Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


DavCor poskytne holešovické komunitě dar v hodnotě 5 milionů korun na výstavbu cyklistických stezek a hřišť

Pražská developerská společnost DavCor dnes oznámila, že získala stavební povolení pro svůj rezidenční projekt Rezidence Jubileum v ulici Komunardů v Praze 7 – Holešovicích, který nabídne celkem 100 bytů. Podle developera budou stavební práce na novém nádvorním komplexu, který má přezdívku „ekologicky elegantní“ díky svým programům na podporu cyklistiky a zelených střech, zahájeny, jakmile budou ukončena jednání s hlavním dodavatelem stavby.

Společně s tímto oznámením, David Werry, britský podnikatel a výkonný ředitel společnosti DavCor, také informoval o plánovaných významných investicích do místní komunity.  Ve smlouvě uzavřené s Městskou částí Prahy 7, která je přístupná i pro veřejnost, se DavCor zavázal k postupnému darování celkem 5 milionů Kč na rozvoj místní komunity se zaměřením na vybudování doplňkových cyklistických stezek v Holešovicích a také na výstavbu dětských hřišť, chodníků a zelených ploch.
 

Werry poznamenává, že tato investice je novou etapou ve vztazích mezi developerem a radnicí, která přináší jednoznačné výhody pro místní komunitu.  „Jestliže nová výstavba vyvíjí tlak na místní infrastrukturu, je jedině správné, že developer pomáhá místní samosprávě. Tento fakt také umožňuje developerovi významně přispívat k širšímu sociálnímu blahobytu dané čtvrti, ve které působí. Naše dohoda s Městskou částí Prahy 7, která se týká daru 5 milionů korun na výstavbu cyklistických stezek a dětských hřišť, je jedním ze způsobů, jakým DavCor může něco změnit. Podobný dárcovský program již existuje v Británii a Irsku a tak jsme rádi, že se stal důležitým trendem do budoucnosti.“

„Velice mě těší, když v sedmé městské části působí developer, který má snahu přispět ke zkvalitnění  zdejšího života. Radnice rozšíření cyklistiky na svém území dlouhodobě podporuje. Velmi si proto ceníme přístupu společnosti DavCor, která se nejen svým finančním darem chce o rozvoj této oblasti v Praze 7 zasadit,“ říká Marek Ječmének, starosta Městské části Praha 7.

V prosinci 2008 DavCor oznámil, že zahájil jednání s městským úřadem Prahy 7, které se týkalo odsouhlasení plánu pro rozšíření cyklistických stezek v oblasti Holešovic. Tato dohoda je klíčovým odrazovým můstkem pro rozvinutí programu společnosti DavCor s názvem „Zelená kola“, který je přizpůsoben k propagaci cyklistiky jako alternativního způsobu dopravy v centru města. V rámci tohoto programu se DavCor zavázal, že poskytne kolo a bezpečnostní vybavení ke každému prodanému bytu.

Rezidence Jubileum byla navržena především pro páry a mladé rodiny, které chtějí žít v centru Prahy místo na jejím okraji a zároveň za to nechtějí připlácet. Bydlení v blízkosti historického centra města znamená méně dojíždění do práce autem a umožňuje se také spolehnout na veřejnou dopravu, díky čemuž se snižují emise. Cena za metr čtverečný u tohoto projektu začíná na 55 tisících Kč, což z něj činí jeden z finančně nejdosažitelnějších projektů v Praze. 75 % bytů v Jubileu tvoří 1+KK a 2+KK, zbývajících 25 % se skládá z 3 + KK a také z několika střešních bytů, které nabízejí prostor 4 + KK. Příjemným bonusem pro první kupující je, že kuchyně bude součástí vybavení bytu a proto může být zahrnuta v jednáních o hypotéce.  Toto umožňuje budoucím vlastníkům bytů podílet se na získání slevy, kterou developer obdrží při rozsáhlé objednávce. Architektem tohoto projektu je společnost Petr Franta Architekti & Asoc a byty jsou prodávány společností Tide Reality – (www.tide.cz ).

Holešovice jsou často přirovnávány k přístavní čtvrti „ Docklands“ v Londýně díky svému bývalému postavení skladištní čtvrti a stávající se čím dál tím populárnějším místem pro mladé páry a rodiny, které hledají novou „trendy“ městskou čtvrť. V porovnání se Starým Městem, které se nachází na druhé straně řeky, působí Holešovice mladým a energickým dojmem. Mnoho ze zastaralých a nepoužívaných skladištních budov bylo přestavěno na moderní loftové bydlení, hudební kluby a galerie. V blízkosti Rezidence Jubileum se nachází unikátní centrum současného umění nazvané DOX, které vystavuje to nejlepší z českého a mezinárodního designu a sochařství. Přímo v ulici Komunardů je situována nově otevřená budova La Fabrika, kde se konají nejrůznější hudební, taneční, divadelní a filmové události. Součástí programu tohoto kulturního centra jsou také živá vystoupení. Holešovice jsou rovněž domovem pro jedny z nejlepších pražských tanečních klubů a koncertních sálů ( Mecca, Molo 22 a také jedinečný Cross klub). Investice do projektu činí 16 milionů Euro.

Společnost DavCor nedávno spustila jedinečnou propagační akci, která je jediná svého druhu v České republice. Její koncept je jednoduchý, kdokoliv si koupí byt v novém projektu společnosti DavCor Rezidence Jubileum v Praze 7 bude zařazen do slosování soutěže o střešní apartmán o velikostí 106 m2 nabízející několik teras v hodnotě 10 milionů korun. Vzhledem k faktu, že nádvorní komplex nabízí celkem 100 bytů je šance odejít s touto fantastickou cenou 99:1.

DavCor poskytne holešovické komunitě dar v hodnotě 5 milionů korun na výstavbu cyklistických stezek a hřišť >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 27.10.2016 00:00 Zájem o nové byty ochabuje, ceny strmě stoupají. Blíží se zlom?

Zájem o nové bydlení v Praze ve třetím čtvrtletí 2016 polevil. Ceny však i nadále pokračují ve spanilé jízdě směrem vzhůru. Průměrná cena za metr čtvereční prodaného bytu se přiblížila hranici 70 tisíc korun. Dostává se trh s novými byty do zlomu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 25.10.2016 00:00 Daň z nabytí se mění… pozor na smlouvy o prodeji nemovitosti

S účinností od 1. 11. 2016 dochází k významné změně. Daňovým poplatníkem bude nabyvatel. To s sebou ale může přinést komplikace ve smlouvách o prodeji nemovitostí. Jak se vyhnout problémům? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

27.10.2016 16:01 U Václavského náměstí vyroste nový developerský projekt

Pražský magistrát stanovil podmínky, podle kterých se budou muset řídit úřady v průběhu stavebního řízení. Mezi těmito podmínkami je i předpoklad šetrného začlenění projektu mezi okolní historické budovy. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

26.10.2016 14:45 Praha hledá kompromis s majiteli pozemků pro stavbu metra D

Hlavní město Praha hledá dohodu s majiteli pozemků, které je potřeba získat pro stavbu metra D. Zvažované vyvlastňování již není na pořadu dne. Místo toho chce město najít kompromis.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (378)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (62)
 Celkem hlasovalo 541 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »