EUR 24.730

USD 22.807

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.730

USD 22.807

30. 06. 2009

0 komentářů

Subjekty:
ČSOB Pojišťovna

ČSOB Pojišťovna eviduje ze současných záplav více než 270 škodních událostí se škodou přesahující 40 milionů korun

 


 

Dále probíhá vyplácení záloh na pojistném plnění.  Klientům, kteří o zálohu požádají vyplácíme 50% předpokládané výše pojistného plnění.

Nejvíce škod je nyní hlášeno z Jižních Čech, konkrétně z okolí Jeseníka, Nového Jičína, Volyně a Prachatic. Největší počet škodných událostí na jednom místě jsme zatím zaznamenali v obci Bělotín (Olomoucký kraj).  

S dnešním dnem také evidujeme první velké škody týkajících se podnikatelů, u kterých bude škoda přesahovat hranici milionu korun.

ČSOB Pojišťovna již zaznamenala případy, kde existuje podezření na nepoctivé jednání ze strany klientů. Tyto případy již byly předány interním vyšetřovatelům. Pokud se podezření skutečně potvrdí, bude se jednat o první pokusy o pojistné podvody z letošních záplav.

Nejčastější likvidované škody jsou zatopení sklepních prostor, poškození obytných částí a poškození osobních vozů.

REKLAMA

Zatopení sklepních prostor:

I v rámci poškození sklepních prostor může dojít k vysokým škodám. Potvrzuje to i případ ze Vsetínska, kdy rodině zaplavila voda sklep. Voda sahala až do půlmetrové výše. Jejím vlivem byl poškozený zcela nový plynový kotel. Současně bylo zničené vybavení a některé kusy nábytku, které se ve sklepě nacházely, protože rodina právě malovala. Škoda v tomto případě byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun.

Další případ z Nového Jičína se týká klienta, který ve sklepě měl uskladněnu úrodu jahod a ranné brambory pro účely prodeje. Škoda v tomto případě bude přesahovat 150 tisíc korun. 

Poškození obytných částí domů:

Bohužel se povodně nevyhnuly ani čerstvým novostavbám, o čemž svědčí příklad z Jeseníku nad Odrou, kde novostavbu kompletně vyplavila voda. Domek zatím nebyl ani vybaven. Veškeré nástroje ze stavby odnesla či poničila voda, současně byl poškozen i samotný dům. Odhadovaná škoda zatím představuje 800 tis. korun.

Velmi obdobný příběh se odehrál v Dolních Chrášťanech na Prachaticku. Zde byl domek kompletně vyplaven vodou. Škody jsou zaznamenány jak na vybavení domácnosti, včetně osobního automobilu v garáži tak na samotné stavbě – podlahy, omítky. Odhadovaná škoda překročí milion korun.

Škody na vozidlech:

nejčastěji se setkáváme se zaplaveným osobním automobilem. Bohužel nejsou výjimečné případy, kdy voda odnesla automobil, který byl následně nalezen desítky metrů od parkoviště, často poškozený nárazy do okolních překážek.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.