Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Wüstenrot příchází s hypotékou bez dokládání příjmů

Autor: Luboš Svačina | 19.10.2010 02:55 | Kategorie: Hypotéky | 0 komentářů
Wüstenrot příchází s hypotékou bez dokládání příjmů

Ekonomická recese odeznívá a hypoteční banky znovu začínají nabízet produkty, které se v době krize dostaly do červené knihy ohrožených druhů. Wüstenrot přichází s hypotékou, u které klient dokládá své příjmy pouze čestným prohlášením.

Na hypotečním trhu se začíná vyjasňovat a hypoteční banky se tomuto trendu přizpůsobují. Na trh si opět začínají hledat cestu produkty, které byly v době krize zapovězeny. Příkladem může být Wüstenrot hypoteční banka, která včera zařadila do své nabídky Hypotéku bez příjmů.

Hypotéka bez doložení příjmu je určena především klientům, kteří jsou sice mají dostatečné příjmy pro splácení hypotéky, ale nejsou schopni tyto příjmy standardním způsobem doložit. Zpravidla se jedná o podnikatele, kteří daňově optimalizují, nebo jsou jejich příjmy nepravidelné/sezónní. Pro posouzení schopnosti splácet úvěr předkládá klient bance pouze své čestné prohlášení o příjmech a majetku a potvrzení o bezdlužnosti od finančního úřadu.

Nepravidelnost příjmů a riziko krachu podnikání znamená pro bank zvýšené riziko nesplacení úvěru a tomu také odpovídají vyšší rizikové marže, které banky zahrnují do výpočtu konečné úrokové sazby. Klienti, kteří žádají o hypotéku bez dokládání příjmů z tohoto důvodu musejí počítat s vyššími sazbami (od 7 % p.a.) a vyššími požadavky na zajištění úvěru. Banka celkem striktně omezuje maximální výši úvěru v poměru k hodnotě nemovitosti, takže nejčastěji je částka úvěru „zastropována“ na 50 procentech hodnoty zastavené nemovitosti.

Hypotéka bez příjmu od Wüstenrot

Nová Hypotéka bez příjmů je účelový hypoteční úvěr, který může klient Wüstenrot hypoteční banky využít pouze k úhradě nákladů souvisejících s pořízením vlastního bydlení tj. na financování rodinného domu, bytu nebo stavebního pozemku určeného pro individuální výstavbu rodinného domu , nikoliv za účelem dalšího pronájmu (podnikání).

Parametry úvěru
Minimální částka Hypotéky bez příjmu je 300 000 a nejvíce si klient může půjčit 3 miliony korun. Hypotéka je stejně jako u konkurenčních bank poskytována do 50 % zástavní hodnoty nemovitosti. Pokud by tedy chtěl klient žádat o hypotéku v částce 3 miliony korun, musí úvěr zajistit zástavním právem k nemovitosti v minimální hodnotě 6 milionů korun. Cenu nemovitosti přitom stanovuje bankou pověřený odhadce nemovitostí. 

Úvěr je možné poskytnout se splatností 5 – 20 let, přičemž úvěr je třeba splatit do 70 let věku žadatele s rozhodujícím příjmem. Podmínkou poskytnutí úvěru je zafixování výše úrokové sazby na 5 let

Sazby a poplatky
Wüstenrot tento typ hypotéky nyní nabízí s garantovanou úrokovou sazbou začínající na 7,56 % p.a. Za zpracování úvěrové dokumentace si banka účtuje standardní poplatek ve výši 0,8 % z výše úvěru, minimálně 8 000 Kč, maximálně 25 000 Kč. Za vedení úvěrového účtu klient zaplatí měsíčně 150 Kč.

Konkurence nespí

V současné chvíli hypotéku bez doložení příjmu jak pro klienty z řad fyzických osob, tak podnikatele a OSVČ na trhu standardně nabízí šestice bank - mBank, Volksbank, Raiffeisenbank a celá skupina Hypoteční banky tzn. HB + ČSOB a Poštovní spořitelna. Komerční banka tuto službu sice nabízí, ale pouze svým dlouhodobým klientům - nepodnikatelům, jejichž bonitu při žádosti o hypotéku stanovuje na základě výše zůstatků na běžném účtu za uplynulých 6 měsíců. 

Tabulka 1: Úrokové sazby hypoték bez dokládání příjmů

Volksbank od 7,09 - 7,39 % p.a.
Raiffeisenbank od 6,83 %
Hypoteční banka od 7,44 % - 8,44 %
ČSOB 
Poštovní spořitelna
Zdroj: banky

Ostatní banky působící na českém hypotečním trhu zpravidla nezkoumají příjmy žadatele ve chvíli refinancování úvěru - u těchto klientů zjišťují pouze platební historii - nicméně "bezdokladovou hypotéku" jako takovou ve své aktuální nabídce nyní nemají.   

Ačkoliv ani v jedné z výše zmíněných bank se nejedná o masový produkt, bankéři v poslední době registrují mírně rostoucí zájem o tento typ hypoték, což je určitě také jedním z důvodů,proč Hypotéku bez příjmu zařadila do své nabídky Wüstenrot hypoteční banka. "Nejedná se o příliš využívaný produkt, zájem o něj mají určité skupiny osob, převážně podnikatelé. I nadále nejvíce žádaná je klasická ČSOB Hypotéka do 85 % zástavní hodnoty nemovitosit," říká Pavla Hávová, tisková mluvčí ČSOB.

Wüstenrot příchází s hypotékou bez dokládání příjmů >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Hypotéky

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

PR článek | 24.10.2016 00:00 Úrokové sazby aktuálně trhají rekordy. Je třeba se v blízké době bát radikálního navýšení?

V nízkých úrocích si libují všichni, kteří žádají o hypotéku či půjčku, ale pro banky, pojišťovny a penzijní fondy nejsou následky zas tolik příznivé. Mnozí finanční analytici proto varují, že je jen otázkou času, kdy začnou úrokové sazby opět stoupat nahoru a spolu s nimi i hypoteční splátky. Díky tomu se mnoho lidí dostane do problémů, dojde k vynuceným výprodejům a nastane krach cen na poli realit. Ale co když se úrokové sazby v následujících letech významněji nezvednou? Vyplatí se vzít si hypotéku nyní, nebo počkat? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Hypotéky

25.10.2016 13:05 Podíl hypoték na investiční byty roste

Poskytnutí hypotéky na investiční byt představuje pro banky větší riziko. Odráží se to i v úroku, který je vyšší než u hypotéky na vlastní bydlení.  Součástí posouzení hypotéky je i započtení budoucích příjmů z pronájmu, které musí majitel zpětně dokládat podepsanou smlouvou s nájemníkem. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

20.10.2016 16:23 Novela zákona o úvěru nebudí u lidí důvěru

Polovina Čechů nedůvěřuje novele zákona o spotřebitelském úvěru. Považují ji za příliš mírnou a nevidí ji jako efektivní. Vyplývá to i z průzkumu vypracovaného pro společnost Fair Credit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

18.10.2016 13:07 Češi mají nejvýhodnější podmínky pro financování nemovitostních obchodů

Levnější úvěry a zároveň delší doba splácení, takové jsou podmínky pro investory do nemovitostí. Podle dvou třetin českých bankéřů by se v příštím roce až roce a půl měl zvyšovat objem realitních úvěrů v jejich portfoliu.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

13.10.2016 13:17 Srbský soud zrušil hypotéku ve švýcarských francích

Srbský vyšší soud v Novém Sadu rozhodl, že hypoteční smlouva uzavřená mezi bankou a klientem ve švýcarských francích je neplatná. Dlužníka zbavil povinnosti zaplatit hypotéku v plné výši 13 milionů srbských dinárů (2,9 milionu korun), doplatit bude muset pouze tři miliony dinárů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.09.2016 15:20 ČNB plánuje legislativně omezit poskytování hypoték

Díky legislativnímu omezení hypoték by získala možnost, určovat bankám nejen částku, kterou budou moci půjčovat klientům ve vztahu k jejich příjmům. Zároveň ale také stanovit maximální výši zástavy.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (371)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 530 čtenářů

Nejčtenější články z Hypotéky za posledních 14 dní

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 11.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Dobrá rada nad doporučení

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Spotřebitelé se musí připravit na přísun nových informací. Kromě jiných mohou klienti dostávat i radu a doporučení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké informace klient obdrží a jak s nimi může naložit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »