Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Zájem o nové byty v Praze nepolevil ani v létě. Nejvíce na odbyt šly byty 2+kk v Praze 9, naopak nejméně bytů se prodalo v Praze 2

29.10.2014 10:10 Tisková zpráva: EKOSPOL

V celé Praze se ve třetím čtvrtletí prodalo 1400 nových bytů, což bylo o 28 procent více než loni. Podle velikosti se nejvíce v tomto období prodávaly byty o dispozici 2+kk (37,6 %), za nimi následovaly dispozice 3+kk (25,1 %), 1+kk (23,7 %), 4+kk (10,5 %) a ostatní (3,1 %).

clipboard0451

„Údaje o prodejích v jednotlivých částech Prahy mají svoji logiku. V městských obvodech Praha 9, Praha 10 či Praha 5 je totiž mnohem širší nabídka pozemků za nižší ceny a jsou to právě konečné ceny bytů, které rozhodnou o tom, zda si je klienti koupí či nikoliv. Právě proto EKOSPOL, který nabízí byty s nejlepším poměrem ceny a kvality, realizuje v těchto lokalitách většinu svých projektů. Mezi největší z nich v současné době patří Nové Měcholupy, Panorama Kyje či Výhledy Barrandov,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva tuzemského developerského lídra EKOSPOL, který letos v létě vytvořil český rekord, když za jediný měsíc vyprodal 250 bytů. „Prodej bytů v okrajových lokalitách Prahy potvrzuje i prohlubující se trend, že lidé chtějí bydlet v lokalitách, které mají nejen dobrou dopravní dostupnost a občanskou vybavenost, ale i dostatek velkých zelených ploch v okolí,“ dodává Korec.

Tomuto trendu odpovídá i lokalizace bytů, které mají developeři ve svých nabídkách k prodeji. Na pražském trhu v současné době developeři nabízejí 7000 bytů, z nichž nejvíce (22,6 %) se nachází na území Prahy 5. Za ní následuje Praha 10 (20,6 %), Praha 9 (18,8 %) a Praha 4 (18,1 %). „Nejhubenější“ nabídka je naopak v Praze 2 (0,7 %) a v Praze 7 (0,8 %).

Letošní rok je pro pražské developery velice příznivý. Za první tři čtvrtletí prodali celkem 4250 nových bytů, což bylo o 23 procent více než loni. „Za tímto svižným nárůstem stála především neustále doplňovaná nabídka takzvaných superlevných bytů, lepšící se ekonomická situace české ekonomiky a rekordně nízké úroky u hypoték. Očekáváme tedy, že letošní prodeje překonají loňský rok zhruba o 10 procent a v Praze se prodá 5500 až 5600 nových bytů,“ říká Evžen Korec. Na nárůstu počtu prodaných bytů má přitom největší zásluhu společnost EKOSPOL, každý sedmý letos prodaný nový byt v Praze totiž pocházel od ní .

Společnost EKOSPOL zabodovala i na knižním trhu. Její generální ředitel Evžen Korec sepsal unikátní publikaci „Co je v domě, není pro mě! Aneb jak investovat do nemovitostí bez rizika a starostí!“ Kniha shrnuje víc než dvacetileté zkušenosti autora a je souborem praktických a užitečných rad. Publikace se krátce po svém vydání stala bestsellerem a za krátkou dobu se jí prodalo přes 3000 výtisků. Kniha je k prodeji za bezkonkurenční cenu 79 korun přímo v sídle společnosti EKOSPOL nebo si ji lze objednat na webu www.ekospol.cz/knihy. Zároveň je k dostání na pobočkách společnosti SIKO a v knihkupectvích po celé České republice.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *