Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


SichrJob. Pojistí i ztrátu zaměstnání "dohodou"

Autor: Luboš Svačina | 07.10.2009 00:00 | Kategorie: Pojištění | 4 komentáře
SichrJob. Pojistí i ztrátu zaměstnání "dohodou"

Společnost Hyposervis ve spolupráci s pojišťovnou UNIQA představila novou koncepci pojištění proti neschopnosti splácet hypotéku. Reaguje na stávající situaci na trhu a nově pojistí také nedobrovolné ukončení pracovního poměru formou dohody.

Hypoteční makléř - společnost Hyposervis ve spolupráci s pojišťovnou UNIQA představily novou koncepci pojištění proti neschopnosti splácet hypotéku z důvodu ztráty zaměstnání či dlouhodobé pracovní neschopnosti. 

Prostřednictvím služby SichrJob usiluje Hyposervis o rozhýbání trhu s bydlením v nově dokončených developerských projektech. Podle Milana Ročka, předsedy představenstva společnosti Hyposervis, se možnosti developerů, kteří se snažili nastartovat poptávku masivními slevami, rozdáváním aut či vybavení bytu zadarmo, již dávno vyčerpaly. A nemají očekávaný efekt.  

Podle studií z posledních měsíců klienty od nákupu nových bytů neodrazuje ani cena (nečekají již na další zlevňování), ani vysoká úroková sazba hypoték nebo jejich snížená dostupnost (hypotéky jsou stejně drahé jako před rokem). Největší brzdou poptávky po novém bydlení je nejen podle Hyposervisu obava z případné ztráty zaměstnání a následné neschopnosti splácet své závazky. Pojistka SicherJob má za cíl tento psychologický blok částečně eliminovat a poptávku po novém bydlení v bytových projektech nastartovat. 

V čem je SichrJob liší od konkurence?

Pojistné hradí developer
SichrJob je určen novým zákazníkům vybraných developerských společností. Ti ke svému novému bytu získají pojištění schopnosti splácet jako benefit, přičemž pojistné bude po dobu tří let hradit sám developer. Poté klient může smlouvu ukončit nebo pokračovat v placení, záleží na jeho rozhodnutí.

Plnění i v případě ukončení pracovního poměru dohodou
Nejvýraznější inovací je pojistné krytí také v případě nedobrovolného ukončení pracovního poměru "dohodou".  Tímto krokem poskytovatel pojištění reaguje na současnou ekonomickou krizi, kdy formálně "dohodou" končí spousta pracovních poměrů. Jedná se skutečně o revoluční krok, protože konkureční pojišťovny v uvedeném případě pojistné plnění v drtivé většině odmítají vyplácet.

V případě SichrJob platí dvě výjimky, kdy pojišťovna zamítne výplatu pojistného plnění. A to v případě, kdy se zaměstnancem byl ukončen pracovní poměr z důvodu hrubého porušení pracovní kázně, nebo v případě, že ukončení poměru došlo na žádost zaměstnance.

Delší doby pojistného krytí, kratší čekací doby
Jednou z podmínek uzavření pojištění SichrJob je trvání pracovního poměru alespoň po dobu 6 měsíců, přičemž konkurence zpravidla požaduje minimálně 12 měsíční lhůtu. Vedle toho v případě nedobrovolné ztráty práce nabízí SichrJob pojistné krytí po dobu až 18 měsíců. U konkurenčních společností to bývá zpravidla výrazně méně - 6 až 12 měsíců.

V případě dlouhodobé pracovní neschopnosti SichrJob zkracuje čekací lhůtu, po jejíž uplynutí vzniká klientovi nárok na pojistné plnění, na 2 měsíce a zároveň výrazně prodlužuje dobu výplaty pojistného plnění. Maximálně to může být 730 dnů v průběhu pěti let.
 
Pokud je klient práce neschopen déle než jeden rok v kuse, stává se automaticky invalidním. I v případě invalidity je klient v pojištěn. Pro nárok na plnění z titulu invalidity následkem nemoci činí nutná doba trvání pojištění alespoň jeden rok. V případě úrazu nastává okamžik plnění v okamžiku přidělení invalidního důchodu ze strany České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), a to bez výjimek. 
 
Pojištěným může být i OSVČ
Novinkou je také možnost sjednání pojištění pro vybraný okruh klientů - osob samostatně výdělečně činných, kteří jsou sice evidováni jako podnikatelé, ale zpravidla se svým zaměstnavatelem spolupracují na základě dlohodobých smluv, a tudíž také mohou přijít o práci. Jedná se například o lékaře, architekty, autorizované inženýry, advokáty nebo klienti dalších, zejména poradenských povolání.

Výhody SichrJob

Jak vyplývá z předcházejících odstavců, SichrJob svou koncepcí výrazně vybočuje ze stávající nabídky pojistných produktů nabízených na českém realitním a hypotečním trhu. Z pohledu klienta je nespornou výhodou šíře a hloubka (minimum omezení a nečekaných výluk z pojištění) pojistného krytí znásobená tím, že za klienta pojistné hradí developer.

Pro developera je naopak tento typ poskytovaného benefitu velkou konkureční výhodou, navíc daleko efektivnější než např. vybavení bytu kuchyňskou linkou. Klienti na pojištění schopnosti v poslední době opravdu slyší.

Nevýhody SicherJob

Nevýhodou, která do jisté míry stírá revolučnost uváděné novinky, je uzavřenost produktu. SicherJob je určen pouze pro úzkou skupinu klientů vybraných developerských společností (v současnosti je v nabídce přibližně 400 bytů s tímto benefitem). I přesto, že Milan Roček uvádí, že Hyposervis se rozšíření okruhu partnerských developerských společností nebrání, druhým dechem dodává, že strategie produktu SichrJob stojí na určité výlučnosti a exkluzivitě. A ani do budoucna Hyposervis nepočítá s nějakým masovějším nasazením produktu.

Pokud by se však naplnila očekávání tvůrců SichrJobu a poptávku po developerských projektech by se opravdu podařilo oživit. Konkurence by určitě zareagovala a na trhu by se mohly objevit pojistné produkty podobného typu a rozsahu krytí. Odtud by již nebylo daleko k implementaci některých prvků SichrJob do standardní nabídky hypotečních bank a ostatních poskytovatelů úvěrů.


Více informací o produktu SichrJob naleznete na webových stránkách: www.sichrjob.cz

Anketa

Obáváte se o své zaměstnání?

Ano (8)
 
Ne (5)
 
Již/ještě nepracuji (0)
 Celkem hlasovalo 13 čtenářů

SichrJob. Pojistí i ztrátu zaměstnání "dohodou" >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Poslední přidané komentáře (celkem 4 komentáře)

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (355)
 
Spíše ano. (50)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (57)
 Celkem hlasovalo 509 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »