Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Může Liška konkurovat pojišťovnám?

Autor: Dušan Šídlo | 31.08.2006 01:47 | Kategorie: Pojištění | 0 komentářů
Může Liška konkurovat pojišťovnám?

Co se skrývá za pojistným produktem, jemuž poradci ČMSS přezdívají "obligatorka"? Analýzu nového rizikového pojištění nabízí DUŠAN ŠÍDLO.

Poradci se mě v poslední době často ptají, jak výhodné je nové pojištění od Lišky (ČMSS). Ta propaguje své pojištění slogany jako "velmi výhodná cena" nebo "sjednání pojištění zdarma".

Mezi poradci ČMSS je prý toto pojištění důvěrně označováno jako "obligatorka" - měl by ho mít zkrátka každý. Podívejme se proto na tento produkt podrobněji.

ČMSS zprostředkovává od května svým klientům rizikové životní pojištění, tzn. pojištění s výplatou pojistné částky při úmrtí. Toto pojištění je doporučováno zejména ve fázi čerpání úvěru.

V tomto případě pojištění kryje nesplacenou částku úvěru (ať již řádného či překlenovacího). Pojištění je nabízeno i ve fázi spoření, kdy je kryta částka, kterou zbývá v době úmrtí dospořit do cílové částky.

Produkt tak do jisté míry konkuruje dětským pojistkám. Pokud uzavře stavební spoření rodič s tímto pojištěním, má jistotu, že jeho dítě cílové částky dosáhne i v případě jeho úmrtí.

Z výše uvedené charakteristiky plyne, že jde o pojištění s klesající pojistnou částkou. Pojistné zohledňuje pohlaví pojištěné osoby a každý rok se mění v závislosti na věku a aktuální výši pojistné částky.

Oprávněnou osobou pro případ úmrtí není stavební spořitelna, ale zvolený rodinný příslušník či jiná/jiné osoby blízké.

Základní parametry pojištění:
Nejnižší vstupní věk: 18 let
Nejvyšší vstupní věk: 65 let
Nejvyšší pojistitelný věk: 75 let
Minimální výše pojistné částky: 100 000 Kč
Maximální výše pojistné částky: 1 500 000 Kč
Minimální doba pojištění: 1 rok

Poradce spořitelny sjednává s klientem žádost o přijetí do smlouvy o skupinovém pojištění, což je běžný formulář, jehož součástí jsou zejména otázky týkající se zdravotního stavu. Zdravotní prohlídka není vyžadována.

Poskytovatelem pojištění není pojišťovna z finanční skupiny ČMSS, resp. ČSOB, ale Pojišťovna R + V, která patří k významným hráčům na německém pojistném trhu.


Přímo v oblasti životního pojištění zaujímá druhé místo na německém pojišťovacím trhu a s mateřskou firmou ČMSS, největší stavební spořitelnou v Německu Bausparkasse Schwäbisch Hall, spolupracuje již déle než 40 let.

Srovnání pro pojistné krytí ve výši 0,5 mil. Kč:

Pozn. výše ročního pojistného

VÝHODY
Výhodou nabídky od ČMSS je zjednodušené zkoumání zdravotního stavu a skutečnost, že zdravotní prohlídka není vyžadována ani u starších klientů, kteří čerpají vysoký úvěr. Rovněž je dobré, že pojistné krytí přesně kopíruje výši nesplaceného úvěru.

NEVÝHODY
Nevýhodou je naopak to, že pojištění kryje pouze riziko úmrtí. Trend i průzkumy ukazují, že klienti by také uvítali krytí rizik jako jsou pracovní neschopnost, invalidita aj.

Rovněž je pravda, že ČMSS přichází s touto nabídkou později a nabídka životního pojištění je dnes již dostatečně pestrá. Většina spořitelen se životními pojišťovnami spolupracuje - například Raiffeisen stavební spořitelna s pojišťovnou UNIQA nebo Wüstenrot stavební spořitelna s Wüstenrot životní pojišťovnou.

VERDIKT
Nabídka životního pojištění účastníkům stavebního spoření představuje logický krok správným směrem. Ačkoliv jde o skupinové pojištění, není nijak levné. U většiny klientů dokáže finanční poradce, který pracuje s pestřejší nabídkou individuálního pojištění, najít stejně kvalitní a současně levnější rizikové pojištění (viz tabulku). Pro účastníky stavebního spoření starší 40 let je ale tato nabídka skutečně cenově zajímavá.

Zdroj: Investujeme.cz

Může Liška konkurovat pojišťovnám? >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (372)
 
Spíše ano. (53)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 532 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »