Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Zájem o krátkodobé pronájmy roste!

29.03.2017 01:03 Tisková zpráva:

Doba se neúprosně zrychluje a s ní i podnikání. Nechceme na nic čekat, vše je třeba hned, ideálně včera. Ještě tušíme, co bude zítra a možná i za měsíc, ale už období za rok máme jen ve velkých mlhách. Čím menší firma, tím větší nároky na flexibilitu. Mnohaleté smlouvy, složité závazky a ještě jejich o dost složitější vypovídání tak v podnikání začínají být jen obtížně přijatelnou podmínkou. Nejinak je tomu i u pronájmů kanceláří. Krátkodobý a střednědobý pronájem tak nabývá na popularitě a naznačuje možnou budoucnost toho odvětví.

 Globalizace, digitální ekonomika a nebývalá rychlost technologického vývoje nahrávají mnoha firmám, které ještě včera neexistovaly, dnes jsou malé, zítra budou velké a pozítří se rozpustí v majetku giganta v Silicon Valley. Nebo si firma zkrátka chce jen dopřát ten luxus nevědět a svým majetkem neručit za to, co přijde za rok. Smlouvy bez závazků, tolik běžné v jiných službách se tak usadily i v kancelářském byznysu. Začínající podnikatel, ale i ten, který zavítá do dané lokality párkrát do měsíce kvůli několika schůzkám, mají jedno společné. Nechtějí se vázat, nechtějí slibovat platbu faktur za prostor, které už za pár měsíců nemusí potřebovat, případně mu nebudou vyhovovat. A nabídka se přizpůsobuje.

Potřebujete pronájem pracovního místa? Nebo byste raději vlastní a větší kancelář na dva dny v týdnu? K tomu na pár hodin zasedací místnost, kde se svými partnery vyřešíte obchodní záležitosti? Nic není problém.

Růst zájmu o krátkodobé pronájmy potvrzuje i profesionál z oboru, Martin Skalický ze společnosti Cimex, která pronajímá kancelářské prostory ve více než deseti budovách v Praze a Karlových Varech „V roce 2016 stále ještě převažovaly dlouhodobé pronájmy, nicméně lze pozorovat nástup trendu u krátko a střednědobých. Během posledních dvou let se podíl krátkodobých pronájmů na trhu zvýšil o desítky procent a nic nenasvědčuje tomu, že by se tento trend měl zastavit. Právě z tohoto důvodu jsme na trh uvedli projekt rightnowoffices.cz který se specializuje na kanceláře, zasedací místnosti a coworking po celé Praze s délkou nájmu již od jedné hodiny!“

Navzdory trendu velké a stabilní společnosti, které ke své činnosti potřebují větší plochy, ani dnes nemívají problém s delšími nájemními vztahy. A ty se jim vyplatí – často je vlastník schopen v řadě případů dát zajímavý příspěvek na úpravu prostor dle jejich požadavků nebo nabídnout různé jiné pobídky. Míra pobídek pak záleží právě na délce nájmu a velikosti plochy.

Kdy zvolit krátkodobý a kdy dlouhodobý pronájem?

Krátkodobý pronájem je zpravidla výhodnější pro freelancery, start-upy a začínající podnikatele, kteří se nechtějí a ani nemohou vázat. Ale také pro ty, kteří často cestují.

„Divoká devadesátá léta, kdy se klíčové obchody domlouvaly na benzínových pumpách, jsou díky bohu ty tam, ale ani přesun obchodní a podnikatelské činnosti do rušných kaváren v reakci na rostoucí dynamiku globálního světa by neměl zůstat konečnou stanicí podnikatelské kultury naší země.pokračuje Martin Skalický ze společnosti Cimex a dodává: „Nabídka klidného, moderního a dostatečně flexibilního pracovního prostředí například v rámci našeho projektu rightnowoffices.cz, kde máte za adekvátní náklad k dispozici také zapůjčení techniky, administrativní služby, pronájem parkovacího místa nejen pro sebe ale i pro návštěvu atd., je naše odpověď na rostoucí poptávku po flexibilních krátkodobých pronájmech.“

Krátkodobé pronájmy administrativních prostor mohou být řešením i pro velké firmy, které pro svou činnost standardně využívají dlouhodobě pronajaté administrativní plochy. Vyžitím nabídky krátkodobých flexibilních pronájmů totiž mohou efektivně vykrývat nárazové potřeby zajistit administrativní prostory, kvůli kterým by jinak držely nevyužitou kapacitu v dlouhodobě pronajatých administrativních prostorech. Je to poměrně revoluční úvaha o optimalizaci nákladů na zajištění administrativních ploch nutných pro činnost dané firmy kombinací standardně dlouhodobě pronajatých kanceláří a využitím nabídky potenciálu flexibilních krátkodobých pronájmů.

Rovněž se zde otevírá prostor pro vlastníky komerčních nemovitostí, aby momentálně neobsazené administrativní prostory nabídli ke krátkodobému flexibilnímu pronájmu, například do doby, než bude vyhledán a sjednán nájemní vztah s dlouhodobým nájemníkem.

Tisková zpráva Cimex

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *