Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

Zájem o nové byty v Praze nepolevil ani v letních měsících. V letošním třetím čtvrtletí developeři prodali 1400 nových bytů, o 28 procent více než loni!

09.10.2014 10:10 Tisková zpráva: EKOSPOL

Největší podíl na počtu prodaných bytů za prvních devět měsíců letošního roku má tuzemský developerský lídr EKOSPOL. Každý sedmý nový byt, který byl letos v Praze prodán, totiž pocházel od něj. EKOSPOL navíc v létě vytvořil český rekord, když za jediný měsíc prodal 250 bytů. „Naše prodejní ofenziva „700 bytů v 7 lokalitách“ byla mimořádně úspěšná a nyní je většina těchto projektů již vyprodána z více než 65 procent. Čísla o prodejích nás těší o to více, že naše byty s nejlepším poměrem ceny a kvality vyprodáváme dlouhou dobu před dokončením a bez použití jakýchkoliv slev, čímž se lišíme od našich konkurentů,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL. Na velkém meziročním nárůstu počtu prodaných bytů měla významný podíl i společnost Trigema, která si tak definitivně upevnila místo mezi pěti největšími developery.

clipboard0521

Za razantním růstem počtu prodaných bytů v letních měsících letošního roku stojí vedle neustále doplňované nabídky takzvaných superlevných bytů i mimořádně příznivá situace na tuzemském hypotečním trhu, kdy banky nabízejí hypotéky s historicky nejnižšími úrokovými sazbami. „Z našich analýz též vyplývá, že narůstá i počet bytů koupených na investici. V současné době se tento podíl pohybuje okolo třiceti procent,“ říká Evžen Korec, který na tento trend zareagoval tím, že letos na jaře napsal knihu „Co je v domě, není pro mě.“ Tato unikátní publikace, která je sumářem rad, jak bez rizika investovat do nemovitostí, se stala bestsellerem a prodalo se jí již více než tři tisíce kusů. Kromě sídla EKOSPOLU je kniha ke koupi i na pobočkách společnosti SIKO Koupelny a nově i v knihkupectvích po celé České republice. Další informace jsou na webu: http://www.ekospol.cz/knihy/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *