Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Svobodné ženy z větších měst chtějí ochranu

Autor: Monika Hrušová | 07.07.2011 00:00 | Kategorie: Pojištění | 2 komentáře
Svobodné ženy z větších měst chtějí ochranu

Česká pojišťovna prozkoumala populaci a zjistila, že lidé se dají zařadit do pěti dominantních rolí pojistných produktů, podle toho, co od pojištění lidné nejvíce očekávají. Najdete se v uvedených typech?

Typy, ke kterým Česká pojišťovna dospěla, určila podle toho, co od pojištění respondenti očekávají. Z toho pak vzniklo pět charakteristik: pojištění umožňuje žít naplno, finančně zajistí do budoucna, ochrání je před problémy, ochrání investice a podpoří jejich standard a plány do budoucna.

Pojištění je ochrana před problémy (36 %)

Nejvíce je podle průzkumu v populaci zastoupeno pojetí: Chci ochranu před problémy. Obrana je důležitá pro 36 procent respondentů. Takový člověk nejčastěji využívá úrazové, důchodovém pojištění a pojištění odpovědnosti za škodu. Je to spíš takový opatrný, tradiční Čech. Za nejdůležitější považuje jasné a jasné podmínky pojištění a uvítá více možností řešení pojistné události.

Patří sem hlavně svobodné ženy, které chtějí ochránit před problémy vzniklé z nějakého úrazu, havárie, z cestování nebo ve spojení s důchodovým věkem.

Důležitá je rodina a domácí mazlíčci (34 %)

Středem života zástupce tohoto archetypu je rodina. Tito lidé mají většinou středoškolské nebo nižší vzdělání. Nejčastěji využívají pojištění dětí, důchodové životní pojištění a pojištění domácích mazlíčků. Oproti tomu méně platí za pojištění majetku. Za nejdůležitější službu pojišťovny považují, že za ně vyřídí maximum papírování.

Majetek nadevše (21 %)

Tito lidé chtějí od pojišťovny na rozdíl od předchozí kategorie ochranu svého majetku tj. nemovitosti, domácnosti, auta, ale i zajištění na důchod. Od stabilní pojišťovny očekávají hlavně bezproblémové plnění a přizpůsobení svých služeb moderní době. Nejčastěji využívají pojištění bydlení, havarijní a životní pojištění.

Patří sem hlavně starší lidé, kteří již své děti vychovali a ty mají své vlastní rodiny. Často jde o obyvatele z menších obcí.

Svobodní muži chtějí nadstandard (5 %)

Každý dvacátý vyžaduje od pojišťovny nadstandardní služby. Přemýšlejí o zajištění svého majetku, ale pojistí si jen to, co opravdu potřebují. Do pojištění však investují vyšší částky než je průměr. Většinou do této kategorie patří sebevědomí a svobodní muži.

Nejčastěji tito lidé využívají pojištění bydlení, havarijní a životní pojištění. Od pojišťovny očekávají individuální přístup a to, že pojistí, co potřebují.  Velký přínos v pojištění vidí hlavně pro ochranu investic, zajištění standardu a života bez problémů.

Studenti žijí naplno (4 %)

Nejmenší zastání mají lidé, kteří využívají minimum pojistných produktů. Na pojistném ale platí víc, než je průměr. Zajímá je hlavně pojištění bydlení, životní pojištění a havarijní pojištění. Nejdůležitější je pro ně široká nabídka pojišťovny, její dostupnost a možnost zvolit si frekvenci plateb pojistného. Tuto kategorii zastávají většinou mladí a svobodní studenti.

Vzhledem k tomu, že v průzkumu byli jen ti, kteří mají sjednáno alespoň jedno životní nebo neživotní pojištění, tak vypadla, kategorie-nejsem pojištěn/a. Pojištění většinou nezajímá mladé lidi, kteří bydlí v podnájmu, jsou svobodní a nevlastní auto ani žádný velký majetek.

Průzkum pro Českou pojišťovnu   realizovala společnost TNS AISA v květnu roku 2011 na reprezentativním vzorku 1 412 respondentů. Šlo o lidi ve věku 18-65 let, kteří rozhodují nebo spolurozhodují o pojištění a současně mají sjednáno alespoň jedno životní nebo neživotní pojištění.

Tip: Novinky v pojištění domácnosti a nemovitosti
 

Svobodné ženy z větších měst chtějí ochranu >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Poslední přidané komentáře (celkem 2 komentáře)

RE: Hnus Radek | 07.07.2011 15:31
Hnus jens | 07.07.2011 13:51

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23
Reklama
banner-efpa-investujeme-a-hypoindex

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Roman Klein | 17.06.2016 00:00 Krupobití, prasklý odpad u pračky nebo požár? Jakou pohromu pamatuje vaše domácnost?

Začátek června byl pro Českou republiku velmi bohatý na pojistné události. Vyplavené sklepy, rozbitá okna, poničené střechy. Mnoho obyvatel postižených oblastí si oddychlo, když je navštívil likvidátor a pojišťovna následně uhradila vzniklé škody. Mnozí ale to štěstí neměli – nebyli totiž pojištěni. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (228)
 
Spíše ano. (40)
 
Spíše ne. (40)
 
Rozhodně ne. (41)
 Celkem hlasovalo 349 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »