Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Investor a Nemovitost roku

29.05.2015 13:55 | Kategorie: Hypoindex | 0 komentářů
Tagy: Czechinvest MSD IT Riverview Nemovitost roku

Inovativní technologické centrum farmaceutické společnosti Merck Sharp &Dohme (MSD) je největší IT investicí nejenom v České republice, ale i ve střední Evropě. Jeho kvality a přínos pro společnost potvrzuje prvenství v soutěži „Investor roku“, vyhlášené 28. května 2015, kde zvítězilo v kategorii IT a sdílené služby. Budova Riverview, ve které inovativní centrum sídlí, získalo cenu „Nemovitost roku pro technologická centra a služby.“

Inovativní centrum je špičkou ve svém oboru: zkoumá nové možnosti využití informačních technologií ve zdravotnictví a přináší stovky pracovních míst pro vysoce kvalifikované odborníky.

Soutěž „Investor roku“, pořádaná každoročně agenturou Czechinvest, nehodnotí pouze objem investice, která v tomto případě dosahuje 1,5 miliardy korun, ale také přihlíží k nově vytvořeným pracovním místům a celkovému přínosu pro region.

Centrum otevřely 20. května významné osobnosti z oblasti zdravotnictví a politického života

Globální inovativní centrum bylo slavnostně otevřeno 20. května 2015 za účasti velvyslance USA v České republice Andrewa H.Schapira, klíčových osobností ministerstva zdravotnictví,vedení hlavního města Prahy, renomovaných vysokých škol a dalších. „Obchodní spolupráce mezi Spojenými státy a Českou republikou se stále prohlubuje. Dokazuje to řada investic amerických společností v České republice a také vzrůstající zájem českých firem obchodovat na americkém trhu,“ vysvětluje velvyslanec USA Andrew H. Schapiro.

Hlavním posláním inovativního centra je výzkum a vývoj v oblasti informačních technologií, bezpečnosti informací, matematického modelování, sociálních médií a analýzy dat. „Zpracování medicínských, demografických i sociologických dat má veliký význam pro budoucnost společnosti. Na základě těchto analýz se budeme rozhodovat, jakým směrem by se měl výzkum ubírat. Dokážeme do jisté míry odhadovat šíření onemocnění, ekonomické dopady a uspořit finanční prostředky,“ vysvětlil ředitel MSD IT Globálního inovativního centra John Westby.

Nemovitost roku Riverview: zázemí pro stovky špičkových expertů

Sídlem Inovativního IT centra je Riverview, šestipatrová budova postavená v roce 2014 v bývalé tovární čtvrti na pražském Smíchově, nabízí 836 míst různých typů sezení. Značnou část budovy netvoří klasické kanceláře, ale neformální prostory aadaptabilní zóny, kterých je více než 250. Ty se dají se jednoduše přizpůsobit nejenom k práci, ale i relaxaci a setkávání. Na designu se podíleli zaměstnanci. Všichni byli osloveni, aby vnesli do návrhů své představy.

Kromě toho pracovníci využívají nejmodernější technické vybavení, jako například zobrazovací stěny, skrz které mohou v reálném čase spolupracovat se svými kolegy z jiných center po celém světě. „V současné době zaměstnáváme tři stovky vysoce kvalifikovaných zaměstnanců a do konce roku 2016 zde najde uplatnění více než pět set špičkových expertů v oblasti výpočetních technologií, medicíny, biologie a chemie,“ uvedl Westby.

MSD patří mezi největší globální farmaceutické společnosti. V USA a Kanadě působí pod názvem Merck& Co. Její ústředí sídlí v Kenilworthv New Jersey ve Spojených státech. MSD vyrábí léky na předpis, vakcíny, biologická léčiva, volně prodejné léky a veterinární přípravky pro zákazníky a pacienty ve více než 140 zemích světa.

Zdroj: Tisková zpráva MSD IT Globální inovativní centrum

Investor a Nemovitost roku >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Hypoindex

Monika Hrušová | 07.04.2015 00:00 Ve vztahu k financím jste pečovatelé nebo tradicionalisté? Zjistěte to

I když většinou mají Češi na všechno odpověď a vypadá to, že často nejsou spokojeni se svým životem, ani se svými financemi, opak je pravdou. Patříme mezi nejspokojenější obyvatele střední a východní Evropy. Ve srovnání se Slováky, Poláky, Maďary a Rumuny jsme spokojenější nejen s kvalitou života, ale také s životním standardem a finanční situací. Ukázal to mezinárodní průzkum TNS AISA pro společnost Provident Financial. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Petr Zámečník | 21.08.2013 00:00 Fincentrum Hypoindex červenec 2013: Úrokové sazby stouply na 3 %

Pokles úrokových sazeb se v červenci zastavil. Průměrné sazby dle Fincentrum Hypoindexu stouply na 3 %. Jedná se o přestávku před dalším propadem, nebo již bylo nalezeno úrokové dno? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 17.07.2013 00:00 Fincentrum Hypoindex červen 2013: Rekordní rok pokračuje

Úrokové sazby nezastavily svůj pokles ani v červnu. Fincentrum Hypoindex ubral další setinku procentního bodu a zakotvil na 2,95 %. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 25.07.2013 12:48

Další články »

Krátké zprávy z Hypoindex

22.09.2016 10:40 Novela stavebního zákona byla schválena

Od poloviny příštího roku nebude zapotřebí povolení kupříkladu ke stavbě skleníku nebo bazénu na pozemku rodinného domu. Novela stavebního zákona, která prošla vládou má ulehčit především drobným stavebníkům. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

20.09.2016 14:31 Finanční úřady poprvé udělili pokuty za nepřiznané majetky

Nejvyšší vybraná pokuta byla 2,7 milionů korun, bohužel finanční správa nesmí uvádět za jaký prohřešek tato pokuta byla udělená. Celkem loni na příjmech osvobozených od daně přiznali lidé 82 miliard korun. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

06.09.2016 11:49 Chátrající budovy pomůžou odstranit státní dotace

27 míst v České republice dostane nový vzhled. Stát vyčlenil na demolice chátrajících budov do roku 2018 celkem 300 milionů korun. Jenom letos se budou bourat stavby ve výši za 69 milionů korun. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

25.08.2016 13:31 Profi Credit poskytl důchodci nemravnou půjčku

Finanční arbitr nařídil úvěrové firmě Profi Credit miliardáře Davida Berana vrátit důchodci úroky, které po něm požadovala při uzavření revolvingového úvěru. V rozporu s dobrými mravy totiž firma poskytla úvěr, kde dlužná částka už při podpisu smlouvy vyrostla o více než 60 procent. Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 16:58

15.08.2016 10:57 Největší náklad Čechů je na bydlení

Téměř 27 procent svých mezd dávají Češi na bydlení. Jedná se především o pronájmy, anebo splátky hypoték. V penězích se jedná průměrně o 4511 korun měsíčně. Druhý největší náklad pak tvoří výdaje za jídlo ve výši 17,1 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (362)
 
Spíše ano. (51)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (58)
 Celkem hlasovalo 518 čtenářů