Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


On-line tržiště s hypotékami Honzova hypotéka přispěje k profesionalizaci hypotečního trhu

19.08.2009 11:52 | Kategorie: Hypotéky | Komentáře zakázány komentářů

Honzovahypoteka.cz je nová finanční služba, která jako první v Česku nabízí skutečně objektivní srovnání hypoték a možnost výběru té nejvýhodnější. Zájemce o úvěr zadá svoji poptávku přes internet a najednou tak osloví všechny poskytovatele hypoték na trhu. Nová služba může zásadně přispět ke zkvalitnění a hlavně zprůhlednění hypotečních služeb.

Na český trh přichází nový finanční subjekt. Společnost honzovahypoteka.cz, s. r. o., začala nabízet netradiční služby v oblasti poskytování hypotečních úvěrů. Na on-line tržišti s hypotékami honzovahypoteka.cz jsou na jednom místě zastoupeny všechny banky, které poskytují hypoteční úvěry a úvěry ze stavebního spoření. „Finanční ústavy zatím reprezentuje 130 hypotečních makléřů a pracovníků bank, do budoucna by jejich počet měl vzrůst až na pět set,“ řekl Jiří Paták, obchodní ředitel serveru honzovahypoteka.cz. Honzovahypoteka.cz nabízí i refinancování hypotečních úvěrů nebo konsolidaci dluhu. Služba je pro uživatele bezplatná, společnost generuje zisk od makléřů, kteří obchod uzavřou.
 

Na rozdíl od ostatních podobných projektů je služba honzovahypoteka.cz unikátní v tom, že na každou poptávku reagují „živí“ makléři z různých bank a nikoli automat, který nabídku sestaví podle předem daných tabulek. „Makléři vědomě soutěží o zájem poptávajícího, což vytváří velmi tržní prostředí a tlačí ceny hypoték na minimum. Honzovahypoteka.cz představuje univerzální platformu pro obchodování s hypotékami, která snadno a přehledně propojí makléře se zájemci o hypotéku,“ řekl Jiří Paták. Společnost honzovahypoteka.cz se bude zabývat pouze rozvojem služeb hypotečního tržiště: „Budeme zachovávat striktní neutralitu vůči všem obchodujícím makléřům. O oblibě jednotlivých poskytovatelů hypoték budou rozhodovat sami uživatelé,“ dodal Paták.

Líný, ale chytrý Honza pomůže lidem k levnější hypotéce

Neobvyklý název honzovahypoteka.cz vyjadřuje klíčovou myšlenku nové společnosti: „Buďte líní, ale chytří jako český Honza. Zájemci o úvěr nemusí běhat po bankách, mohou se snadno zorientovat přes internet a vybrat si tu nejlepší nabídku. Hypotéka je ve své podstatě velmi jednoduchý produkt, ze kterého není třeba dělat složitou finanční službu,“ řekl Jiří Paták.

Za serverem honzovahypoteka.cz stojí Jakub Havrlant, ředitel úspěšného realitního tržiště bezrealitky.cz, a Jiří Paták, odstupující ředitel významného hypotečního brokera. „Naší vizí je zprůhlednit český hypoteční trh, profesionalizovat služby makléřů a vytvořit unikátní řešení pro financování bydlení,“ řekl Jiří Paták. „Chceme vytvořit trh s hypotékami se stejnou filozofií jako bezrealitky.cz – důraz klademe hlavně na nezávislost a transparentnost,“ dodal Jakub Havrlant.

Horší dostupnost hypoték vede k manipulaci s klienty

Ekonomická krize se projevuje ve výrazném zhoršení dostupnosti hypoték: v meziročním srovnání se v prvním pololetí hypoteční trh propadl o třetinu. V důsledku toho mají hypoteční makléři nižší výdělky a někteří z nich mají tendenci manipulovat klienty k hypotékám bank, od kterých mají nejvyšší provize. „Není pravda, že provize od všech bank jsou stejné, a pokud to některý makléř tvrdí, tak lže,“ potvrdil Jiří Paták, obchodní ředitel serveru honzovahypoteka.cz, který se hypotečnímu trhu věnuje od roku 2004.

