Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Svobodné ženy z větších měst chtějí ochranu

Autor: Monika Hrušová | 07.07.2011 00:00 | Kategorie: Pojištění | 2 komentáře
Svobodné ženy z větších měst chtějí ochranu

Česká pojišťovna prozkoumala populaci a zjistila, že lidé se dají zařadit do pěti dominantních rolí pojistných produktů, podle toho, co od pojištění lidné nejvíce očekávají. Najdete se v uvedených typech?

Typy, ke kterým Česká pojišťovna dospěla, určila podle toho, co od pojištění respondenti očekávají. Z toho pak vzniklo pět charakteristik: pojištění umožňuje žít naplno, finančně zajistí do budoucna, ochrání je před problémy, ochrání investice a podpoří jejich standard a plány do budoucna.

Pojištění je ochrana před problémy (36 %)

Nejvíce je podle průzkumu v populaci zastoupeno pojetí: Chci ochranu před problémy. Obrana je důležitá pro 36 procent respondentů. Takový člověk nejčastěji využívá úrazové, důchodovém pojištění a pojištění odpovědnosti za škodu. Je to spíš takový opatrný, tradiční Čech. Za nejdůležitější považuje jasné a jasné podmínky pojištění a uvítá více možností řešení pojistné události.

Patří sem hlavně svobodné ženy, které chtějí ochránit před problémy vzniklé z nějakého úrazu, havárie, z cestování nebo ve spojení s důchodovým věkem.

Důležitá je rodina a domácí mazlíčci (34 %)

Středem života zástupce tohoto archetypu je rodina. Tito lidé mají většinou středoškolské nebo nižší vzdělání. Nejčastěji využívají pojištění dětí, důchodové životní pojištění a pojištění domácích mazlíčků. Oproti tomu méně platí za pojištění majetku. Za nejdůležitější službu pojišťovny považují, že za ně vyřídí maximum papírování.

Majetek nadevše (21 %)

Tito lidé chtějí od pojišťovny na rozdíl od předchozí kategorie ochranu svého majetku tj. nemovitosti, domácnosti, auta, ale i zajištění na důchod. Od stabilní pojišťovny očekávají hlavně bezproblémové plnění a přizpůsobení svých služeb moderní době. Nejčastěji využívají pojištění bydlení, havarijní a životní pojištění.

Patří sem hlavně starší lidé, kteří již své děti vychovali a ty mají své vlastní rodiny. Často jde o obyvatele z menších obcí.

Svobodní muži chtějí nadstandard (5 %)

Každý dvacátý vyžaduje od pojišťovny nadstandardní služby. Přemýšlejí o zajištění svého majetku, ale pojistí si jen to, co opravdu potřebují. Do pojištění však investují vyšší částky než je průměr. Většinou do této kategorie patří sebevědomí a svobodní muži.

Nejčastěji tito lidé využívají pojištění bydlení, havarijní a životní pojištění. Od pojišťovny očekávají individuální přístup a to, že pojistí, co potřebují.  Velký přínos v pojištění vidí hlavně pro ochranu investic, zajištění standardu a života bez problémů.

Studenti žijí naplno (4 %)

Nejmenší zastání mají lidé, kteří využívají minimum pojistných produktů. Na pojistném ale platí víc, než je průměr. Zajímá je hlavně pojištění bydlení, životní pojištění a havarijní pojištění. Nejdůležitější je pro ně široká nabídka pojišťovny, její dostupnost a možnost zvolit si frekvenci plateb pojistného. Tuto kategorii zastávají většinou mladí a svobodní studenti.

Vzhledem k tomu, že v průzkumu byli jen ti, kteří mají sjednáno alespoň jedno životní nebo neživotní pojištění, tak vypadla, kategorie-nejsem pojištěn/a. Pojištění většinou nezajímá mladé lidi, kteří bydlí v podnájmu, jsou svobodní a nevlastní auto ani žádný velký majetek.

Průzkum pro Českou pojišťovnu   realizovala společnost TNS AISA v květnu roku 2011 na reprezentativním vzorku 1 412 respondentů. Šlo o lidi ve věku 18-65 let, kteří rozhodují nebo spolurozhodují o pojištění a současně mají sjednáno alespoň jedno životní nebo neživotní pojištění.

Tip: Novinky v pojištění domácnosti a nemovitosti
 

Svobodné ženy z větších měst chtějí ochranu >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Poslední přidané komentáře (celkem 2 komentáře)

RE: Hnus Radek | 07.07.2011 15:31
Hnus jens | 07.07.2011 13:51

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (361)
 
Spíše ano. (51)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (58)
 Celkem hlasovalo 517 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »