EUR 25.665

USD 22.733

REPO sazba ČNB 2.75 %

Inflace 5.8 %

EUR 25.665

USD 22.733

Rublika - Stavební spoření

Od 1. prosince zvyšuje Buřinka úrokové sazby úvěrů a zároveň navyšuje úročení vkladů u stavebního spoření na 1,5 % ročně

V reakci na vytrvalý růst ceny zdrojů přistupuje Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) od 1. prosince 2021 ke zvýšení úrokových sazeb na nezajištěných i zajištěných úvěrech. Nové sazby pro Úvěry od Buřinky budou při fixaci na 3 roky 4,89 % a pro pevnou sazbu po celou dobu splatnosti 5,49 %.

25. 11. 2021

Pandemie jako brzda rekonstrukcí? Ani náhodou!

Pandemie zbrzdila životy Čechů v mnoha ohledech. Dalo by se proto předpokládat, že lidé budou zdrženlivější i v investicích do bydlení. Průzkum mezi klienty Stavební spořitelny České spořitelny ale ukázal pravý opak. Češi rekonstruovali ve velkém! Právě pandemie jim totiž dala více času zpomalit a uvědomit si nedostatky vlastního bydlení.  

Text: Milan Vodička

11. 11. 2021

Průzkum: Polovina rekonstrukcí domácností se neobejde bez řemeslníků, ti ale schází a jsou drazí

Polovina Čechů, kteří v posledním roce rekonstruovali své nemovitosti, si na pomoc přizvala řemeslníky. Nejčastěji využitými profesemi byly zedníci, instalatéři a elektrikáři. V téměř polovině případů se cena za služby řemeslníků jevila jako vysoká. Vyplývá to z průzkumu NMS Market Research pro Raiffeisenbank a Raiffeisen stavební spořitelnu.

11. 11. 2021

7 dětem z 10 naspořili rodiče na start do života díky stavebku

Stavební spoření patří mezi nejvyužívanější způsoby, jak dětem našetřit na budoucnost. Na start do života takto rodiče nebo prarodiče vybavili téměř 70 % Čechů, kterým je dnes mezi 18 a 45 lety. Našetřené peníze přitom dotazovaní nejčastěji použili na financování nebo rekonstrukci prvního samostatného bydlení. Na 44 % z nich dostalo do vínku úspory do […]

01. 11. 2021

Modrá pyramida spouští Rychloúvěr online

Od konce října si mohou zájemci sjednat Rychloúvěr od Modré pyramidy odkudkoliv a během několika minut. V mobilní aplikaci MP Home Modré pyramidy si takto můžou půjčit až 450 tisíc korun například na rekonstrukci nebo nákup vybavení domácnosti, a to až na 15 let. To vše bez zajištění nemovitostí nebo ručitelem.

26. 10. 2021

Moudré stavebko od Modré pyramidy je nově bez vstupního poplatku

Modrá pyramida představuje nový design Moudrého stavebního spoření, které je nyní bez vstupního poplatku. Zájemci o koupi bytu či domu mohou toto spoření využít v budoucnu při žádosti o úvěr a být tak blíže vysněnému bydlení. Stavební spoření, lze u Modré pyramidy bez poplatku sjednat od 1. října 2021.

11. 10. 2021

Novinka v portfoliu ČSOB Stavební spořitelny. Na trh přichází Zelený meziúvěr

Jednička na trhu bydlení, skupina ČSOB, přichází s další novinkou na bankovním trhu, kterou chce klienty motivovat k udržitelnému bydlení. Klienti ČSOB Stavební spořitelny mohou nyní financovat své bydlení šetrné k životnímu prostředí pomocí Zeleného meziúvěru. Novinka tak doplňuje řadu zvýhodněných produktů určených pro podporu udržitelného bydlení, které skupina ČSOB průběžně uvádí na trh.  

08. 10. 2021

Rostoucí ceny stavebních materiálů vzdalují sen o vlastním bydlení

Stavební spořitelna České spořitelny reaguje prodloužením splatnosti úvěr. Pořízení domu či bytu v novostavbě je kvůli vysokým cenám nemovitostí pro mnohé nedosažitelným snem. Lidé proto kupují levnější byty nebo domy, které před nastěhováním potřebují rekonstrukci. Poslední dobou však raketově rostou i ceny materiálů, což prodražuje potřebné stavební úpravy. Mnoho lidí se tak dostalo do situace, že […]

09. 09. 2021

123141

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.