EUR 25.290

USD 23.125

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.290

USD 23.125

12. 05. 2008

0 komentářů

Subjekty:
ČSOB

ČSOB je leaderem trhu ve zprostředkování státních dotací na opravu panelových domů

 


 

Od dubna až do konce roku 2008 mohou bytová družstva a společenství vlastníků jednotek využít akční nabídky – zájemci o úvěr jej získají zcela bez poplatku. Ladislav Koucký, manažer ČSOB pro bytová družstva a SVJ říká: „Touto kampaní chceme usnadnit přístup těchto klientů k úvěrovým prostředkům. ČSOB Program pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek, který je souhrnem klienty nejoblíbenějších bankovních produktů a služeb, budeme opět prezentovat formou Direct mailu jako komplexní řešení jejich finančního hospodaření. Připravili jsme také novou brožuru.“

Klientům z řad bytových družstev ČSOB zároveň nabízí možnost čerpat peníze v rámci programu financování revitalizačních programů s využitím státních podpor v rámci programu Státního fondu rozvoje bydlení „PANEL“. Díky Programu Panel řada vlastníků přešla od nic neřešících částečných oprav, na které několik let šetřili, ke komplexním rekonstrukcím, jejichž realizaci umožnilo využití úvěru v souběhu s dotací snižující úrokové náklady. Teprve komplexní modernizace přinášejí hmatatelné úspory v hospodaření s energiemi. Lze konstatovat, že právě díky dotacím v rámci Programu Panel se podařilo nastartovat tolik potřebný proces obnovy dosud zanedbaného, zejména panelového, bytového fondu,“ doplňuje Ladislav Koucký.

Nárůst počtu klientů, zejména pak zájem bytových družstev a SVJ o čerpání úvěrů od ČSOB, účelově určených na opravy a rekonstrukce bytových domů, je enormní. „Roční přírůstek schválených úvěrů o více než 7 miliard korun byl v loňském roce pro ČSOB rekordní. Přestože zvýšený zájem o úvěrové prostředky u těchto subjektů jistě zaznamenaly i ostatní banky, ČSOB se podařilo získat největší podíl,“ uvádí Miloň Polešák, výkonný manažer Řízení segmentu podnikatelé. Do tohoto výsledku se zcela jistě promítly i pozitivní změny, ke kterým ČSOB na základě jejích zkušeností s potřebami družstev a SVJ přistoupila a které jim již standardně nabízí. Maximální splatnost úvěrů byla prodloužena na 20 let, banka také zmírnila požadavky na zajištění úvěrů a tak většina SVJ může získat úvěr zcela bez zajištění. V rámci akční nabídky „Úvěr bez koruny“ poskytuje ČSOB úvěry bez poplatku za posouzení žádosti a jejich schválení. Mezi další služby klientům se řadí tzv. „Kalkulačka úspor“, s jejíž pomocí může ČSOB zájemcům na počkání nejen namodelovat různé varianty splácení úvěru, ale současně je schopna jim říci, kolik prostředků lze získat na dotacích v rámci Programu Panel nebo specifikovat, jaké úspory nákladů na vytápění lze očekávat po provedení komplexního zateplení.

S velkým zájmem se také setkávají semináře, které ČSOB pořádá pro členy bytových družstev a SVJ. Účast posluchačů i v menších městech překonala očekávání. Je patrné, že stále většímu počtu lidí není lhostejné, v jakých podmínkách bydlí, chtěli by kvalitu svých domů zlepšit, ale bojí se jak vysokých nákladů spojených s rekonstrukcí, tak případného zadlužení na řadu let. „Myslím, že se nám daří poskytovat jim takové informace, aby pro ně úvěr nebyl strašákem, ale naopak prostředkem, jak nejen zvýšit kvalitu jejich bydlení, ale potažmo i cenu jejich bytů,“ dodává Ladislav Koucký, manažer ČSOB pro bytová družstva a SVJ.

Tisková zpráva ČSOB

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.