Neděle 19. září. Svátek má Zita.

ZFP REALITNÍ FOND USKUTEČNIL PRVNÍ INVESTICI V MAĎARSKU – VACI GREENS budova C

14.12.2016 01:12 Tisková zpráva:

ZFP realitní fond obhospodařovaný společností ZFP Investments, investiční společnost, a.s., rozšířil své portfolio nemovitostí o administrativní centrum Váci Greens budova C v Budapešti. Tato nová kancelářská budova byla dokončena v červnu 2015 a disponuje plochou téměř 20 tisíc m², která je plně pronajata společnosti z globální skupiny GENERAL ELECTRIC.

Budova Váci Greens C má ideální umístění v oblasti VACI CORRIDOR, kde se nalézají jedny z nejvyhledávanějších kancelářských prostor v Budapešti, a to i pro její excelentní dostupnost z centra města. Budova byla postavena belgickou developerskou společností ATENOR, získala několik mezinárodních ocenění a jako jedna z prvních v Budapešti také certifikát komplexní udržitelnosti budovy BREEAM ‘Excellent’.

Nájemcem budovy Váci Greens C je společnost GE Infrastructure Hungary Holding Kft. ze skupiny General Electric, která vznikla v roce 1892 a působí v oblastech výzkum, vývoj a výroba leteckých motorů a kogeneračních jednotek, výzkum a vývoj softwaru, ve finančnictví aj. Celá skupina pak patří mezi největší a nejziskovější společnosti na světě. GE Infrastructure Hungary Holding Kft. podepsala v roce 2013 s maďarskou vládou strategické partnerství na více než 20 let a v budově Váci Greens C si zřídila operační centrum pro celou Evropu.

VACI GREENS budova C je další, již pátou, významnou nemovitostí v portfoliu ZFP realitního fondu, obhospodařovaného investiční společností ZFP Investments. ZFP realitní fond je speciálním nemovitostním fondem pro veřejnost, který vznikl v červnu 2013. V listopadu 2016 přesáhla hodnota majetku fondu částku 3,7 miliardy Kč.

„Akvizicí budovy VACI GREENS C jsme nejen získali do portfolia fondu mimořádně kvalitní projekt pronajatý exkluzivnímu nájemci, ale současně jsme dosáhli příznivé geografické diverzifikace mimo Českou republiku“, řekl Peter Lukáč, místopředseda představenstva ZFP Investments.

Tisková zpráva: ZFP Investments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *