Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Letní akce stavebních spořitelen: Pozor na triky!

Autor: Petr Zámečník | 03.08.2009 00:00 | Kategorie: Stavební spoření | 4 komentáře
Letní akce stavebních spořitelen: Pozor na triky!

Chcete ušetřit na stavebním spoření? Nyní se nabízí příhodná doba! Stavební spořitelny nabízejí „letní akce“. Kdo, kolik a za jakých podmínek může ušetřit? Pozor na zavádějící reklamu!

Stavební spoření je vhodná forma ukládání úspor pro lidi, kteří mají rádi své jisté. Díky státní podpoře může svým výnosem směle konkurovat i jinak znatelně rizikovějším investicím. Stavební spořitelny si jsou této výhody vědomy, a tak si za ni nechávají platit. Jen za uzavření smlouvy zaplatíte standardně 1 % z cílové částky.

Finanční krize dopadla ale i na stavební spořitelny, které poskytly letos méně úvěrů než ve stejném období loňského roku a stejně tak uzavřely i méně smluv o stavebním spoření. Není proto divu, že v rámci konkurenčního boje o řídnoucí řady potenciálních zákazníků nabízejí nejrůznější akce a slevy. V plném proudu je léto, a tak ty aktuální jsou „letní“.

Českomoravská stavební spořitelna

Českomoravská stavební spořitelna nabízí až do 30. září 2009 možnost změny tarifu s 3% úrokem za zvýhodněných podmínek. Poplatek při přechodu na tarif Perspektiv je zdarma, na tarif Atraktiv je poloviční - místo 2/3 dosud připsaných úroků jen 1/3 dosud připsaných úroků. Poplatek za zvýšení cílové částky je ponechán ve standardní výši.

Poplatek za změnu tarifu je stanoven téměř u všech stavebních spořitelen tak, že pokud přecházíte z tarifu s vyšší úrokovou sazbou, sebere vám stavební spořitelna připsané úroky tak, jako byste měli od počátku úrokovou sazbu novou - tedy nižší. Jedinou výjimkou je Wüstenrot - stavební spořitelna. Ta si za první změnu neúčtuje nic, za každou další 100 Kč.

Daleko od sazebníku úhrad v poznámce k technice úročení jen při pečlivém čtení u Wüstenrot - stavební spořitelny naleznete: „Uspořená částka je úročena roční sazbou sjednanou ve smlouvě o stavebním spoření. U každé tarifní varianty si může účastník, který si při uzavření smlouvy zvolil úrokovou sazbu z úspor 1,0 %, zvolit při přidělení cílové částky úrokovou sazbu 2,2 % p.a. Úrok z úspor bude přepočten, a to od počátku smlouvy k datu změny.“

Liška připravila i další akci. Všem, kdo do 30. září 2009 uzavřou smlouvu o stavebním spoření s cílovou částkou minimálně 300 tis. Kč, do 31. ledna 2010 zaplatí poplatek za uzavření smlouvy (tedy 3 tis. Kč) a vloží na účet stavebního spoření 30 tis. Kč, získá od stavební spořitelny 3 tis. Kč. Prémie tak zaplatí poplatek za zřízení smlouvy. Tuto skutečnost podtrhuje fakt, že pokud klient využije zároveň „akce pro mladé“, v jejímž rámci obdrží 50% slevu na poplatku za uzavření smlouvy, jeho prémie bude také poloviční, a pokud uzavře smlouvu v rámci „akce Liščata“, kde je poplatek odpuštěn zcela, nedostane nic.

Akce Liščata trvá taktéž do 30. září 2009. Pokud rodiče uzavřou smlouvu novorozeněti do 1. ročních narozenin, získá 100% slevu na poplatku za uzavření smlouvy, maximálně 3 tis. Kč.

Modrá pyramida stavební spořitelna

Modré pyramidě skončila akce, v jejímž rámci dávala jako dárek piknikovou tašku, již 7. června 2009. Aktuálně žádnou novou akci neoznámila.

Raiffeisen stavební spořitelna

Raiffeisen stavební spořitelna inzeruje prémii 5 tis. Kč ke smlouvě uzavřené do 31. srpna 2009. Cílová částka musí být v rozmezí 200 až 500 tis. Kč a zůstatek na účtu k 30. listopadu 2009 musí dosahovat 20 tis. Kč. Pozor! Jedná se ale opět o reklamní trik!

Stavební spořitelna uvádí: „Prémie 5.000 Kč ke smlouvě o stavebním spoření RSTS pro všechny.“ Ve skutečnosti (a v podrobnějších podmínkách to zmiňuje) dává prémii pouze 2 tis. Kč. Zbylé 3 tis. Kč je standardní státní podpora. A tu pochopitelně nedostanou ti, kteří ji v letošním roce čerpají na jinou smlouvu.

Do 31. srpna 2009 mohou noví klienti získat také slevovou kartu Více domova. Ta nabízí do stejného data slevy u čtyř firem ve výši až 40 %.

Až do konce roku 2009 platí nabídka zvýhodněného stavebního spoření pro mladé. Ti se museli narodit v roce 1990 nebo později a musí uzavřít smlouvu s cílovou částkou od 200 do 500 tis. Kč s tarifem S041 (spořící tarif s úrokovou sazbou 2 % p.a.). Získají tak 50% slevu na poplatku za uzavření smlouvy a úrokový bonus ve výši úroků připsaných do konce roku 2010.

Stavební spořitelna České spořitelny

Buřinka míří svou letní akci na seniory a novorozence. Obě akce platí do 31. srpna 2009 a do konce roku musí být na smlouvu vložen vklad ve výši minimálně 1 % cílové částky. Prémie v obou případech činí poplatek za uzavření smlouvy, maximálně ale 1 000 Kč.

SSČS považuje za seniory lidi, kteří se narodili v roce 1949 a dříve, a za novorozeňata děti, kteří se narodili v letošním roce.

Zajímavostí je, že naprosto stejnou akci měla Buřinka i na jaře, kdy ale maximální výše prémie činila 1 500 Kč... je vidět, že časy se horší.

Wüstenrot - stavební spořitelna

Prémii při uzavření smlouvy o stavebním spoření do 31. srpna 2009 nabízí i Wüstenrot - stavební spořitelna. Podmínkou je cílová částka minimálně 250 tis. Kč a do 30. listopadu 2009 složit na účet alespoň 20 tis. Kč. V takovém případě připíše spořitelna prémii ve výši 1 000 Kč - tedy necelou polovinu zaplaceného poplatku za uzavření smlouvy.

Využít, či nevyužít?

Akce stavebních spořitelen mohou pomoci ušetřit náklady za uzavření smlouvy o stavebním spoření. Vracejí se pravidelně. Pokud tedy smlouvu o stavebním spoření máte a nepotřebujete novou, není důvod s uzavřením smlouvy spěchat. Také je pravděpodobné, že s dalšími akcemi přijdou spořitelny v dalším „akčním“ termínu - před Vánoci.

A jakou stavební spořitelnu zvolit? To záleží na tom, co od stavebního spoření očekáváte. Pokud se jedná jen o formu spoření, pak stačí porovnat, která stavební spořitelna má nejnižší náklady a uzavřít spořící tarif - úrokové sazby jsou vesměs stejné, a přestože se některé spořitelny snaží vyvolat jiný dojem, i státní podporu dostanete u všech za stejných podmínek. Zvažujete-li úvěr, mělo by se vaše uvažování odebírat spíše směrem úrokových sazeb z úvěru a rychlosti jeho dostupnosti.

Anketa

Kolik smluv o stavebním spoření v domácnosti máte?

Více než jednu na každého člena. (41)
 
Jednu na každého člena. (121)
 
Méně než jednu na každého člena. (45)
 
Žádnou. (14)
 
Nevím. (1)
 Celkem hlasovalo 222 čtenářů

Letní akce stavebních spořitelen: Pozor na triky! >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Poslední přidané komentáře (celkem 4 komentáře)

RE: Libor Kučera Bonifác | 04.08.2009 11:21
RE: Libor Kučera Radek | 03.08.2009 14:58
Libor Kučera solidní kvalitní poradce | 03.08.2009 14:07
Raiffeisen jsou podvodníci Vašek Malý | 03.08.2009 13:57

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (378)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (62)
 Celkem hlasovalo 541 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »