Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


ČSOB, Poštovní spořitelna a Hypoteční banka se společně zapojují do programu Zelená úsporám

ČSOB s Poštovní spořitelnou a Hypoteční bankou společně přistupují do programu Zelená úsporám, který vyhlásil Státní fond Životního prostředí. Žádosti o dotace tak budou moci zájemci vyřídit na 940 obchodních místech skupiny ČSOB - sběr žádostí totiž bude probíhat na všech pobočkách ČSOB, na všech pobočkách Hypoteční banky, ve finančních centrech Poštovní spořitelny a na vybraných poštách. Skupina ČSOB tak nabídne nejširší síť podacích míst.

Kromě sběru žádostí a podávání základních informací o dotacích budou pracovníci všech tří institucí nabízet možnost financování investic do úsporných opatření. Dotace od státu, které mohou dosáhnout až 60 % ceny hodnoty investice, jsou totiž vypláceny zpětně, tedy až po realizaci energeticky úsporných opatření. Klienti se také mohou těšit na zvýhodněné produkty. Žádost o dotaci mohou podat i lidé, kteří hodlají financovat projekt z vlastních zdrojů.
 

Klienti, kteří přijdou svoji žádost o státní dotaci podat do ČSOB, si budou moci vybrat z několika produktů na financování jejich projektu. K překlenutí období než žadatelům přijde státní dotace, nebo na financování celé investice, nabídne ČSOB klientům podle jejich aktuálních potřeb Půjčku na lepší bydlení, Hypotéku, nebo Půjčku na cokoliv. U všech produktů pak platí, že klienti budou mít možnost předčasného splacení bez jakékoliv sankce. Jakmile tedy klient státní dotaci obdrží, může úvěr bez problémů a průtahů ihned splatit.

Poštovní spořitelna bude žádosti o dotace sbírat nejen ve svých 50 finančních centrech, ale i na více než 600 poštách (pošty se třemi až pěti čtyřlístky). K financování záměru klientům poslouží Spotřebitelský úvěr na bydlení s výhodnou úrokovou sazbou. Úvěr je určený na rekonstrukce a modernizace bydlení. K jeho hlavním výhodám patří možnost předčasného splacení bez poplatku a nízký poplatek za zpracování i vedení úvěrového účtu. Samozřejmostí je i možnost pojistit si úvěr proti neschopnosti splácet. Kromě toho budou moci klienti využít také široké nabídky hypotečních úvěrů Poštovní spořitelny. Těm, kteří požádají o dotaci až po realizaci opatření, nabídne Poštovní spořitelna výhodné zhodnocení prostředků z dotace v podobě spořících produktů - Červené konto a termínované vklady.

Hypoteční banka bude klientům v souvislosti s programem Zelená úsporám nabízet Zelenou hypotéku se zvýhodněnými podmínkami. Zelená hypotéka se vztahuje na většinu produktů Hypoteční banky. Klienti u Zelené hypotéky mohou využít možnosti bezplatné mimořádné splátky až do výše dotace nebo bezplatné nedočerpání úvěru do výše dotace. Na pobočkách Hypoteční banky budou klientům k dispozici speciální letáčky o produktové nabídce Zelených hypoték.

Proces žádosti a čerpání dotací:

Banky přijímají žádosti pouze od fyzických osob – občanů, a to před i po realizaci projektu. Firemní klienti žádosti podávají v pracovištích SFŽP. Formuláře a pokyny k vyplnění žádostí i povinných příloh jsou budou od vyhlášení sběru k dispozici na pobočkách všech tří institucí a na webových stránkách programu www.zelenausporam.cz.  Po odevzdání kompletně vyplněné žádosti a povinných příloh na pobočce obdrží do 60 ti dnů klient vyrozumění od SFŽP, zda jeho projekt splňuje požadavky na přiznání dotace  a výši přiznané dotace. Po ukončení projektu předloží na pobočce doklady a faktury spojené s realizací investice a pokud bude dle SFŽP vše v pořádku, obdrží v následujícím měsíci dotaci na svůj účet. Pokud žádá po realizaci projektu, předkládá žádost, doklady a faktury rovnou.

ČSOB, Poštovní spořitelna a Hypoteční banka se společně zapojují do programu Zelená úsporám >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Státní podpora

Jana Zámečníková | 03.08.2016 00:00 Obchodu s chudobou má zabránit omezení počtu nájemníků v bytě

Vláda schválila návrhy ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD) na zlepšení situace sociálně vyloučených lidí žijících v ghettech a jejich okolí. Návrh by měl zabránit rostoucím dluhům nájemníků, ale počítá také s omezením počtu nájemníků v bytech. Vyřeší restrikce tíživou situaci sociálně vyloučených lidí? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 03.08.2016 17:33
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 29.04.2016 00:00 Mladí na hypotéky nestačí, pomáhají rodiče i stát

Začátky jsou těžké a stejné je to i u hypotečních úvěrů. Pro získání nejvýhodnějších úrokových sazeb je potřeba disponovat alespoň minimální finanční hotovostí, kterou mladí často nemají. Pomoc pak hledají především u rodičů. V pozadí nechce zůstat ani stát, který sice v posledních letech na mladé trochu zanevřel, ale nyní se to snaží napravit. Celá zpráva »

Komentářů: 3 / 3 Poslední komentář: 03.05.2016 07:52

Petr Zámečník | 11.04.2016 00:00 Vlastní bydlení za státní peníze? Mladí mají šanci

Státní fond rozvoje bydlení (SRFB) nabízí nejednu státní podporu. Mladí do 36 let dosáhnou hned na dvě. Mohou si s levným úvěrem od státu vlastní bydlení pořídit, a s dalším ho levně opravit. Za jakých podmínek? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 15.03.2016 00:00 Mladí se dočkají nové podpory bydlení

Mladé rodiny s dětmi dostanou příležitost zlepšit svou bytovou situaci. Vláda schválila návrh ministerstva pro místní rozvoj, který zpřístupní bydlení osobám mladším 36 let pečujících o dítě do šesti let. Za jakých podmínek mohou mladí nízkoúročený úvěr do výše až 600 tisc korun získat? Nejsou tyto půjčky v době nízkých úrokových sazeb zbytečné? Komu mohou pomoci nejvíce? Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 15.03.2016 09:58

Jana Zámečníková | 18.02.2016 00:00 Pražským bytovkám se otvírají nové možnosti

Pražské bytové domy se dočkaly kontinuální výzvy nejen na zateplení a výměnu kotle. Vlastníci bytovek v Praze budou mít možnost od 15. března 2016 až do konce roku 2021 zažádat o dotace v programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Dveře se bytovým domům otevřou s 250 miliony korun, další prostředky pak budou přibývat s prodejem emisních povolenek. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Státní podpora

19.10.2016 14:24 Stát začne od listopadu přispívat na stěhování za prací

Od 1. listopadu začnou úřady práce vyplácet příspěvek na stěhování za prací. Nová paušální dávka ve výši 50 tisíc korun bude poskytována lidem, kteří se přestěhují za prací alespoň o padesát kilometrů od původního bydliště. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

29.03.2016 14:07 NKÚ: Dotované byty jsou pronajímány i lidem bez znevýhodnění

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil devět náhodně vybraných projektů státem dotovaných bytů. Zjistil, že byly pronajímány i lidem bez zdravotního nebo sociálního znevýhodnění. Ministerstvo pro místní rozvoj uživatele bytů nekontroluje. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.03.2016 14:17 Mladé rodiny budou moci žádat o půjčku na bydlení až do 600 tisíc korun

Vláda dnes schválila možnost čerpání půjček na bydlení pro lidi do 36 let pečující o dítě do 6 let. Půjčky bude poskytovat Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) a program pro čerpání bude vyhlášen nařízením vlády. Celkové výdaje budou pro tento rok přibližně 100 milionů korun.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

03.12.2015 13:43 Obnovitelné zdroje budou příští rok bez podpory

Energetický regulační úřad (ERÚ) před dvěma týdny rozhodl, že většině obnovitelných zdrojů v ČR nebude pro příští rok vyplacena podpora. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

24.11.2015 13:24 MMR dá na obnovu památek tři miliardy korun

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) vyhlásilo dotace na obnovu památek. Do dotačního programu, ve kterém jsou připraveny tři miliardy korun, se mohou zájemci přihlásit od 30. listopadu do 31. března. Peníze půjdou na památky zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO nebo na seznam nominované . Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (365)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (59)
 Celkem hlasovalo 523 čtenářů