Sobota 06. března. Svátek má Miroslav.

Virtuse Energy sehraje významnou roli v přípravě systému obchodování s emisemi v Číně

26.11.2015 05:11 Tisková zpráva:

Vzájemná spolupráce obou společností má přispět ke zdárnému spuštění emisního systému na celonárodní úrovni. „Virtuse si tímto partnerstvím zajistí místo v první linii a slibuje si od tohoto kroku zlepšení konkurenceschopnosti vůči čínským konkurentům, kteří jsou vzhledem k tradicionalistickému, až bych řekl konfuciánskému uspořádání společnosti čínskými firmami, zvýhodněni při výběru dodavatele,“ komentuje aktuálně z Číny Jan Fousek, jednatel Virtuse Energy a přední evropský odborník na čínský trh s emisemi.

Čína je největším znečišťovatelem ovzduší na světě. Dle schválení poslední pětiletky má Peking spustit celonárodní trh s emisemi do roku 2017. Pod tlakem, aby se nejlidnatější země světa připojila k závazkům na snižování emisí skleníkových plynů, letos v únoru ohlásila cíl snižovat své vlastní emise od roku 2030. Pilotní systémy obchodu s emisními povolenkami se po vzoru Evropy spustily v sedmi provinciích, na nichž se Virtuse Energy už podílí. Je členem čínské burzy v Shenzhenu a zanedlouho i burzy v Guangzhou – (česky Kanton). 

„Vzhledem k dlouhodobé spolupráci s ICIS, jsme velmi rádi, že vzniklo oficiální partnerství, díky němuž se můžeme na čínském trhu posunout dále. Pro Virtuse Energy je to další krok dopředu právě vzhledem k možnosti stát se strategickým partnerem u vzniku čínského trhu s emisemi, který má být podle očekávání minimálně dvakrát větší než evropský systém emisního obchodování,“ dodává Fousek. Spolupráce bude dále založena na vzájemném propojení v rámci konferencí, analýz, komentářů trhu či legislativy. Virtuse Energy je již rok rovněž aktivním členem vlivné Mezinárodní Asociace pro emisní obchodování (IETA), která se svou iniciativou B-PMR rovněž významně ovlivňuje budoucí formování trhu v Číně a některých dalších zemích. ICIS se, kromě poskytování tržních analýz tisícům čínských i zahraničních klientů a organizace významných konferencí, podílí významnou měrou na budování celonárodního trhu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *