Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


ČSOB je leaderem trhu ve zprostředkování státních dotací na opravu panelových domů

Autor: | 12.05.2008 17:02 | Kategorie: Státní podpora | Komentáře zakázány komentářů

V České republice je přes jeden milion bytů v panelových domech často starších než 25 let a potřebují údržbu. Ve vlastnictví bytových družstev (BD) nebo ve správě společenství vlastníků jednotek (SVJ) je více než polovina z nich. ČSOB je hlavní bankou pro téměř 15 tisíc bytových družstev a společenství vlastníků jednotek, čímž zaujímá v České republice hlavní podíl a je leaderem trhu. Současně je největším poskytovatelem úvěrů těmto klientům. Dosud bylo uzavřeno přibližně 5 tisíc úvěrových smluv, které prezentují objem přesahující 16 miliard korun.

Od dubna až do konce roku 2008 mohou bytová družstva a společenství vlastníků jednotek využít akční nabídky - zájemci o úvěr jej získají zcela bez poplatku. Ladislav Koucký, manažer ČSOB pro bytová družstva a SVJ říká: „Touto kampaní chceme usnadnit přístup těchto klientů k úvěrovým prostředkům. ČSOB Program pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek, který je souhrnem klienty nejoblíbenějších bankovních produktů a služeb, budeme opět prezentovat formou Direct mailu jako komplexní řešení jejich finančního hospodaření. Připravili jsme také novou brožuru.“

Klientům z řad bytových družstev ČSOB zároveň nabízí možnost čerpat peníze v rámci programu financování revitalizačních programů s využitím státních podpor v rámci programu Státního fondu rozvoje bydlení „PANEL“. Díky Programu Panel řada vlastníků přešla od nic neřešících částečných oprav, na které několik let šetřili, ke komplexním rekonstrukcím, jejichž realizaci umožnilo využití úvěru v souběhu s dotací snižující úrokové náklady. Teprve komplexní modernizace přinášejí hmatatelné úspory v hospodaření s energiemi. Lze konstatovat, že právě díky dotacím v rámci Programu Panel se podařilo nastartovat tolik potřebný proces obnovy dosud zanedbaného, zejména panelového, bytového fondu,“ doplňuje Ladislav Koucký.

Nárůst počtu klientů, zejména pak zájem bytových družstev a SVJ o čerpání úvěrů od ČSOB, účelově určených na opravy a rekonstrukce bytových domů, je enormní. „Roční přírůstek schválených úvěrů o více než 7 miliard korun byl v loňském roce pro ČSOB rekordní. Přestože zvýšený zájem o úvěrové prostředky u těchto subjektů jistě zaznamenaly i ostatní banky, ČSOB se podařilo získat největší podíl,“ uvádí Miloň Polešák, výkonný manažer Řízení segmentu podnikatelé. Do tohoto výsledku se zcela jistě promítly i pozitivní změny, ke kterým ČSOB na základě jejích zkušeností s potřebami družstev a SVJ přistoupila a které jim již standardně nabízí. Maximální splatnost úvěrů byla prodloužena na 20 let, banka také zmírnila požadavky na zajištění úvěrů a tak většina SVJ může získat úvěr zcela bez zajištění. V rámci akční nabídky „Úvěr bez koruny“ poskytuje ČSOB úvěry bez poplatku za posouzení žádosti a jejich schválení. Mezi další služby klientům se řadí tzv. „Kalkulačka úspor“, s jejíž pomocí může ČSOB zájemcům na počkání nejen namodelovat různé varianty splácení úvěru, ale současně je schopna jim říci, kolik prostředků lze získat na dotacích v rámci Programu Panel nebo specifikovat, jaké úspory nákladů na vytápění lze očekávat po provedení komplexního zateplení.

S velkým zájmem se také setkávají semináře, které ČSOB pořádá pro členy bytových družstev a SVJ. Účast posluchačů i v menších městech překonala očekávání. Je patrné, že stále většímu počtu lidí není lhostejné, v jakých podmínkách bydlí, chtěli by kvalitu svých domů zlepšit, ale bojí se jak vysokých nákladů spojených s rekonstrukcí, tak případného zadlužení na řadu let. „Myslím, že se nám daří poskytovat jim takové informace, aby pro ně úvěr nebyl strašákem, ale naopak prostředkem, jak nejen zvýšit kvalitu jejich bydlení, ale potažmo i cenu jejich bytů,“ dodává Ladislav Koucký, manažer ČSOB pro bytová družstva a SVJ.

