Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Zájem o peníze z programu Nová zelená úsporám roste – letošní objem by měl být plně vyčerpán

25.04.2014 09:04 Tisková zpráva: Státní fond životního prostředí ČR

„Zájem odpovídá našim předpokladům. Neváhejte s podáním žádosti – program bude podle všeho úspěšně vyčerpán. Letos je k dispozici 1,9 miliard korun,“ říká ředitel Státního fondu životního prostředí Petr Valdman.

První úspěšné žádosti by mohly být schváleny už v polovině května. Nová zelená úsporám byla přitom spuštěna na začátku dubna. Podporuje hlavně zateplování rodinných domů, výměnu oken a dveří, výstavbu tzv. pasivních domů a výměnu starých energetických kotlů za nové úsporné na biomasu, plyn, dále pak instalaci tepelných čerpadel a solárních panelů.

Oproti loňskému roku, kdy proběhla první výzva programu, obsahuje ta aktuální několik změn, které byly detailně vysvětleny na semináři pro odborníky v rámci stavebních veletrhů v Brně. Všechny informace jsou k dispozici na regionálních pracovištích SFŽP.

Příkladem je povinnost dodat všechny potřebné podklady k elektronické žádosti do tří dnů. „Pokud chcete více času, podejte žádost ve středu, protože tři dny běží až do pondělí. Sobota a neděle jako dny pracovního volna se nepočítají,“ sdělil na semináři náměstek ředitele fondu Leo Steiner a dodal: „Cílem tohoto opatření je snaha financovat projekty co nejrychleji.“

Na brněnském semináři byly představeny i příklady použití peněz z programu Nová zelená úsporám. Jsou k dispozici na internetových stránkách fondu. Platí, že i letošní výzva dokáže financovat až nadpoloviční část investic do opatření, která žadatelům sníží náklady na vytápění a ušetří tak do budoucnosti náklady na stále dražší energie. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *