EUR 25.200

USD 23.143

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.200

USD 23.143

08. 08. 2012

0 komentářů

Za půl roku inspekcí nemovitostí odhalil Bytecheck přes 2000 vad a nedostatků

 


 

Společnost Bytecheck se specializuje na inspekce skutečného stavu nemovitostí. Inspektoři prověří, zda se zájemce o nemovitost nechystá investovat do stavby, která má podstatně nižší hodnotu, než je nabízená kupní cena.
Za půl roku své existence dosáhl Bytecheck obratu 850 tisíc korun, provedl na 175 inspekčních prohlídek starších nemovitostí a novostaveb, přičemž převzetí novostaveb tvořilo více než třetinu celkového objemu inspekcí. Při průměrném prodeji 140 rezidenčních nemovitostí v Česku denně, tak Bytecheck prověřil „pouze“ necelé 1% prodaných nemovitostí.
 
U novostaveb se inspektoři nejčastěji potýkali se špatným provedením podlah, obkladů a dlažeb, spádováním teras, balkónů a parapetů, nesprávně osazenými dveřmi, ale také s problémy s vývody v kuchyňských koutech, nedostatečnými světlými výškami, chybějícím větráním či problémy s akustikou. Kuriozitou byl nový byt, u kterého inspektoři zjistili hned 35 nedostatků. U starších nemovitostí byla nejčastějším problémem vzlínající vlhkost, netěsnosti střech, stav elektroinstalace a statické poruchy.

V západním světě má inspekce nemovitostí již své stálé místo na trhu – řadu let se provádí v Německu, Velké Británii, Holandsku, Francii a především v USA, kde je v některých státech inspekce dokonce požadována bankami pro financování koupě. U nás zažívají inspekce nemovitostí velký boom teprve nyní. „Myslím, že je to dáno tím, že si lidé začali uvědomovat, že nákup nemovitosti je většinou jejich největší investicí v životě a že investice do kvalitního posudku je opravdu zanedbatelnou částkou ve srovnání s hrozícími riziky jako je odstoupení od smluv, soudní líčení, opravy a neplánované rekonstrukce na vlastní náklady,“ uvedl Pavel Štáf, zakladatel společnosti Bytecheck.

Od tohoto podzimu Bytecheck rozšíří své služby o jeden nový projekt s názvem Novostavba v nesnázích.
 „V rámci služby Novostavba v nesnázích budeme hledat již starší novostavby, které po letech užívání vykazují nějaké neduhy a ty budeme jejich majitelům pomáhat řešit,“ vysvětluje Pavel Štáf.
Seriál Novostavba v nesnázích bude pravidelně zveřejňován na webu www.bytecheck.cz.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.62 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%
Historie vývoje


Související články

Nový vzestup na trhu: Hypotéky a ceny nemovitostí nabírají dech

O českém trhu rezidenčních nemovitostí a trhu hypotečním není špatné pohovořit s někým, kdo se o dění zajímá. Zájem o hypotéky opět stoupá a s ním i ceny nemovitostí, které začínají nabírat dech. Očekávání a uvolnění parametrů obezřetnosti DTI a DSTI při poskytování úvěrů hraje svou roli. Nedostatek nabídky není jen otázkou poptávky, ale i „zelené“ […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

19. 03. 2024

Komentář: Blíží se znovu do USA nemovitostní krize?

Po delší odmlce se znovu vynořují důkazy o možné krizi v sektoru amerických nemovitostí. Otřesy na tomto trhu negativně ovlivňují tamní finanční domy, které drží velké množství dluhů směrem k developerům a majitelům nemovitostí. S prudkým nárůstem úrokových sazeb má mnoho firem problémy s refinancováním svých dluhů, což některé banky nutí zvyšovat rezervy na opravné […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

18. 03. 2024

Komentář: Regulační bouře prodražuje ceny bytů

Na pozadí neustálých proměn na realitním a hypotečním trhu se stále cosi děje. Jde o aktuální vývoj, trendy a dění, které ovlivňují jak cenovky nemovitostí, tak dostupnost hypotečního financování. Od nebývalého utažení úvěrových podmínek a jeho uvolnění až po očekávání budoucí inflace a role nemovitostí jako prostředku k ochraně před znehodnocením peněz – to vše […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

14. 03. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *