Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Zájem o internetové aukce bytů stále roste, Prahu 5 čeká v létě už jejich sedmá vlna

25.07.2018 12:07 Tisková zpráva:

Třináct bytů na Praze 5 vstoupí již v srpnu 2018 do veřejné online aukce. Pořadatel, realitní společnost GAVLAS, tak naváže, letos již posedmé, na úspěšnou řadu prodejů. Jen během letošního roku jich na svých portálech www.internetove-drazby.cz a www.ElektronickeDrazby.cz uskutečnila celkem 90 v celkové hodnotě 450 milionů.

„Online aukce je v současnosti jedním z nejvýhodnějších způsobů koupě nemovitosti. Kupujícímu díky transparentnímu procesu přihazování dokáže zajistit tu nejlepší cenu. Zjednodušuje se ale i organizace bytových prohlídek, které jsou pořádány hromadně a většinou během jednoho dne. Zájemce má tak možnost prohlédnout si nabízené jednotky najednou, což mu poskytuje v tomto časovém horizontu jedinečnou možnost srovnání,“ komentuje výhody tohoto speciálního způsobu prodeje Ivo Gavlas.

Oblíbenost elektronických aukcí navíc v poslední době roste. Dokazují to i částky, na kterých byty umístěné do aukcí končí. Ty byly v posledních měsících až o 170 % vyšší než vyvolávací cena. Nejčastějšími kupci jsou mladí lidé ve věku do 37 let, kteří tak využívají možnosti výhodné koupě nemovitosti.

„Mladí se s přehledem orientují v prostředí internetu. Česká společnost si zatím na systém online aukcí nemovitostí postupně navyká. Podíl bytů prodaných takovou formou se ale bude nadále zvyšovat,“ dodává Gavlas.

Zájemci budou v srpnu vybírat z celkem 13 bytů od garsonek s rozlohou 22 m2 až po čtyřpokojové byty přesahující 140 m2. Vyvolávací cena za m2 se pohybuje na 56 tisících, což je velmi zajímavá cena v porovnání s průměrnou cenou za metr čtvereční u pražských bytů, která na začátku roku 2018 činila zhruba 85 tisíc korun. Všechny nabízené jednotky se nacházejí v zázemí Smíchova, pražské čtvrti, která svým umístěním poskytuje dokonalý kompromis mezi životem v blízkosti centra a lokalitou ideální pro rodiny s výbornou občanskou vybaveností.

Uzávěrka přihlášek pro sedmou vlnu aukcí je 1. srpna, prohlídky nabízených jednotek budou ale probíhat už 25. a 26. července 2018.

Tisková zpráva: ElektronickéDražby.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *