Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

YIT VSTUPUJE S BYDLENÍM VE FINSKÉM STYLU NA POLSKÝ TRH

21.09.2015 03:09 Tisková zpráva:

Tom Sandvik, ředitel obchodní divize YIT pro pobaltské země a státy střední a východní Evropy, k expanzi uvedl: „Do Polska vstupujeme s obdobně ambiciózními plány jako v České republice, kde se v hlavním městě chceme zařadit mezi pětici největších rezidenčních developerů. S ohledem na to, že již působíme v Česku, na Slovensku, ve třech pobaltských státech a v Rusku, je pro nás Polsko co do geografie i velikosti trhu přirozenou volbou. Právě posílení růstu realitního trhu na trzích střední a východní Evropy je totiž součástí strategie YIT.“ Jak uvedl ředitel polské YIT Tomasz Konarski, firma v současné době finišuje s akvizicemi prvních pozemků pro rezidenční výstavbu ve Varšavě, kde má také své sídlo.

Expanzi YIT do Polska nahrává také současná ekonomická situace v regionu střední a východní Evropy. Země CEE patří k nejrychleji se rozvíjejícím v Evropě. Důvěra klientů v rezidenční trh je vysoká, k čemuž přispívají mimo jiné i stále velmi příznivé sazby hypoték. Podle Zuzany Martínkové, manažerky YIT pro rozvoj marketingu a prodeje v regionu CEE, registruje skupina YIT oproti minulým třem rokům až dvojnásobný nárůst prodejů bytů prakticky na všech středo- a východoevropských trzích.

YIT je jedním z klíčových hráčů na trhu s bydlením ve střední a východní Evropě. V Estonsku a Lotyšsku je jedničkou. V Litvě a na Slovensku se řadí do první trojice, přední místo firmě patří rovněž v Rusku. Co do počtu a rozsahu bytových projektů patří mezi významné rezidenční developery také v Praze. V hlavním městě se od komornějších projektů (např. Hájek, Hostivař, Troja) přes bytové areály většího rozsahu (Braník, Hyacint Modřany, Green Motol, Talo Kavalírka) posouvá až k realizaci velkých urbanistických celků, pro které bude čerpat inspiraci z mateřského Finska. V Praze 9 – Hloubětíně v sousedství Rokytky na bývalém brownfieldu o ploše více než 9 ha v současné době chystá projekt nízkoenergetických bytů ve finském stylu. V horizontu 5–8 let zde postaví novou čtvrť s bytovými domy, viladomy a obchodními prostory, v níž najde domov téměř 2 000 obyvatel. Součástí čtvrti bude nová infrastruktura, parková zeleň, sportoviště a další plochy pro volnočasové aktivity.

Mezinárodní skupina YIT patří k nejvýznamnějším hráčům na evropském realitním trhu. Podniká v oblasti developmentu, pozemního a průmyslového stavitelství. Je jedničkou na finském trhu a přední místo jí patří také v Rusku. Vedle Finska a Ruska působí v pobaltských státech a ve střední a východní Evropě. Jako jedna z mála společností v tomto segmentu se může pochlubit dlouhou tradicí: v roce 2012 ve Finsku oslavila 100 let od svého založení, na ruském trhu působí již více než 50 let. YIT je kótována na burze v Helsinkách a ke konci roku 2014 měla více než 44 000 akcionářů. Divize developmentu, pozemního a průmyslového stavitelství YIT zaměstnává téměř 6 000 pracovníků. Výnosy YIT Corporation za rok 2014 dosáhly 1,801 mld. EUR, provozní zisk činil 114 mil. EUR.

Zdroj: Tisková zpráva YIT Corporation

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *