Sobota 11. července. Svátek má Olga.

Zájem o byty v Praze mezi cizinci klesá, Lekvi přesto meziročně prodala téměř o polovinu nemovitostí více

07.02.2018 02:02 Tisková zpráva:

Skupina Lekvi Group, která je na českém trhu dlouhodobě nejúspěšnější realitní firmou zaměřující se na prodej rezidenčních nemovitostí zahraničním klientům, dosáhla v roce 2017 obratu 1,55 miliardy Kč, což oproti obratu z roku 2016 (914 milionů Kč) představuje nárůst o téměř sedmdesát procent.

Na výrazně vyšším obratu realitní společnosti se podílel také růst cen nemovitostí, nicméně i v objemu prodaných nemovitostí zaznamenala LEKVI razantní nárůst, a to o 48 %. „Za růstem prodejů je především náš efektivní marketing a rozšiřování služeb, které našim klientům spolu s nemovitostmi nabízíme,“ říká ředitel společnosti Firaz Muinov. Mezi tyto služby patří například zprostředkování hypotéčních úvěrů, účetní služby, daňové poradenství a správa zakoupených nemovitostí.

Růst cen bytů v Praze, kam LEKVI soustřeďuje většinu svých aktivit, začíná podle Muinova být pro část zahraniční klientely důvodem, proč se při nákupech nemovitostí rozhlížet i po sousedních trzích. „Ceny bytů tlačí nahoru jejich velký nedostatek, pro zahraniční investory, na které se hodně zaměřujeme, je dalším negativním faktorem posilování koruny vůči rublu. Praha tak začíná být pro tuto klientelu příliš drahá, alternativou je pro ně Německo,“ říká Muinov.

LEKVI nabízí zájemcům o koupi nemovitosti v ČR řadu doplňujících služeb, které jsou mezi zahraničními klienty velmi žádané. Jedná se zejména o pomoc se získáním hypotéky. V loňském roce získala firma licenci ČNB nutnou pro zprostředkování úvěrů. Více než dvěma stovkám klientů společnost zajišťuje také účetní služby, od loňského roku je navíc oprávněna poskytovat i služby daňového poradenství. Roste rovněž počet klientů, pro které LEKVI jejich nemovitost v ČR také spravuje; zpravidla se jedná o zajištění dlouhodobého pronájmu u nemovitostí pořízených jako investice.

Mezi nejvýznamnější developerské projekty, do kterých byla Lekvi Group v roce 2017 zapojena, patří například žižkovská Residence Garden Towers (Central Group), Sakura (T.E .Development), Rezidence U Kronikáře/Dalimilova (PSN) nebo Krejcárek (Edifice), kde je Lekvi Group výhradním prodejcem.

Tisková zpráva: Skupina Lekvi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *