Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Manfred Koller, místopředseda představenstva ČMSS, byl zvolen manažerem roku prestižního odvětví peněžnictví, pojišťovnictví a finanční služby

Autor: | 23.04.2010 15:24 | Kategorie: Stavební spoření | Komentáře zakázány komentářů

Místopředseda představenstva Českomoravské stavební spořitelny Manfred Koller byl ve čtvrtek 22. dubna t.r. na slavnostním vyhlášení výsledků 17. ročníku soutěže Manažer roku na pražském Žofíně vyhlášen manažerem roku prestižního odvětví peněžnictví, pojišťovnictví a finanční služby. Záštitu nad soutěží, k jejímž cílům patří systematické vyhledávání, popularizace a oceňování manažerských osobností, převzal předseda vlády České republiky Ing. Jan Fischer, CSc.. který na slavnostním vyhlášení mimo jiné uvedl: „Obzvláště v této těžké době si uvědomujeme, jak důležité je silné a prozíravé manažerské vedení. A to nejen pro jednotlivé firmy, ale i pro stát.“

Manfred Koller převzal v ČMSS, nejvyhledávanější a nejvýkonnější stavební spořitelně České republiky, odpovědnost za marketing a odbyt v roce 2003. Nastartoval v ní masivní odbytovou ofenzívu. V jejím rámci se zvýšil počet obchodních zástupců ze 1420 na současných 2885 obchodních zástupců. Výsledkem bylo další posílení pozice ČMSS na trhu.

Tržní podíly v cílové částce stavebního spoření a v objemu poskytnutných úvěrů se dnes pohybují kolem 50 procent, před sedmi lety činily ve spoření 37,5 procent a v úvěrech 39,8 procenta. I nadále je ČMSS v České republice největším poskytovatelem úvěrů na bydlení. Prakticky každý třetí úvěr poskytla spořitelna s liškou ve znaku, přičemž od vstupu na český trh v roce 1993 do současnosti poskytla v úvěrech na bydlení více než 225 miliard korun.

Významným způsobem se Manfred Koller podílel na přechodu ČMSS od  stavební spořitelny k poskytovateli finančních služeb. Dnes ČMSS disponuje kompletní produktovou nabídkou pro zhodnocování úspor, financování bydlení, zajištění na stáří a základních bankovních produktů. A patří k nejvýznamnějším aktérům na tuzemském finančním trhu.

V současné situaci České republiky pokládá Manfred Koller za nejaktuálnější problém k řešení otázku penzijní reformy. „Jednoznačnou prioritou je zajištění na stáří. Není možné, aby dnešní mladí lidé plně financovali důchody starším spoluobčanům a na ně samotné se v budoucnu nedostávalo,“ uvedl Manfred Koller.

Manfred Koller (52) vystudoval podnikovou ekonomii na vysoké odborné škole v Heilbronnu. Profesionální dráhu spojil s největší evropskou stavební spořitelnou, německou Bausparkasse Schwabisch Hall. V letech 1999 až 2000 působil ve vedení maďarské stavební spořitelny Fundamenta. Od roku 2001 je členem dozorčí rady Bausparkasse Schwabisch Hall. Od roku 2003 je ve vedení ČMSS, kde od roku 2008 vykonává funkci místopředsedy představenstva.

Manfred Koller, místopředseda představenstva ČMSS, byl zvolen manažerem roku prestižního odvětví peněžnictví, pojišťovnictví a finanční služby >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Jana Zámečníková | 19.08.2016 00:00 Rekonstrukce ze svého, nebo s půjčkou?

Většina Čechů nemá změny příliš v lásce, ani do rekonstrukce se nevrhají po hlavě. Zásadnější přestavbu řeší až ve chvíli, kdy je to opravdu nutné. Rozhodnutí o rekonstrukci je ale pouze prvním krokem, důležité je také vyřešit vhodné financování. Kde berou Češi peníze na vylepšení svého bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 19.08.2016 18:09

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (349)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 501 čtenářů