Tisková zpráva ČSOB

ČSOB je leaderem trhu ve zprostředkování státních dotací na opravu panelových domů >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Státní podpora

Jana Zámečníková | 03.08.2016 00:00 Obchodu s chudobou má zabránit omezení počtu nájemníků v bytě

Vláda schválila návrhy ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD) na zlepšení situace sociálně vyloučených lidí žijících v ghettech a jejich okolí. Návrh by měl zabránit rostoucím dluhům nájemníků, ale počítá také s omezením počtu nájemníků v bytech. Vyřeší restrikce tíživou situaci sociálně vyloučených lidí? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 03.08.2016 17:33
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 29.04.2016 00:00 Mladí na hypotéky nestačí, pomáhají rodiče i stát

Začátky jsou těžké a stejné je to i u hypotečních úvěrů. Pro získání nejvýhodnějších úrokových sazeb je potřeba disponovat alespoň minimální finanční hotovostí, kterou mladí často nemají. Pomoc pak hledají především u rodičů. V pozadí nechce zůstat ani stát, který sice v posledních letech na mladé trochu zanevřel, ale nyní se to snaží napravit. Celá zpráva »

Komentářů: 3 / 3 Poslední komentář: 03.05.2016 07:52

Petr Zámečník | 11.04.2016 00:00 Vlastní bydlení za státní peníze? Mladí mají šanci

Státní fond rozvoje bydlení (SRFB) nabízí nejednu státní podporu. Mladí do 36 let dosáhnou hned na dvě. Mohou si s levným úvěrem od státu vlastní bydlení pořídit, a s dalším ho levně opravit. Za jakých podmínek? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 15.03.2016 00:00 Mladí se dočkají nové podpory bydlení

Mladé rodiny s dětmi dostanou příležitost zlepšit svou bytovou situaci. Vláda schválila návrh ministerstva pro místní rozvoj, který zpřístupní bydlení osobám mladším 36 let pečujících o dítě do šesti let. Za jakých podmínek mohou mladí nízkoúročený úvěr do výše až 600 tisc korun získat? Nejsou tyto půjčky v době nízkých úrokových sazeb zbytečné? Komu mohou pomoci nejvíce? Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 15.03.2016 09:58

Jana Zámečníková | 18.02.2016 00:00 Pražským bytovkám se otvírají nové možnosti

Pražské bytové domy se dočkaly kontinuální výzvy nejen na zateplení a výměnu kotle. Vlastníci bytovek v Praze budou mít možnost od 15. března 2016 až do konce roku 2021 zažádat o dotace v programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Dveře se bytovým domům otevřou s 250 miliony korun, další prostředky pak budou přibývat s prodejem emisních povolenek. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Státní podpora

19.10.2016 14:24 Stát začne od listopadu přispívat na stěhování za prací

Od 1. listopadu začnou úřady práce vyplácet příspěvek na stěhování za prací. Nová paušální dávka ve výši 50 tisíc korun bude poskytována lidem, kteří se přestěhují za prací alespoň o padesát kilometrů od původního bydliště. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

29.03.2016 14:07 NKÚ: Dotované byty jsou pronajímány i lidem bez znevýhodnění

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil devět náhodně vybraných projektů státem dotovaných bytů. Zjistil, že byly pronajímány i lidem bez zdravotního nebo sociálního znevýhodnění. Ministerstvo pro místní rozvoj uživatele bytů nekontroluje. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.03.2016 14:17 Mladé rodiny budou moci žádat o půjčku na bydlení až do 600 tisíc korun

Vláda dnes schválila možnost čerpání půjček na bydlení pro lidi do 36 let pečující o dítě do 6 let. Půjčky bude poskytovat Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) a program pro čerpání bude vyhlášen nařízením vlády. Celkové výdaje budou pro tento rok přibližně 100 milionů korun.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

03.12.2015 13:43 Obnovitelné zdroje budou příští rok bez podpory

Energetický regulační úřad (ERÚ) před dvěma týdny rozhodl, že většině obnovitelných zdrojů v ČR nebude pro příští rok vyplacena podpora. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

24.11.2015 13:24 MMR dá na obnovu památek tři miliardy korun

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) vyhlásilo dotace na obnovu památek. Do dotačního programu, ve kterém jsou připraveny tři miliardy korun, se mohou zájemci přihlásit od 30. listopadu do 31. března. Peníze půjdou na památky zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO nebo na seznam nominované . Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (340)
 
Spíše ano. (48)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 491 čtenářů