Sobota 07. prosince. Svátek má Ambrož.

Zájem o byty neupadá: Fincentrum Reality zaznamenává v létě rekordní prodeje

09.08.2019 06:08 Tisková zpráva: Fincentrum Reality

Letní měsíce často bývají pro realitní trh nejslabší v roce. Slabá poptávka, málo dokončených transakcí… Tohle přesně se však v letošním roce neděje. Fincentrum Reality registruje zvýšené prodeje v červenci. „V první polovině tohoto roku bylo možné sledovat trend ochlazení trhu. Změna ovšem nastala v červenci, kdy nárůst počtu zakázek oproti průměru letošního roku činil 25 procent,“ prohlásila Andrea Daňhelová, provozní ředitelka Fincentra Reality.

Přestože ceny za nemovitosti v České republice významně neklesají, zájem o ně opět narůstá. Dokazují to čísla Fincentra Reality. Přední domácí realitní kanceláři se oproti průměru tohoto roku zvedly prodeje, v porovnání s loňským červencem se dokončené navýšily o více než 30 procent. „Vnímáme to jako signál, že se realitní trh znovu probouzí a poptávka po novém bydlení se znovu zvyšuje,“ dodala Andrea Daňhelová.

Přitom právě o prázdninách bývalo zvykem, že počet dokončených transakcí byl nejnižší v roce. „V uplynulých letech platilo, že prázdninové měsíce byly nejslabšími v roce, zejména pak červenec. Je to také pochopitelné, jelikož lidé jezdí po dovolených a nemají příliš prostor pro řešení své bytové situace. Letos je tomu očividně jinak,“ dodala Andrea Daňhelová.

Jednou z příčin zvýšeného zájmu může být pokles úrokových sazeb hypoték. Podíl financování hypotečním úvěrem však podle Fincentra Reality dosahuje kolem 50 procent. „Zhruba polovina obchodů byla financována z vlastních zdrojů klientů, z nichž významný podíl mohou tvořit investiční nemovitosti pořizované za účelem pronájmu, jelikož výše nájemného je v současné chvíli pro investory velice zajímavá,“ doplnila Andrea Daňhelová.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *