Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


AEGON přichází s inovací produktů IŽP

12.11.2008 14:46 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

I v současné obtížné situaci na finančních trzích existují robustní finanční produkty s dobrou výkonností, nízkými náklady a s limitovaným prostorem pro možnost dělání zásadních investičních chyb. AEGON přichází v tuto chvíli na trh s inovacemi finančních fondů, tvořících investiční složku jeho pojištění.

Mezi hlavní novinky patří nízkonákladové fondy ETF a výběr fondů podle metodologie Morninstar. Nové portfolio fondů klade také větší důraz na diverzifikaci fondů.

Novinky z dílny AEGON Česká republika

- Nejlevnější produkt IŽP na trhu

AEGON nabízí nový fond AE16, který umožňuje sestavit globální portfolio s nejnižším TANK30 na trhu IŽP – 28,6 %. V tomto směru překonává AEGON nejenom všechny ostatní produkty IŽP ale i některé programy pravidelného investování. AEGON používá pro svůj fond AE16 tzv. Exchange-traded funds (ETFs), které jsou nízkonákladovou formou kolektivního investování. Investor s realizací jednoho obchodu získává možnost podílet se na celé struktuře fondu nebo indexu. ETFs vázané na indexy tak nabízejí širokou diverzifikaci, transparentnost a nízkou nákladovost. Především z těchto důvodů obliba fondů ETFs roste. Jen za rok 2007 vrostl podle údajů Morgan Stanly objem prostředků umístěných do indexových ETF o 40%

- Rating Morningstar

Volba konkrétních fondů je založena především na zkušenostech a nezávislé expertíze společnosti Morningstar, která sleduje data o více než 125 000 investičních instrumentech, jako jsou akcie, podílové fondy, dluhopisy nebo ETFs. Společnost je známá zejména svou službou Morningstar Rating, která hodnotí kvalitu investičních instrumentů. Nejvyšší možné ohodnocení je 5 hvězdiček, které je však dostupné jen pro ty opravdu nejprestižnější investiční instrumenty. Hodnocení je založeno na dlouhodobé schopnosti překonat ve výnosu jak referenční index, tak konkurenci s podobnou investiční strategií.

Diverzifikace jako důležité téma

Přestože řada investorů se snaží o diverzifikaci a prostředky umisťují do několika fondů či různých investičních instrumentů, často jsou strategie investování podobné a efekt diverzifikace je značně omezený. AEGON diverzifikuje jak z hlediska zaměření fondů, tak z hlediska správců. Více jak 20 finančních fondů je rozděleno do skupin podle zaměření na různé trhy i podle investičních instrumentů. Fondy jsou vybrány od desítky renomovaných správců.

Proč by mělo být IŽP centrální složkou finančního plánu?

Dlouhodobý charakter produktu umožňuje zvolit investiční kategorie s vyšším potenciálním výnosem. Klient je tak méně překvapen krátkodobým kolísáním trhu pokud ví, že má dalších 20, 25 let na to, aby se jeho investice zhodnotila.

Pravidelné investování v IŽP dovoluje výhodné využití času jako další dimenze pro diverzifikaci. Snižuje celkové riziko finančního plánu a umožňuje vidět v poklesu i další příležitost – levnější nákup s vyšším zhodnocením v budoucnu.

Tomáš Vystrčil, ředitel provozu a IT, zodpovědný v AEGON za vývoj produktů dodává: „Správně sestavený finanční plán především nevnímá produkt investičního životního pojištění pouze jako investici, ale používá IŽP také pro krytí životních rizik (úraz, nemoc), což zvyšuje vnitřní hodnotu produktu.“

AEGON přichází s inovací produktů IŽP >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (346)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 498 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »