Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Jankovský: Nastartované změny musíme dotáhnout

Autor: | 02.01.2011 13:15 | Kategorie: Státní podpora | Komentáře zakázány komentářů

Rok 2010 byl pro ministerstvo pro místní rozvoj přechodným rokem, v rovině personální i procesní. Cílem bylo zefektivnění chodu úřadu a nastartování klíčových změn. Rok 2011 bude pro jejich realizaci klíčový.

„Odstartovali jsme změny, které musíme dotáhnout. Budeme předkládat velké novely zákona o veřejných zakázkách a stavebního zákona. Legislativním procesem už prochází také klíčová novela občanského zákoníku v oblasti nájemního bydlení,“ vyjmenoval Kamil Jankovský, ministr pro místní rozvoj. Po svém nástupu na úřad zeštíhlil jeho strukturu a obměnil obsazení nejvyšších pozic včetně čtyř náměstků. Zahájil také sérii interních kontrol, které odhalily nedostatky například v pronájmech nebytových prostor spravovaných ministerstvem, nebo činnosti pověřených likvidátorů. „Díky těmto chybám přicházel stát o nemalé částky, v roce 2011 tomu chceme učinit definitivní přítrž,“ slíbil Michal Koláček, náměstek ministra pro legislativu a řízení úřadu.

„Mezi úspěchy letošního roku bych zmínil především zvýšení tempa čerpání prostředků z fondů EU, kterého se pod vedením ministerstva pro místní rozvoj jako Národního orgánu pro koordinaci podařilo dosáhnout, a rovněž prosazení balíčku legislativních změn, které přinesou zjednodušení celého procesu,“ uvedl Daniel Braun, 1. náměstek ministra. Další aktivitou, která začala v roce 2010 a pro 2011 bude mít velkou prioritu, je i vytvoření silné jednotné pozice České republiky v rámci debat o čerpání evropských fondů po roce 2013. „Podařilo se nám do této aktivity zapojit klíčové experty. V příštím roce chceme vytvořit pro Českou republiku výhodnou strategickou pozici pro další jednání na evropské úrovni,“ doplnil Daniel Braun.

V rámci územní a bytové politiky je vedle již zmíněných legislativních úprav klíčovým úkolem příprava cenových map, které budou zachycovat trh s nájemním bydlením poté, co ve větší části republiky s koncem roku skončí regulované nájemné. „Myslím, že se nám letos podařilo dobře zvládnout úvodní fázi tohoto přechodu, ale pořád máme před sebou pořádný kus práce,“ potvrdil Miroslav Kalous, náměstek pro územní a bytovou politiku. Do konce prvního pololetí také musí připravit návrh koncepce bytové politiky státu.

Výčet úspěchů ministerstva v letošním roce může doplnit i poslední z náměstků ministra Michal Janeba, který má na starosti regionální rozvoj a cestovní ruch: „I přes rozpočtové škrty se nám daří zvládat odstraňování škod po letošních povodních.“ V sekci cestovního ruchu navíc dobře odstartoval projekt objektivního hodnocení kvality služeb v tomto odvětví. „Na přelomu roku jsme zakoupili licenci německého ServiceQualität Detschland, která bude využita jako základ pro tvorbu Národního systému kvality služeb cestovního ruchu,“ uzavřel hodnocení Michal Janeba.

