Sobota 15. srpna. Svátek má Hana.

Za deset let prodal Central Group ve svých vzorkovnách kuchyňské linky a vestavěné skříně za 680 milionů korun

19.02.2019 11:02 Tisková zpráva: CENTRAL GROUP

Přesně před deseti lety začal Central Group svým klientům nabízet poradenství a dodávku kuchyní a vestavěných skříní na klíč. Od té doby prostřednictvím svého studia pomohl lidem vybrat 2000 kuchyňských linek a 3000 vestavěných skříní. Celkem za 680 milionů korun. Kuchyně a skříně firma nejen dodala, ale zajistila i jejich instalaci včetně rozvodů pro spotřebiče.

Klienti si tyto služby oblíbili a využívají je ve stále větší míře. Na počátku jsme prodávali zhruba 120 kuchyňských linek a 100 vestavěných skříní ročně. Nyní je to více než dvojnásobek kuchyní a trojnásobek vestavěných skříní,” řekla výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková.

Během posledních let se zvýšil nejen zájem klientů o tyto doplňkové služby, ale i jejich náročnost. Stále častěji totiž požadují vyšší kvalitu dodávaných komponentů ke kuchyňským linkám a luxusnější provedení. V kurzu jsou tak například skleněné obklady, umělé nebo dokonce kamenné desky.

Větší náročnost se odrazila i v průměrné ceně. Zatímco před deseti lety činila průměrná cena kuchyňského vybavení včetně kompletní realizace 170 tisíc korun, v loňském roce to bylo již 210 tisíc korun. Vybavení kuchyňskou linkou nebo i dalším nábytkem volí jak lidé, kteří chtějí byt pro vlastní bydlení, tak investoři, kteří tak mají byt bez práce připraven pro budoucí nájemníky. Ti kupují především malé byty o dispozici 1+kk a 2+kk a u takových se pak průměrná cena kuchyňské linky včetně veškeré instalace pohybuje kolem 100 tisíc korun. Naopak vůbec nejdražší kuchyni zařizovali specialisté kuchyňského studia Central Group v projektu Nademlejnská v Hloubětíně. Majitel nového rodinného bytu si zde objednal kuchyni celkem za 1,1 milionu korun. Nejdražší přitom byly spotřebiče, například jen za digestoř zaplatil 100 tisíc korun a ohřevná zásuvka na talíře stála dalších 54 tisíc.

 „V poslední době vnímáme stále větší zájem o dodávky vybavení na klíč a v mnoha případech dokonce o kompletní zařízení celého bytu na míru. Služby jsme tedy rozšířili a začali lidem vybavovat také ložnice, obývací pokoje či šatny,” dodala Tomášková. Jen v loňském roce Central Group takto kompletně zařizoval pro klienty hned několik desítek bytů. Trend zvyšujícího se zájmu o stěhování do plně zařízeného bytu na klíč je v posledních letech zřejmý.

Kuchyňské studio

Vzorkovna v sídle Central Group zahrnuje samostatné kuchyňské studio Hanák Nábytek a Indeco s komplexní nabídkou sortimentu a služeb. Klienti mohou vybírat z široké škály kuchyňských linek, spotřebičů, obkladů a příslušenství.

Studio vestavěných skříní

Dodavatelem vestavěných skříní je firma Indeco. Její skříně zvládnou jakýkoli atypický prostor. Lidé si mohou vybrat z velké škály materiálů, barev a výplní dveří. Nabídka vnitřního vybavení skříní zahrnuje krom polic i velké množství zásuvek a doplňků, jako jsou sklopné tyče, držáky, věšáky či drátěné koše.

Interiérové poradenství

V rámci zkvalitňování a rozšiřování poskytovaných služeb nabízí Central Group také vlastní interiérové poradenství. To umožňuje kompletní zařízení interiéru zakoupené nemovitosti ještě před vlastním dokončením a převzetím již zařízeného bytu. Výhradním partnerem této služby je Indeco.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *