EUR 25.265

USD 23.707

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.265

USD 23.707

03. 12. 2018

0 komentářů

Ztratili jste klíče od bytu nebo domu? Tyto 3 kroky byste měli udělat jako první

 

Každému se někdy stane, že hledá klíče. Ale co dělat, pokud jste je opravdu ztratili? „Rozhodně není radno takovou situaci podceňovat. Pokud nevíte, kde jste klíče ztratili, není výroba náhradního klíče ke stávajícímu zámku bezpečným řešením. Ztrátu klíčů je třeba řešit okamžitě, a to vždy výměnou nebo překódováním zámkové vložky,“ upozorňuje Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení společnosti Next. Jak tedy postupovat v případě ztráty klíčů?

Loading



 

1. Zkuste si vzpomenout, kde jste klíče ztratili
Určení místa, kde jste své klíče ztratili, a zda existuje potenciální ohrožení vaší bezpečnosti, je prvním krokem ve chvíli, kdy zjistíte, že klíče postrádáte. Pokud si nemůžete vzpomenout nebo si nejste jistí, kde mohly klíče zůstat, hrozí, že by se mohly dostat do nesprávných rukou. Může tak hrozit nejčernější varianta, kterou je vloupání zlodějem za pomoci vlastního klíče. Takovou situaci pak budete v pojišťovně špatně vysvětlovat, a pravděpodobně tak přijdete i o pojistné plnění. 
2. Zavolejte zámečníka
Určitě neponechávejte situaci náhodě. Obzvlášť, pokud nevíte, kde jste klíče ztratili a kdo je mohl najít. Vždy raději zavolejte zámečníka, nejen aby vám případně otevřel dveře, ale aby rovnou vyměnil zámkovou vložku. Samotnou výměnu nepodceňujte a volte bezpečnostní zámky. „Pokud už voláte zámečníka, vyplatí se volat prověřené firmy a nechat si rovnou zkontrolovat kvalitu zabezpečení vstupních dveří. Obecně platí, že zloději odolají pouze dveře, které jsou minimálně ve třetí bezpečnostní kategorii, se zámkem a kováním minimálně ve stejné bezpečnostní kategorii,“ doporučuje Ivan Pavlíček, Next.
3. Nechte vyrobit náhradní klíče
Až vám zámečník otevře byt a vymění zámek, nechte si udělat náhradní klíče. Pokud máte dobré vztahy se sousedy, dejte si náhradní k nim nebo si je nechte v kanceláři či u přátel nebo rodiny, hlavně ne pod rohožkou, ty časy jsou již dávno pryč.
Tisková zpráva NEXT

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Prázdniny skončily. Zloději se z bytů přesouvají na chalupy

Zdroj: Pixabay.com V letních měsících většina lidí nechává alespoň na nějaký čas svůj domov bez dozoru. Špatně zabezpečený byt či dům je pak skoro pozvánka pro zloděje. Se zhoršujícím se počasím se pak lidé z dovolených, chat a chalup vrací zpět do měst a do hledáčku zlodějů se dostávají opuštěné rekreační objekty.

Text: Monika Lukešová

14. 09. 2021

Drahé zabezpečení bytu nepotřebujete. Zloděje odradíte i jednoduše

Prázdniny se pomalu blíží ke konci, ale sezóna vloupání z daleka nekončí. Lidé často opouštějí své domovy i v září, kdy se vydávají na dovolenou mimo hlavní prázdninové období. Abyste svou nemovitost zabezpečili proti vykradení, nemusíte investovat desítky tisíc do drahého vybavení.

Text: Monika Lukešová

17. 08. 2018

Zloděj vykradl přes 50 domů. Okradené i vzbudil a smál se jim

Šestačtyřicetiletý muž z Přerova ani ne za rok vykradl přes 50 domů, a to hned ve třech krajích. Způsobil škodu téměř za 1,5 milionu korun. Kradl hlavně peníze, šperky a drobnou elektroniku. Vrcholem všeho je, že se bavil tím, že okradené probudil, pozdravil a zmizel. Mohl být ale rád, že nenatrefil na někoho, kdo má v nočním stolku ukrytou zbraň nebo minimálně teleskopický obušek.

Text: Jiří Havelka

07. 05. 2015


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *