EUR 25.405

USD 21.896

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.405

USD 21.896

30. 03. 2021

Vlastní bydlení si může dovolit málokdo, nízko jsou naopak nájmy v centru Prahy

 

Byty v České republice stále zdražují, a to nejen v lukrativních lokalitách. Nejdražší byty ke koupi jsou ale stále v Praze a nejlevnější je již delší dobu v Ústecký kraj. Díky zmraženým krátkodobým pronájmům, jsou nízké nájmy paradoxně v centru Prahy. 


I když jsou ceny nemovitostí v Ústeckém kraji oproti Praze nízko, jsou v této oblasti na svém maximu a stále rostou. Proto si vlastní bydlení rozhodně nemůže dovolit každý,“ vysvětluje Jiří Tschiharsch z realitního portálu Bydlisnami.cz.
Problém pořídit si vlastní bydlení pociťují hlavně samoživitelky, mladé rodiny, senioři, či studenti. „Napříč republikou mírně rostou i nájmy, ale výjimkou je například centrum Prahy, kde díky nezájmu o Airbnb jsou hezké byty k pronájmu za velmi příznivé ceny,“ doplňuje Tschiharsch.
Realitní trh ovlivňuje právě omezený turistický ruch a hlad investorů po jakýchkoliv nemovitostech. Naděje na snížení cen nemovitostí je v dohledné době mizivá. Při hodně optimistické prognóze budou ceny růst velmi pomalu nebo dokonce stagnovat.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.32 Aktuální výše Hypoindexu

2.21%

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%
Historie vývoje


Související články

Kvůli covidu zdražují nejen chaty a chalupy, ale i mobilní domy

Foto: Shutterstock Průzkumy ukazují, že Češi tráví na svých chalupách nebo chatách stále více času. Mnozí další by si přitom takovou nemovitost přáli nebo již aktivně plánují její nákup. Vyšší poptávka, kterou způsobila pandemická omezení, ale žene ceny nahoru. Podle osloveného realitního experta je aktuální nabídka chudší než dříve, zajímavou alternativou proto mohou být mobilní […]

Text: redakce hypoindex.cz

04. 10. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.