech a na nemovitostech jsou zcela běžné. Co lidé podceňují nebo bohužel někteří stále nevědí, je, že pro spolehlivou ochranu domu je třeba mít sjednané jak pojištění domácnosti, tak pojištění nemovitosti. Zatímco pojištění nemovitosti chrání samotnou stavbu, pojištění domácnosti zabezpečuje vybavení domu či bytu. Když vám například vykradou dům, jen pojištění nemovitosti nepomůže,“ říká Petr Hájek, vedoucí vývoje pojistných produktů finanční skupiny Wüstenrot.

Nejvíce vytopených bylo v Libereckém kraji, vloupání nejčastěji řeší v Plzeňském kraji

S vytopením domácnosti se nejčastěji setkali lidé z Libereckého kraje, kde se tato nepříjemnost stala 52 % respondentům. S problémem se často potýkají také v Plzeňském (48 %) a Ústeckém (46 %) kraji. Vloupání řeší nejčastěji v Plzeňském kraji, kde s ním má špatné zkušenosti téměř třetina obyvatel. Na pomyslném druhém místě je Praha, kde se muselo s následky vloupání vyrovnat 29 % lidí. „Z průzkumu také vyplynulo, že vloupání jsou častější u bytů než u domů a jedná se převážně o problém větších měst nad 100 tisíc obyvatel,“ říká Petr Hájek z finanční skupiny Wüstenrot.

Pojištění odpovědnosti se vyplatí

REKLAMA

Dobré je nezapomínat ani na pojištění odpovědnosti. „Pokud vám například v bytě praskne přívod vody k pračce či myčce a způsobíte škodu na majetku sousedů, řeší pojištění domácnosti jen škodu způsobenou na vašem majetku. Proto je vhodné myslet i na pojištění odpovědnosti, které pokryje právě škody způsobené jiným lidem,“ dodává Petr Hájek.

Jak to vidí Wüstenrot?

Wüstenrot poskytuje produkt ProDomov, který vychází ze znalosti nejčastějších potřeb klientů. Zahrnuje v sobě pojištění stavby (nemovitosti), domácnosti i pojištění odpovědnosti za škody občanů. V nové variantě Exklusiv nabízí Wüstenrot v rámci pojištění domácnosti např. pojištění elektroniky a optiky bez limitu až do výše celkové pojistné částky, pojištění zavazadel v uzamčeném prostoru vozidla či krádež jízdního kola mimo místo pojištění. U pojištění rodinného domku obsahuje varianta Exklusiv vyšší limity v základním krytí, škody způsobené ptactvem nebo hlodavci na zateplené fasádě i strojní rizika pro zařízení sloužící rodinnému domu.

Novinkou je také IT Asistence, která zahrnuje telefonickou pomoc, vzdálenou asistenci přímo v počítači klienta nebo pomoc při ztrátě dat, včetně odvezení a doručení paměťového média.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Ceny nájmů se začínají umoudřovat, je otázka, na jak dlouho

Růst cen nájemního bydlení se za poslední rok – až na výjimky – zpomalil a v mnoha krajích přešel dokonce k poklesu nebo stagnaci. Pomohl především větší počet nemovitostí nabízených k pronájmu – bytů v podstatě všech kategorií, ale také pokojů určených ke spolubydlení nebo například částí rodinných domů. A svou roli sehrála i utlumená poptávka, která vyústila v nižší […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

11. 04. 2024

Družstevní bydlení je stále cenově dostupnější alternativa

Pořízení staršího družstevního bytu je v průměru o 15 procent levnější než koupě bytu v osobním vlastnictví. Zatímco průměrná prodejní cena bytu v Česku v osobním vlastnictví na začátku letošního roku dosahovala 70 tisíc korun za metr čtvereční, průměrná cena za metr čtvereční družstevního bytu byla na hranici 47 tisíc korun za metr čtvereční. Vyplývá to z analýzy společnosti RE/MAX.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

09. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *