Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


ČMSS jednoznačně směřuje k novým rekordům

Autor: | 13.06.2008 17:20 | Kategorie: Stavební spoření | Komentáře zakázány komentářů

Již třetí měsíc po sobě poskytla úvěry na bydlení v objemu vyšším než 3 miliardy korun. Meziroční nárůst cílové částky za pět měsíců tohoto roku dosahuje 62 procent.

 

Obchodní výsledky Českomoravské stavební spořitelny za pět měsíců tohoto roku dokumentují jednoznačné směřování k novému celoročnímu rekordu. A stejně tak potvrzují vedoucí pozici ČMSS na trhu.

Objem poskytnutých úvěrů meziročně vzrostl bezmála o 3 miliardy korun. Celková cílová částka uzavřených smluv vykazuje meziroční nárůst téměř 23 miliardy korun. Vynikající výsledky si ČMSS připisuje i v doplňkových produktech. Meziroční srovnání počtu uzavřených smluv dokumentuje nárůst překračující 23 procenta.

Se skvělými obchodními výsledky ČMSS plně koresponduje i úspěch v prestižní soutěži finančních produktů Zlatá koruna, v níž si v oboru stavebního spoření připsal její tarif Atraktiv zlatou příčku.

Financování bytových potřeb

Objem poskytnutých úvěrů za měsíc květen 2008 překročil stejně jako v březnu a v dubnu třímiliardovou hranici. Hodnotu úvěrové výkonnosti ČMSS dokumentuje i týdenní přepočet: obrazně řečeno od začátku roku lidé týden co týden obdrželi na financování svých bytových potřeb od ČMSS více než 625 milionů korun.   „Růst inflace a s tím i rostoucí úroková hladina na trhu vede k růstu zájmu o financování bytových potřeb úvěry, které zaručují dlouhodobou úrokovou jistotu. Takovou jistotu dává například i Zlatou korunou oceněný tarif Atraktiv s neměnným ročním úrokem z úvěru jen 3,7 procenta ,“ uvádí k velkému zájmu o úvěry člen představenstva ČMSS Manfred Koller.

Celkový objem poskytnutých úvěrů ze leden až květen 2008 se přitom již přiblížil čtrnáctimiliardové hranici. V meziročním srovnání znamená 13,8 miliardy korun poskytnutých úvěrů nárůst o 27,2 procenta, v peněžním vyjádření více než 2,9 miliardy korun.

„Jedním z důvodů nárůstu je i velký zájem o přeúvěrování. Naše podmínky a sazby jsou velmi dobré a hodně lidí přeúvěrovává svůj hypoteční úvěr právě u nás. Navíc všem zájemcům nabízíme na našem internetovém portálu www.preuverujte.cz základní informační servis včetně propojení na místně příslušného finančního poradce, který zájemci zpracuje projekt přeúvěrování přesně na míru,“ poznamenává Manfred Koller.

Stavební spoření

Stejně jako v předchozích měsících tohoto roku i v květnu se setkávala ČMSS s velkým zájmem o uzavření nových smluv o stavebním spoření. Bilance za leden až květen je vynikající. Celková cílová částka za pět měsíců tohoto roku dosahuje 60 miliard korun. Meziročně to znamená jedinečný nárůst o téměř 23 miliard korun, tj. o 61,8 procenta. A míru atraktivnosti stavebního spoření a nabídky ČMSS dokládá i celkový počet nově uzavřených smluv včetně zvýšení cílové částky: 157 435 kusů.

Doplňkové produkty

Standardní součástí produktové nabídky ČMSS jsou též penzijní připojištění, podílové fondy, rizikové životní pojištění, spotřebitelské úvěry a běžný účet. I v této oblasti se prezentují finanční poradci skvělou výkonností. Počet v lednu až v květnu zprostředkovaných smluv se přiblížil 61,5 tisíci. V meziročním srovnání to znamená nárůst o více než 23 procent. 

Z obchodních výsledků ČMSS za leden až květen 2008

Počet poskytnutých úvěrů na bydlení                                   28 619

Objem poskytnutých úvěrů na bydlení                                  13,8 miliardy korun

- meziroční nárůst                                                                 27,2  %

Počet uzavřených smluv                                                      157 435

- meziroční nárůst                                                                 17  %

Celková cílová částka uzavřených smluv                             60 miliardy korun

- meziroční nárůst                                                                 61,8  %                                   

Tisková zpráva ČMSS

ČMSS jednoznačně směřuje k novým rekordům >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (373)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (61)
 Celkem hlasovalo 535 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »