Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Létu vévodí škody napáchané vodou

Autor: | 21.06.2011 15:07 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Letním pojistným událostem na rodinných domech a domácnostech vévodí škody napáchané vodou v kapalném i pevném skupenství. Přírodní živly způsobily klientům Generali během loňského léta škody za více 48 miliónů korun. Letní období (červen až srpen) je spojeno s výraznou proměnlivostí počasí. Sucho a vedro střídá déšť, bouřky doprovází krupobití… Špatné počasí v období dovolených zkazí nejen náladu, ale může také napáchat značné škody na majetku. Co do počtu škod patří mezi další nebezpečí ohrožující domácnosti především zloději.

Přírodní živly, zloději nebo neopatrní sousedi mají jedno společné – na nemovitostech či domácnostech mohou způsobit značné škody. Ze statistik pojišťovny Generali vyplývá, že v létě nejvíce ohrožuje domy a byty počasí. „V období od června do sprna loňského roku jsme zaznamenali 3 618 škod na občanském majetku za 67 milionů korun. Špatné počasí bylo příčinou 60% z nich. Nejčastěji se jednalo o záplavy, krupobití a vichřici. Zanedbatelný není ani počet škod způsobených zloději, kteří měli na svědomí 282 škod za necelé 3 miliony korun,“ říká David Poes, vedoucí oddělení pojištění privátních rizik pojišťovny Generali.

V létě se riziko škod násobí, protože v době dovolených zůstávají domy i domácnosti prázdné a nehlídané. Škody, které po dobu nepřítomnosti může napáchat např. prasklé vodovodní potrubí nebo přívalový déšť, bývají většího rozsahu. „Doma“ totiž není nikdo, kdo by začal rychle jednat a včasným zásahem omezil škody na minimum. Likvidace havárie, která byla dva týdny ponechána bez nápravy, je mnohem náročnější jak na práci, tak finančně.

Nemalé je také bezpečnostní riziko. Dojde-li k vloupání během dovolené, dům nebo byt zůstává nechráněn a láká tak další nezvané návštěvníky. Zloději v době dovolených nezahálí. V období od června do srpna loňského roku zaznamenala pojišťovna Generali 282 případů krádeže či vloupání za necelé tři miliony korun. Mimo peněz v hotovosti se zloději zaměřují na vše, co lze obratem jednoduše a bez komplikací zpeněžit. Většinou se jedná o elektroniku, umělecké předměty, starožitnosti, apod. Poměrně často jsou v hledáčku jejich zájmu jízdní kola. Během loňského léta bylo klientům Generali odcizeno z uzamčených prostor přes 40 kol za necelého půl milionu korun.

Opuštěným nemovitostem a domácnostem hrozí v létě během dovolené jejich majitelů mnoho nebezpečí. Je proto dobré mít takovou pojistku, která je všechna pokryje. Takové řešení nabízí například Vario od Generali. Na jedné smlouvě je možné pojistit trvale obývaný rodinný dům či bytovou jednotku společně s domácností včetně odpovědnosti. Zdarma je k němu poskytována také Domovní asistence. Na rozdíl od ostatních pojistek navíc automaticky kryje všechna běžná rizika a klient se tak vyhne nebezpečí, že na tu či onu škodu se jeho pojistka nevztahuje. Klient si sám vyloučí rizika, která pojistit nechce. Pokud bydlí například na kopci a riziko povodně chce vyjmout, není problém jej z pojistné smlouvy vyloučit.

Tabulka nejčastějších rizik včetně živelních a výše škod na občanském majetku podle statistik pojišťovny Generali (červen - srpen 2010)

Riziko

Počet událostí

Celková škoda v milionech Kč

Krupobití

546

33,0

Vodovodní havárie

484

10,5

Záplavy, povodeň

467

7,5

Atmosférické srážky

438

2,2

Blesk přímý, nepřímý

314

2,0

Krádež, vloupání

282

3,0

Vichřice

266

2,5

Požár

9

0,3

Poznámka: Živelní škoda může splňovat podmínky pro zařazení do více druhů živelní škody.

Létu vévodí škody napáchané vodou >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (355)
 
Spíše ano. (50)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (57)
 Celkem hlasovalo 509 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »