Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Povodně 2010 – Nejvyšší škody hlásí obce, více než polovina z celkového počtu škod je zlikvidována

07.06.2010 15:02 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Třetí týden po povodních výrazně rostou velké škody. K dnešnímu dni nahlásili klienti Generali více než 900 pojistných událostí za 64 milionů korun. Zatímco minulý týden dominovaly škody na rodinných domech, aktuálně jsou nejvyšší ztráty na obecním majetku za přibližně 24 milionů korun.

Momentálně se jedná o více než třetinu z celkové výše dosud nahlášených škod, které budou nadále růst. Generali přijala řadu opatření, aby likvidace povodňových škod probíhala co nejrychleji. Díky zvýšenému úsilí likvidátorů se podařilo vyřídit přes 50% všech škod a poukázat pojistná plnění na účty klientů Generali.

Přibližně 58% z celkového počtu škod tvoří pojistné události na rodinných domech. Jejich majitelé dosud nahlásili škody za 15 milionů korun. Druhou nejpočetnější skupinou se zhruba čtvrtinovým podílem na celkovém počtu škod jsou domácnosti. Poškození bylo v jejich případě vyčísleno na necelé 4 milióny korun. Třetí příčka pomyslného žebříčku počtu škod patří pojistným událostem, které nahlásili podnikatelé. Podíl činí necelých sedm procent, ovšem škody přesahují sedm a půl milionu korun.

Nejmarkantnější rozdíl mezi počtem a výší škody spadá do pojištění obecního majetku. Obce dosud nahlásili pouhá 3 procenta z celkového počtu škod, ale jejich součet je zdaleka nejvyšší, 24 milionů korun. Především tyto škody budou nadále růst, protože velká voda poškodila například řadu komunikací, které spadají do správy jednotlivých obcí. Rostou také průmyslové a zemědělské škody, jejichž aktuální výše činí sedm a půl, respektive pět milionů korun.

Nejvíce postiženým krajem je jednoznačně severní Morava, odkud byly nahlášeny škody za více 55 miliónů korun. To je přibližně 87% z aktuálního celkové účtu letošních povodní. Jihomoravský kraj zatím hlásí přibližně 100 škod za více než 3 milióny korun. Na jižní Moravě ovšem očekáváme výraznější nárůst škod, které jsou spojené s druhou povodňovou vlnou z minulého týdne. Přesnější čísla budeme znát v polovině tohoto týdne. První odhady počítají přibližně se stovkou škod v řádech miliónů korun.

Mobilní technici a likvidátoři pojišťovny Generali pracují přímo v terénu včetně víkendů, aby zajistili co nejrychlejší vyřízení povodňových škod.

Povodně 2010 – Nejvyšší škody hlásí obce, více než polovina z celkového počtu škod je zlikvidována >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (365)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (59)
 Celkem hlasovalo 523 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »