Středa 23. září. Svátek má Berta.

Zelené bydlení je v Česku na vzestupu, zájemci se mohou těšit na finanční benefity

18.06.2019 10:06 Tisková zpráva: Hypoteční banka

Energeticky šetrné bydlení v posledních letech výrazně nabývá na popularitě. Ať se jedná o rodinné domy nebo velké developerské projekty, nízké provozní náklady a podpora ekologie jsou trendem, o který Češi stojí. Právě pro ty, kteří chtějí stavět nebo rekonstruovat v nejvyšším energetickém standardu, je vhodná Zelená hypotéka Hypoteční banky, jediný produkt svého druhu na českém trhu. S nadcházejícím létem je navíc pro nové klienty připravena sleva z úrokové sazby 0,15 % a pro 1. rok také sleva 45 % na pojištění nemovitosti.

Zelená hypotéka je vhodná pro všechny klienty, pro které je důležitá zodpovědnost vůči životnímu prostředí. A takových klientů v Česku přibývá. To potvrzuje průzkum Hypoteční banky, podle kterého se o ekologické bydlení zajímá 59 % dotázaných, více než 78 % by dokonce bydlení v energetických pasivních domech preferovalo. Na rostoucí trend reaguje i Hypoteční banka, která se nyní rozhodla rozšířit podporu pro všechny, kteří výstavbu nebo rekonstrukci šetrné budovy plánují.

„Jako banka se chceme podílet na financování šetrných staveb a větším využití zdrojů obnovitelné energie u rodinných domů. Jako jediní proto nabízíme specializovaný produkt, který takové stavby finančně zvýhodňuje. Po úspěchu Zelené hypotéky v minulém roce jsme se ještě rozhodli rozšířit počet benefitů a motivovat další zájemce o ekologicky udržitelné bydlení,“ říká Andrea Vokálová, tisková mluvčí Hypoteční banky.

Pro zájemce o Zelenou hypotéku je připravena sleva 0,15 % ze standardní úrokové sazby a také sleva 45 % na pojištění nemovitosti na 1. pojistné období a zvýhodněné pojištění v následujících letech. Při sjednávání Zelené hypotéky tak mohou klienti ušetřit i více než 10 tisíc korun.

Zelená hypotéka Hypoteční banky byla spuštěna v dubnu minulého roku a je jediným produktem, který podporuje stavbu šetrných staveb v Česku. V minulém měsíci také zaznamenala velký úspěch, když se umístila na druhém místě v kategorii hypoték v soutěži Zlatá koruna 2019.

„Ocenění v soutěži si velmi vážíme. Ukazuje nám, že jsme se vydali správnou cestou, a že klientům nabízíme úvěr, který reaguje na velkou poptávku po šetrném bydlení. Jsme moc rádi, že si produkt našel na trhu své místo a pomáhá se získáním bydlení lidem, kteří se k naší přírodě chovají ohleduplně,“ dodává Vokálová.

Hypoteční banka si navíc pro veřejnost připravila webový interaktivní model domu, který ukáže, jak se dá přistoupit k šetrným technologiím a vybavení v domě. Při plánování rekonstrukce nebo stavby šetrného domu se můžete inspirovat řešením, které pomůže šetřit nejen energii, ale také vaši kapsu. Model šetrné domácnosti naleznete na www.myslimezelene.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *