EUR 25.360

USD 23.264

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.360

USD 23.264

01. 07. 2010

0 komentářů

Česká pojišťovna uvádí na trh nové rizikové pojištění Multirisk

 


 

 „Zhruba pětinu všech nově sjednaných smluv životního pojištění Diamant, v němž se poprvé objevila možnost zdravotní asistence, doprovází některá ze dvou verzí těchto služeb a třetina klientů si vybírá její nejširší variantu s osobním asistentem. Proběhly také již první asistenční zásahy, nejčastěji jsou to konzultace zdravotního stavu klienta po telefonu s lékařem, v několika případech byl zajištěn odvoz do nemocnice nebo naopak z ní domů. Stejný rozsah asistencí je možný také u Multirisku a postupně budou přibývat další produkty,“ uvádí Ladislav Šimek, produktový manažer životního pojištění ČP.

Nové pojištění nahradí dva stávající produkty – dočasné pojištění pro případ smrti a úvěrové životní pojištění, která si klienti nejčastěji vybírali hlavně proto, aby jimi kryly své finanční závazky například k hypotéce nebo jiným úvěrům. Průměrná pojistná částka se u stávajících rizikových pojištění pohybovala kolem 600 tisíc korun a klienty byli nejčastěji lidé ve věku 50 – 59 let – plná třetina. Věkové kategorie 30 – 39 let a 40 – 49 let se podělily stejnou měrou o polovinu kmene a v necelých 15 % se pojišťovali klienti mladší 30 let. Protože Multirisk má mnohem širší možnosti, svým obsahem dokáže lépe uspokojit právě mladší kategorie klientů.  

„Nové rizikové pojištění umí stejně dobře a ještě výhodněji krýt úvěry pojištěním pro případ smrti s klesající pojistnou částkou, ale klient si může vybrat i variantu s pevnou částkou pro zajištění rodiny a vybrat si širokou škálu připojištění,“ doplňuje nové funkcionality produktu Markéta Škvorová, produktová manažerka životního pojištění ČP. Mezi nimi jsou, kromě již zmíněné zdravotní asistence, pojištění závažných onemocnění s 33 diagnózami těchto nemocí, pojištění kritických onemocnění, jehož hlavní funkcí je zajištění lepší léčby nebo možnosti prožít zbytek života bez finančních problémů. K oběma těmto připojištěním je možné sjednat také zánik povinnosti platit pojistné v případě, kdy bude toto závažné nebo kritické onemocnění diagnostikováno, takže pojištění pokračuje dál, ale klient již pojistné neplatí.

Invalidita, ať už je důsledkem nemoci nebo úrazu, se stává strašákem každého pracujícího člověka hlavně proto, že pokaždé dojde k propadu příjmu. U Multirisku kromě toho, že po přiznání invalidity třetího stupně přebírá placení pojistného pojišťovna, může ještě pojištěný pobírat invalidní rentu od 500 Kč až po desítky tisíc korun měsíčně k udržení životního standardu i v případě plné invalidity. Úrazové pojištění v rámci rizikového pojištění má rodinný model – v rámci něho lze pojistit i 10 osob se slevou až 30 % a další výhodou je, že děti se již od 15 let mohou pojistit jako dospělí a mít tak kvalitně pokryté všechny své sportovní aktivity. Posledními doplňky může být pojištění denní dávky při pracovní neschopnosti, či splátek úvěru při ztrátě příjmu.  

Pojištění je opravdu vhodné pro každý věk – sjednat si je mohou klienti od 15 až do 96 let. Maximálně variabilní je také doba trvání pojištění – od 3 do 84 let.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.