Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Vlastní bydlení si může dovolit málokdo, nízko jsou naopak nájmy v centru Prahy

30.03.2021 08:03 Tisková zpráva:

Byty v České republice stále zdražují, a to nejen v lukrativních lokalitách. Nejdražší byty ke koupi jsou ale stále v Praze a nejlevnější je již delší dobu v Ústecký kraj. Díky zmraženým krátkodobým pronájmům, jsou nízké nájmy paradoxně v centru Prahy.

I když jsou ceny nemovitostí v Ústeckém kraji oproti Praze nízko, jsou v této oblasti na svém maximu a stále rostou. Proto si vlastní bydlení rozhodně nemůže dovolit každý,“ vysvětluje Jiří Tschiharsch z realitního portálu Bydlisnami.cz.

Problém pořídit si vlastní bydlení pociťují hlavně samoživitelky, mladé rodiny, senioři, či studenti. „Napříč republikou mírně rostou i nájmy, ale výjimkou je například centrum Prahy, kde díky nezájmu o Airbnb jsou hezké byty k pronájmu za velmi příznivé ceny,“ doplňuje Tschiharsch.

Realitní trh ovlivňuje právě omezený turistický ruch a hlad investorů po jakýchkoliv nemovitostech. Naděje na snížení cen nemovitostí je v dohledné době mizivá. Při hodně optimistické prognóze budou ceny růst velmi pomalu nebo dokonce stagnovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *