EUR 25.265

USD 23.663

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.265

USD 23.663

08. 08. 2012

0 komentářů

Za půl roku inspekcí nemovitostí odhalil Bytecheck přes 2000 vad a nedostatků

 


 

Společnost Bytecheck se specializuje na inspekce skutečného stavu nemovitostí. Inspektoři prověří, zda se zájemce o nemovitost nechystá investovat do stavby, která má podstatně nižší hodnotu, než je nabízená kupní cena.
Za půl roku své existence dosáhl Bytecheck obratu 850 tisíc korun, provedl na 175 inspekčních prohlídek starších nemovitostí a novostaveb, přičemž převzetí novostaveb tvořilo více než třetinu celkového objemu inspekcí. Při průměrném prodeji 140 rezidenčních nemovitostí v Česku denně, tak Bytecheck prověřil „pouze“ necelé 1% prodaných nemovitostí.
 
U novostaveb se inspektoři nejčastěji potýkali se špatným provedením podlah, obkladů a dlažeb, spádováním teras, balkónů a parapetů, nesprávně osazenými dveřmi, ale také s problémy s vývody v kuchyňských koutech, nedostatečnými světlými výškami, chybějícím větráním či problémy s akustikou. Kuriozitou byl nový byt, u kterého inspektoři zjistili hned 35 nedostatků. U starších nemovitostí byla nejčastějším problémem vzlínající vlhkost, netěsnosti střech, stav elektroinstalace a statické poruchy.

V západním světě má inspekce nemovitostí již své stálé místo na trhu – řadu let se provádí v Německu, Velké Británii, Holandsku, Francii a především v USA, kde je v některých státech inspekce dokonce požadována bankami pro financování koupě. U nás zažívají inspekce nemovitostí velký boom teprve nyní. „Myslím, že je to dáno tím, že si lidé začali uvědomovat, že nákup nemovitosti je většinou jejich největší investicí v životě a že investice do kvalitního posudku je opravdu zanedbatelnou částkou ve srovnání s hrozícími riziky jako je odstoupení od smluv, soudní líčení, opravy a neplánované rekonstrukce na vlastní náklady,“ uvedl Pavel Štáf, zakladatel společnosti Bytecheck.

Od tohoto podzimu Bytecheck rozšíří své služby o jeden nový projekt s názvem Novostavba v nesnázích.
 „V rámci služby Novostavba v nesnázích budeme hledat již starší novostavby, které po letech užívání vykazují nějaké neduhy a ty budeme jejich majitelům pomáhat řešit,“ vysvětluje Pavel Štáf.
Seriál Novostavba v nesnázích bude pravidelně zveřejňován na webu www.bytecheck.cz.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Investice do nájemních rezidenčních projektů zaznamenávají v Česku boom

V roce 2023 se v Česku do komerčních nemovitostí investovalo celkem 1290 milionů eur, investice do nájemního bydlení činily 167 milionů eur, což je třikrát více než v roce předchozím. Vzrostl také podíl tohoto segmentu na celkovém objemu investic do komerčních nemovitostí. Zatímco v minulosti (s výjimkou roku 2020) šlo maximálně o 3,3 %, loni to bylo 13 %.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 04. 2024

Během prvního čtvrtletí se v Brně prodalo nejvíce bytů za dva roky

Za první kvartál roku 2024 našlo své kupce celkem 246 brněnských novostaveb. Oproti průměru za předchozí rok, který byl poznamenán utlumenou poptávkou v důsledku vysokých úrokových sazeb, se jedná o 100% nárůst. Jak vyplývá z dat společnosti Trikaya, začátek letošního roku byl natolik úspěšný, že dokonce překonal dlouhodobý průměr. Ceny zatím stoupají pozvolna, pohybují se […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 04. 2024

Analýza: Budou v Praze nájmy opět srovnatelné se splátkami hypoték?

Doba, kdy bude v Praze opět srovnatelné splácet vlastní byt a bydlet v nájmu, se pravděpodobně rychle blíží. V následujících dvou letech by se ceny nových bytů měly zvyšovat o 5 % ročně, postupně klest sazby hypoték ke 3 % a růst nájemné v průměrně o 10 % za rok. Vyplývá to z aktuální analýzy Central Group.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *