EUR 24.610

USD 24.180

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.5 %

EUR 24.610

USD 24.180

29. 05. 2015

0 komentářů

Investor a Nemovitost roku

 


 

Soutěž „Investor roku“, pořádaná každoročně agenturou Czechinvest, nehodnotí pouze objem investice, která v tomto případě dosahuje 1,5 miliardy korun, ale také přihlíží k nově vytvořeným pracovním místům a celkovému přínosu pro region.

Centrum otevřely 20. května významné osobnosti z oblasti zdravotnictví a politického života

Globální inovativní centrum bylo slavnostně otevřeno 20. května 2015 za účasti velvyslance USA v České republice Andrewa H.Schapira, klíčových osobností ministerstva zdravotnictví,vedení hlavního města Prahy, renomovaných vysokých škol a dalších. „Obchodní spolupráce mezi Spojenými státy a Českou republikou se stále prohlubuje. Dokazuje to řada investic amerických společností v České republice a také vzrůstající zájem českých firem obchodovat na americkém trhu,“ vysvětluje velvyslanec USA Andrew H. Schapiro.

Hlavním posláním inovativního centra je výzkum a vývoj v oblasti informačních technologií, bezpečnosti informací, matematického modelování, sociálních médií a analýzy dat. „Zpracování medicínských, demografických i sociologických dat má veliký význam pro budoucnost společnosti. Na základě těchto analýz se budeme rozhodovat, jakým směrem by se měl výzkum ubírat. Dokážeme do jisté míry odhadovat šíření onemocnění, ekonomické dopady a uspořit finanční prostředky,“ vysvětlil ředitel MSD IT Globálního inovativního centra John Westby.

Nemovitost roku Riverview: zázemí pro stovky špičkových expertů

REKLAMA

Sídlem Inovativního IT centra je Riverview, šestipatrová budova postavená v roce 2014 v bývalé tovární čtvrti na pražském Smíchově, nabízí 836 míst různých typů sezení. Značnou část budovy netvoří klasické kanceláře, ale neformální prostory aadaptabilní zóny, kterých je více než 250. Ty se dají se jednoduše přizpůsobit nejenom k práci, ale i relaxaci a setkávání. Na designu se podíleli zaměstnanci. Všichni byli osloveni, aby vnesli do návrhů své představy.

Kromě toho pracovníci využívají nejmodernější technické vybavení, jako například zobrazovací stěny, skrz které mohou v reálném čase spolupracovat se svými kolegy z jiných center po celém světě. „V současné době zaměstnáváme tři stovky vysoce kvalifikovaných zaměstnanců a do konce roku 2016 zde najde uplatnění více než pět set špičkových expertů v oblasti výpočetních technologií, medicíny, biologie a chemie,“ uvedl Westby.

MSD patří mezi největší globální farmaceutické společnosti. V USA a Kanadě působí pod názvem Merck& Co. Její ústředí sídlí v Kenilworthv New Jersey ve Spojených státech. MSD vyrábí léky na předpis, vakcíny, biologická léčiva, volně prodejné léky a veterinární přípravky pro zákazníky a pacienty ve více než 140 zemích světa.

Zdroj: Tisková zpráva MSD IT Globální inovativní centrum

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.28 Aktuální výše Hypoindexu

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%
Historie vývoje


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.