Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Nové možnosti sociálně orientovaných mikropůjček

10.12.2008 12:14 | Kategorie: Nezařazeno | Komentáře zakázány komentářů

, 8. prosince 2008 – Mikropůjčky si budují stabilní místo na trhu, a to nejen díky svému sociálnímu podtextu. Doposud však byla v České republice aktuální pouze jedna nabídka přímé mikropůjčky do mikrofinanční instituce, což se ale nedávno změnilo. Portfolio portálu www.myELEN.com se rozrostlo na nabídku čtyř mikrofinančních institucí, mezi kterými je nyní možno vybírat.

 

„Po spuštění portálu jsme si chtěli ověřit, zda-li naše záměry představit české a evropské veřejnosti sociálně orientovanou investiční alternativu budou mít patřičnou odezvu. Zájem veřejnosti nás nezklamal. Pro další rozvoj bylo důležité ověřit i spolehlivou funkčnost a úroveň spolupráce se samotnou mikrofinanční institucí, jelikož obchodní mentalita Mexičanů se markantně liší od té naší. První rok pak přinesl nejen velký zájem veřejnosti, zároveň nám pomohl identifikovat oblasti, jež je nutné zdokonalit,“ říká Pavel Kohout, jeden ze zakladatelů společnosti Microfinance, a.s. administrující zmiňovaný portál myELEN.com.

V tuto chvíli si tedy potencionální zájemci o podporu chudých lidí v rozvojových oblastech Mexika mohou vybrat z institucí, které se od sebe liší nejen finančními ukazateli jejich kvality, ale i svými obchodními záměry. Například mikrofinanční instituce CrediComún je dobře vedenou finanční skupinou, jež orientuje svou aktivitu na získání statutu banky, čemuž podřizuje svou přísnou interní strukturu a kvalitu operací v terénu.

V nabídce je ale i například mikrofinanční instituce Fundación Realidad, která je neziskovou nadační entitou, dcerou slavné World Vision. Tato humanitární organizace, respektive její zakladatel Dr. Bob Pierce, představil světu již před 60 lety koncepci adopce dětí na dálku. Fundación Realidad pak svou činnost zaměřuje hlavně na finanční i nefinanční pomoc potřebným, nesoucí konkrétní sociální výsledek.

Podobný záměr má i další z mikrofinančních institucí, které mohou čeští etičtí investoři a filantropové poskytnout svou mikropůjčku, Ámbito Productivo (APROS). Tato mikrofinanční instituce je zaměřena zejména na ženskou populaci, a své mikrofinanční produkty doprovází dalšími aktivitami podporujícími boj proti chudobě v oblastech, kde působí.

Sociálně orientovaní Češi tak nyní mají možnost vybrat nejen přímo člověka, kterému mikropůjčku poskytnou, ale i rozdílné instituce, které mikropůjčky spravují a právě ony nesou právní rizika svých klientů, chudých drobnopodnikatelů. Uprostřed globální finanční krize je pozoruhodné, že míra neplacených mikroúvěrů je nadále velmi nízká a nepřesahuje v dobře vedených mikrofinančních institucích jedno až dvě procenta. Míra nesplacených mikroúvěrů je tedy mnohem zdravější než například spotřebitelské půjčky v komerčních bankách ve většině vyspělých zemích.

Jak říká Tomáš Hes, ekonom pracující pro mikrofinanční instituce v Mexiku a duchovní otec projektu myELEN.com: „Věříme, že máme pro náš projekt kvalitní partnery, což dokládá i poslední zpracovaná studie MIX Market nazvaná Championship League 2008, jež analyzuje výkonnost mikrofinančních institucí v Latinské Americe a Karibiku. Tento report nejednou uvádí některé z našich partnerů na předních místech vypracovaných žebříčků.“ Pro Čechy tak i nadále platí výhoda zapojení do pomoci člověku na druhé straně planety, a to jen několika kliky.

Nové možnosti sociálně orientovaných mikropůjček >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Nezařazeno

Cházod Ranuby | 01.04.2013 00:00 Záporné sazby hypoték? Do deseti let

Fincentrum Hypoindex klesá způsobem, který byl ještě před několika lety těžko představitelný. Jen v období února 2012 až 2013 průměrné sazby klesly o čtyři desetiny procentního bodu. Nejedná se přitom o pokles náhodný, ale vše nasvědčuje tomu, že se jedná o trend, který jen tak neskončí.   Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

| 04.02.2011 01:02 5 tipů na zajímavé webové stránky

Potřebujete informace z katastru nemovitostí. Přemýšlíte, jak uspořit na energiích nebo si chcete ověřit, zda vaše nemovitost neleží v záplavovém území? Všechny tyto informace naleznete na internetu. Zdarma a dokonce i bez nutnosti registrace. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.07.2013 15:58

Další články »

Krátké zprávy z Nezařazeno

08.03.2016 12:13 Největší položkou výdajů domácností zůstává bydlení

Až 21 % výdajů tvoří náklady na bydlení včetně energií a vody z celkových výdajů domácností. U osob důchodového věku je to dokonce až 28 % výdajů.   Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 09.03.2016 15:55

08.02.2012 15:37 Prohlášení k zadržení šéfredaktora Fincentrum Media

Skupina Fincentrum přijala se znepokojením zprávu o zadržení šéfredaktora divize Fincentrum Media Petra Zámečníka indonéskou policií. Petr Zámečník je šéfredaktorem Fincentrum Media od roku 2007, pod jeho vedení spadají v České republice odborné portály Hypoindex.cz, Investujeme.cz nebo ČeskéReformy.cz. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

26.10.2009 15:01 Britský realitní trh pomalu ožívá

Ceny rezidenčních nemovitostí začaly po dlouhé době pomalu stoupat. Realitní makléři pozorují nárůst poptávky po bydlení především v Londýně a jižní Anglii. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.05.2008 09:38 Výstavbu výrobního areálu společnosti Kemper financovala UniCredit Leasing

UniCredit Leasing financovala náklady na výstavbu výrobního objektu společnosti Kemper. Celkové náklady dosáhly hodnoty 160 milionů Kč. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.04.2008 14:55 URBIS INVEST veletrh investičních příležitostí

Letošní ročník veletrhu URBIS INVEST se uskuteční v termínu od 22. do 26. 4. na brněnském výstavišti. Jedná se o jednu z největších přehlídek investičních příležitostí v oboru real estate. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (343)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 495 čtenářů