Jankovský: Nastartované změny musíme dotáhnout >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Státní podpora

Jana Zámečníková | 03.08.2016 00:00 Obchodu s chudobou má zabránit omezení počtu nájemníků v bytě

Vláda schválila návrhy ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD) na zlepšení situace sociálně vyloučených lidí žijících v ghettech a jejich okolí. Návrh by měl zabránit rostoucím dluhům nájemníků, ale počítá také s omezením počtu nájemníků v bytech. Vyřeší restrikce tíživou situaci sociálně vyloučených lidí? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 03.08.2016 17:33
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 29.04.2016 00:00 Mladí na hypotéky nestačí, pomáhají rodiče i stát

Začátky jsou těžké a stejné je to i u hypotečních úvěrů. Pro získání nejvýhodnějších úrokových sazeb je potřeba disponovat alespoň minimální finanční hotovostí, kterou mladí často nemají. Pomoc pak hledají především u rodičů. V pozadí nechce zůstat ani stát, který sice v posledních letech na mladé trochu zanevřel, ale nyní se to snaží napravit. Celá zpráva »

Komentářů: 3 / 3 Poslední komentář: 03.05.2016 07:52

Petr Zámečník | 11.04.2016 00:00 Vlastní bydlení za státní peníze? Mladí mají šanci

Státní fond rozvoje bydlení (SRFB) nabízí nejednu státní podporu. Mladí do 36 let dosáhnou hned na dvě. Mohou si s levným úvěrem od státu vlastní bydlení pořídit, a s dalším ho levně opravit. Za jakých podmínek? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 15.03.2016 00:00 Mladí se dočkají nové podpory bydlení

Mladé rodiny s dětmi dostanou příležitost zlepšit svou bytovou situaci. Vláda schválila návrh ministerstva pro místní rozvoj, který zpřístupní bydlení osobám mladším 36 let pečujících o dítě do šesti let. Za jakých podmínek mohou mladí nízkoúročený úvěr do výše až 600 tisc korun získat? Nejsou tyto půjčky v době nízkých úrokových sazeb zbytečné? Komu mohou pomoci nejvíce? Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 15.03.2016 09:58

Jana Zámečníková | 18.02.2016 00:00 Pražským bytovkám se otvírají nové možnosti

Pražské bytové domy se dočkaly kontinuální výzvy nejen na zateplení a výměnu kotle. Vlastníci bytovek v Praze budou mít možnost od 15. března 2016 až do konce roku 2021 zažádat o dotace v programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Dveře se bytovým domům otevřou s 250 miliony korun, další prostředky pak budou přibývat s prodejem emisních povolenek. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Státní podpora

19.10.2016 14:24 Stát začne od listopadu přispívat na stěhování za prací

Od 1. listopadu začnou úřady práce vyplácet příspěvek na stěhování za prací. Nová paušální dávka ve výši 50 tisíc korun bude poskytována lidem, kteří se přestěhují za prací alespoň o padesát kilometrů od původního bydliště. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

29.03.2016 14:07 NKÚ: Dotované byty jsou pronajímány i lidem bez znevýhodnění

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil devět náhodně vybraných projektů státem dotovaných bytů. Zjistil, že byly pronajímány i lidem bez zdravotního nebo sociálního znevýhodnění. Ministerstvo pro místní rozvoj uživatele bytů nekontroluje. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.03.2016 14:17 Mladé rodiny budou moci žádat o půjčku na bydlení až do 600 tisíc korun

Vláda dnes schválila možnost čerpání půjček na bydlení pro lidi do 36 let pečující o dítě do 6 let. Půjčky bude poskytovat Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) a program pro čerpání bude vyhlášen nařízením vlády. Celkové výdaje budou pro tento rok přibližně 100 milionů korun.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

03.12.2015 13:43 Obnovitelné zdroje budou příští rok bez podpory

Energetický regulační úřad (ERÚ) před dvěma týdny rozhodl, že většině obnovitelných zdrojů v ČR nebude pro příští rok vyplacena podpora. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

24.11.2015 13:24 MMR dá na obnovu památek tři miliardy korun

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) vyhlásilo dotace na obnovu památek. Do dotačního programu, ve kterém jsou připraveny tři miliardy korun, se mohou zájemci přihlásit od 30. listopadu do 31. března. Peníze půjdou na památky zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO nebo na seznam nominované . Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (360)
 
Spíše ano. (51)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (58)
 Celkem hlasovalo 516 čtenářů