Současně banky přísněji posuzují schopnost splácet. Pro řadu žadatelů je tak obtížnější hypotéku vůbec získat: „Klientovi, který před rokem s čistým příjmem 18 tisíc korun dosáhl na hypotéku ve výši 1,6 milionu korun, banka nyní půjčí o 400 tisíc korun méně. „Sehnat potřebnou hypotéku tak je pro řadu zákazníků poměrně složité a zdlouhavé,“ řekl Paták. Pokud je na trhu hypotéka vhodná pro konkrétního žadatele, na serveru honzovahypoteka.cz ji určitě najde a současně se vyhne zdlouhavému obcházení jednotlivých poboček a porovnávání nesrovnatelných nabídek.


Nezkušený zákazník se také snadno stane obětí různých „pseudoslev“ a marketingových akcí, které lákají potenciální klienty na pofiderní výhody. Honzovahypoteka.cz se snaží tyto praktiky odstranit: „Zákazník dostane všechny nabídky v jednotných přehledných tabulkách, které mu umožní srovnat si je podle vybraného parametru. Lze tak snadno, zdarma a nezávazně získat přehled o nabídce bez matoucích poznámek pod čarou a reklamních nabídek,“ vysvětlil Jiří Paták.

Honzovahypoteka.cz nabídne nejlevnější úvěr na trhu

Velká konkurence současně tlačí poradce ke snižování provizí – na serveru honzovahypoteka.cz díky tomu žadatel může sehnat vůbec nejlevnější úvěr na trhu. „Jsou i banky, u kterých provize činí až 2 procenta z objemu úvěru, což u průměrné hypotéky ve výši 1,7 milionu korun odpovídá částce 34 000 korun. To dává velký prostor na slevy z poplatku nebo za odhad ceny nemovitosti,“ vypočítal Jiří Paták.

Příklad : mladý pár z Olomouce – muž 31 let, žena 29 let s celkovými čistými příjmy 43 000 korun kupuje novostavbu v ceně 3,5 milionu korun. Našetřeno mají 100 000 korun, které chtějí použít na vybavení.

Rok 2008: výběr z pěti místních bank, které 100% financování poskytují, parametry vybrané nejnižší nabídky – úrok 5,69 %, měsíční splátka 20 300 Kč, poplatek za vyřízení úvěru 12 000 Kč

Rok 2009: výběr pouze ze dvou místních bank, které 100% financování poskytují, parametry vybrané nejnižší nabídky – úrok 6,49 %, měsíční splátka 22 100 Kč, poplatek za vyřízení úvěru 24 000 Kč

Honzovo řešení: výběr z celého trhu bank a poradců, v jehož rámci žadatelé dosáhnou na 100% hypotéku hned u tří bank, parametry vybrané nejnižší nabídky – úrok 5,99 %, měsíční splátka 20 960 Kč, poplatek za vyřízení úvěru 0 Kč

Unikátní systém hodnocení poradců oddělí ty kvalitní od nekvalitních

Ani návštěva pobočky nebo hypotečního centra nezaručuje žadateli o úvěr kvalitní poradenský servis. „Podle české legislativy finanční poradenství nepatří mezi takzvané vázané živnosti, to znamená, že v tomto oboru může podnikat prakticky kdokoli. Na trhu je v současnosti přebytek poskytovatelů – úvěry nabízejí přímo banky, ale také brokeři i poradci, reálně je zde byznys pro třetinu nebo čtvrtinu z nich,“ konstatoval Jiří Paták.

Uživatel serveru honzovahypoteka.cz se také vyhne tomu, že ho neodbytný poradce uhání po telefonu, transakci si řídí sám, protože poptávku zadává anonymně, nabídky makléřů si vybere ze svého klientského účtu na serveru a odpoví jen na ty, které mu vyhovují. Nabídky přijdou za méně než 24 hodin a jejich počet je nastaven na maximálně patnáct. Pokud má uživatel zájem o další, jednoduše vystaví svoji poptávku znovu.

Server honzovahypoteka.cz dává prostor pro zviditelnění seriózních a schopných, ale méně známých finančních subjektů, a to díky unikátnímu systému hodnocení poradců fungujícímu podobně jako u obchodníků na internetu nebo na internetových aukcích – po uzavření úvěrové smlouvy klient práci „svého“ poradce ohodnotí a hodnocení je pak dostupné všem návštěvníkům serveru. „Poradci s vysokým klientským hodnocením a aktivitou budou více na očích a klienti si k nim najdou cestu. Tento efekt bude obzvlášť účinný mimo velká města, kde je jinak složitější svoje služby inzerovat,“ uzavřel Jiří Paták, obchodní ředitel serveru honzovahypoteka.cz.

On-line tržiště s hypotékami Honzova hypotéka přispěje k profesionalizaci hypotečního trhu >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Hypotéky

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

PR článek | 24.10.2016 00:00 Úrokové sazby aktuálně trhají rekordy. Je třeba se v blízké době bát radikálního navýšení?

V nízkých úrocích si libují všichni, kteří žádají o hypotéku či půjčku, ale pro banky, pojišťovny a penzijní fondy nejsou následky zas tolik příznivé. Mnozí finanční analytici proto varují, že je jen otázkou času, kdy začnou úrokové sazby opět stoupat nahoru a spolu s nimi i hypoteční splátky. Díky tomu se mnoho lidí dostane do problémů, dojde k vynuceným výprodejům a nastane krach cen na poli realit. Ale co když se úrokové sazby v následujících letech významněji nezvednou? Vyplatí se vzít si hypotéku nyní, nebo počkat? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Hypotéky

27.10.2016 16:01 U Václavského náměstí vyroste nový developerský projekt

Pražský magistrát stanovil podmínky, podle kterých se budou muset řídit úřady v průběhu stavebního řízení. Mezi těmito podmínkami je i předpoklad šetrného začlenění projektu mezi okolní historické budovy. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

25.10.2016 13:05 Podíl hypoték na investiční byty roste

Poskytnutí hypotéky na investiční byt představuje pro banky větší riziko. Odráží se to i v úroku, který je vyšší než u hypotéky na vlastní bydlení.  Součástí posouzení hypotéky je i započtení budoucích příjmů z pronájmu, které musí majitel zpětně dokládat podepsanou smlouvou s nájemníkem. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

20.10.2016 16:23 Novela zákona o úvěru nebudí u lidí důvěru

Polovina Čechů nedůvěřuje novele zákona o spotřebitelském úvěru. Považují ji za příliš mírnou a nevidí ji jako efektivní. Vyplývá to i z průzkumu vypracovaného pro společnost Fair Credit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

18.10.2016 13:07 Češi mají nejvýhodnější podmínky pro financování nemovitostních obchodů

Levnější úvěry a zároveň delší doba splácení, takové jsou podmínky pro investory do nemovitostí. Podle dvou třetin českých bankéřů by se v příštím roce až roce a půl měl zvyšovat objem realitních úvěrů v jejich portfoliu.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

13.10.2016 13:17 Srbský soud zrušil hypotéku ve švýcarských francích

Srbský vyšší soud v Novém Sadu rozhodl, že hypoteční smlouva uzavřená mezi bankou a klientem ve švýcarských francích je neplatná. Dlužníka zbavil povinnosti zaplatit hypotéku v plné výši 13 milionů srbských dinárů (2,9 milionu korun), doplatit bude muset pouze tři miliony dinárů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (379)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (62)
 Celkem hlasovalo 542 čtenářů

Nejčtenější články z Hypotéky za posledních 14 dní

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 11.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Dobrá rada nad doporučení

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Spotřebitelé se musí připravit na přísun nových informací. Kromě jiných mohou klienti dostávat i radu a doporučení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké informace klient obdrží a jak s nimi může naložit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »