Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Česká pojišťovna uvádí na trh nové rizikové pojištění Multirisk

Autor: | 01.07.2010 15:10 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

V době krize se klienti pojišťoven začali více zajímat o produkty s vyšší mírou garance a jistoty a místo investičních pojištění si častěji vybírali riziková pojištění. Buď k vlastnímu zajištění, například v případě úrazu, nebo své rodiny, pokud by došlo k tragické události. Tento trend inspiroval produktové manažery České pojišťovny k vytvoření nového rizikového pojištění Multirisk, které vstupuje na trh s prvním prázdninovým dnem a je unikátní svým složením a rozsahem připojištění. Multirisk je také druhým životním pojištěním, s nímž je možné provázat zdravotní asistenci Medik nebo Medik Plus.

 „Zhruba pětinu všech nově sjednaných smluv životního pojištění Diamant, v němž se poprvé objevila možnost zdravotní asistence, doprovází některá ze dvou verzí těchto služeb a třetina klientů si vybírá její nejširší variantu s osobním asistentem. Proběhly také již první asistenční zásahy, nejčastěji jsou to konzultace zdravotního stavu klienta po telefonu s lékařem, v několika případech byl zajištěn odvoz do nemocnice nebo naopak z ní domů. Stejný rozsah asistencí je možný také u Multirisku a postupně budou přibývat další produkty,“ uvádí Ladislav Šimek, produktový manažer životního pojištění ČP.

Nové pojištění nahradí dva stávající produkty – dočasné pojištění pro případ smrti a úvěrové životní pojištění, která si klienti nejčastěji vybírali hlavně proto, aby jimi kryly své finanční závazky například k hypotéce nebo jiným úvěrům. Průměrná pojistná částka se u stávajících rizikových pojištění pohybovala kolem 600 tisíc korun a klienty byli nejčastěji lidé ve věku 50 – 59 let - plná třetina. Věkové kategorie 30 – 39 let a 40 – 49 let se podělily stejnou měrou o polovinu kmene a v necelých 15 % se pojišťovali klienti mladší 30 let. Protože Multirisk má mnohem širší možnosti, svým obsahem dokáže lépe uspokojit právě mladší kategorie klientů.  

„Nové rizikové pojištění umí stejně dobře a ještě výhodněji krýt úvěry pojištěním pro případ smrti s klesající pojistnou částkou, ale klient si může vybrat i variantu s pevnou částkou pro zajištění rodiny a vybrat si širokou škálu připojištění,“ doplňuje nové funkcionality produktu Markéta Škvorová, produktová manažerka životního pojištění ČP. Mezi nimi jsou, kromě již zmíněné zdravotní asistence, pojištění závažných onemocnění s 33 diagnózami těchto nemocí, pojištění kritických onemocnění, jehož hlavní funkcí je zajištění lepší léčby nebo možnosti prožít zbytek života bez finančních problémů. K oběma těmto připojištěním je možné sjednat také zánik povinnosti platit pojistné v případě, kdy bude toto závažné nebo kritické onemocnění diagnostikováno, takže pojištění pokračuje dál, ale klient již pojistné neplatí.

Invalidita, ať už je důsledkem nemoci nebo úrazu, se stává strašákem každého pracujícího člověka hlavně proto, že pokaždé dojde k propadu příjmu. U Multirisku kromě toho, že po přiznání invalidity třetího stupně přebírá placení pojistného pojišťovna, může ještě pojištěný pobírat invalidní rentu od 500 Kč až po desítky tisíc korun měsíčně k udržení životního standardu i v případě plné invalidity. Úrazové pojištění v rámci rizikového pojištění má rodinný model – v rámci něho lze pojistit i 10 osob se slevou až 30 % a další výhodou je, že děti se již od 15 let mohou pojistit jako dospělí a mít tak kvalitně pokryté všechny své sportovní aktivity. Posledními doplňky může být pojištění denní dávky při pracovní neschopnosti, či splátek úvěru při ztrátě příjmu.  

Pojištění je opravdu vhodné pro každý věk – sjednat si je mohou klienti od 15 až do 96 let. Maximálně variabilní je také doba trvání pojištění – od 3 do 84 let.

Česká pojišťovna uvádí na trh nové rizikové pojištění Multirisk >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (386)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (63)
 Celkem hlasovalo 550 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »