EUR 23.985

USD 22.380

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 16.7 %

EUR 23.985

USD 22.380

17. 06. 2009

0 komentářů

ČSOB, Poštovní spořitelna a Hypoteční banka se společně zapojují do programu Zelená úsporám

 


 

Kromě sběru žádostí a podávání základních informací o dotacích budou pracovníci všech tří institucí nabízet možnost financování investic do úsporných opatření. Dotace od státu, které mohou dosáhnout až 60 % ceny hodnoty investice, jsou totiž vypláceny zpětně, tedy až po realizaci energeticky úsporných opatření. Klienti se také mohou těšit na zvýhodněné produkty. Žádost o dotaci mohou podat i lidé, kteří hodlají financovat projekt z vlastních zdrojů.
 

Klienti, kteří přijdou svoji žádost o státní dotaci podat do ČSOB, si budou moci vybrat z několika produktů na financování jejich projektu. K překlenutí období než žadatelům přijde státní dotace, nebo na financování celé investice, nabídne ČSOB klientům podle jejich aktuálních potřeb Půjčku na lepší bydlení, Hypotéku, nebo Půjčku na cokoliv. U všech produktů pak platí, že klienti budou mít možnost předčasného splacení bez jakékoliv sankce. Jakmile tedy klient státní dotaci obdrží, může úvěr bez problémů a průtahů ihned splatit.

Poštovní spořitelna bude žádosti o dotace sbírat nejen ve svých 50 finančních centrech, ale i na více než 600 poštách (pošty se třemi až pěti čtyřlístky). K financování záměru klientům poslouží Spotřebitelský úvěr na bydlení s výhodnou úrokovou sazbou. Úvěr je určený na rekonstrukce a modernizace bydlení. K jeho hlavním výhodám patří možnost předčasného splacení bez poplatku a nízký poplatek za zpracování i vedení úvěrového účtu. Samozřejmostí je i možnost pojistit si úvěr proti neschopnosti splácet. Kromě toho budou moci klienti využít také široké nabídky hypotečních úvěrů Poštovní spořitelny. Těm, kteří požádají o dotaci až po realizaci opatření, nabídne Poštovní spořitelna výhodné zhodnocení prostředků z dotace v podobě spořících produktů – Červené konto a termínované vklady.

Hypoteční banka bude klientům v souvislosti s programem Zelená úsporám nabízet Zelenou hypotéku se zvýhodněnými podmínkami. Zelená hypotéka se vztahuje na většinu produktů Hypoteční banky. Klienti u Zelené hypotéky mohou využít možnosti bezplatné mimořádné splátky až do výše dotace nebo bezplatné nedočerpání úvěru do výše dotace. Na pobočkách Hypoteční banky budou klientům k dispozici speciální letáčky o produktové nabídce Zelených hypoték.

Proces žádosti a čerpání dotací:

REKLAMA

Banky přijímají žádosti pouze od fyzických osob – občanů, a to před i po realizaci projektu. Firemní klienti žádosti podávají v pracovištích SFŽP. Formuláře a pokyny k vyplnění žádostí i povinných příloh jsou budou od vyhlášení sběru k dispozici na pobočkách všech tří institucí a na webových stránkách programu www.zelenausporam.cz.  Po odevzdání kompletně vyplněné žádosti a povinných příloh na pobočce obdrží do 60 ti dnů klient vyrozumění od SFŽP, zda jeho projekt splňuje požadavky na přiznání dotace  a výši přiznané dotace. Po ukončení projektu předloží na pobočce doklady a faktury spojené s realizací investice a pokud bude dle SFŽP vše v pořádku, obdrží v následujícím měsíci dotaci na svůj účet. Pokud žádá po realizaci projektu, předkládá žádost, doklady a faktury rovnou.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.27 Aktuální výše Hypoindexu

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.