Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


ČSOB Pojišťovna eviduje ze současných záplav více než 270 škodních událostí se škodou přesahující 40 milionů korun

Autor: | 30.06.2009 14:36 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Na call centrum ČSOB Pojišťovny bylo do dnešního poledne nahlášeno více než 270 škodných událostí spojených s aktuálními záplavami. K dnešnímu dni byla z daného počtu mobilními techniky prohlédnuta téměř polovina škod.

Dále probíhá vyplácení záloh na pojistném plnění.  Klientům, kteří o zálohu požádají vyplácíme 50% předpokládané výše pojistného plnění.

Nejvíce škod je nyní hlášeno z Jižních Čech, konkrétně z okolí Jeseníka, Nového Jičína, Volyně a Prachatic. Největší počet škodných událostí na jednom místě jsme zatím zaznamenali v obci Bělotín (Olomoucký kraj).  

S dnešním dnem také evidujeme první velké škody týkajících se podnikatelů, u kterých bude škoda přesahovat hranici milionu korun.

ČSOB Pojišťovna již zaznamenala případy, kde existuje podezření na nepoctivé jednání ze strany klientů. Tyto případy již byly předány interním vyšetřovatelům. Pokud se podezření skutečně potvrdí, bude se jednat o první pokusy o pojistné podvody z letošních záplav.

Nejčastější likvidované škody jsou zatopení sklepních prostor, poškození obytných částí a poškození osobních vozů.

Zatopení sklepních prostor:

I v rámci poškození sklepních prostor může dojít k vysokým škodám. Potvrzuje to i případ ze Vsetínska, kdy rodině zaplavila voda sklep. Voda sahala až do půlmetrové výše. Jejím vlivem byl poškozený zcela nový plynový kotel. Současně bylo zničené vybavení a některé kusy nábytku, které se ve sklepě nacházely, protože rodina právě malovala. Škoda v tomto případě byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun.

Další případ z Nového Jičína se týká klienta, který ve sklepě měl uskladněnu úrodu jahod a ranné brambory pro účely prodeje. Škoda v tomto případě bude přesahovat 150 tisíc korun. 

Poškození obytných částí domů:

Bohužel se povodně nevyhnuly ani čerstvým novostavbám, o čemž svědčí příklad z Jeseníku nad Odrou, kde novostavbu kompletně vyplavila voda. Domek zatím nebyl ani vybaven. Veškeré nástroje ze stavby odnesla či poničila voda, současně byl poškozen i samotný dům. Odhadovaná škoda zatím představuje 800 tis. korun.

Velmi obdobný příběh se odehrál v Dolních Chrášťanech na Prachaticku. Zde byl domek kompletně vyplaven vodou. Škody jsou zaznamenány jak na vybavení domácnosti, včetně osobního automobilu v garáži tak na samotné stavbě – podlahy, omítky. Odhadovaná škoda překročí milion korun.

Škody na vozidlech:

nejčastěji se setkáváme se zaplaveným osobním automobilem. Bohužel nejsou výjimečné případy, kdy voda odnesla automobil, který byl následně nalezen desítky metrů od parkoviště, často poškozený nárazy do okolních překážek.

ČSOB Pojišťovna eviduje ze současných záplav více než 270 škodních událostí se škodou přesahující 40 milionů korun >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (340)
 
Spíše ano. (48)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 491 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »