EUR 24.945

USD 23.341

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.945

USD 23.341

ČMSS jednoznačně směřuje k novým rekordům

 


 

 

Obchodní výsledky Českomoravské stavební spořitelny za pět měsíců tohoto roku dokumentují jednoznačné směřování k novému celoročnímu rekordu. A stejně tak potvrzují vedoucí pozici ČMSS na trhu.

Objem poskytnutých úvěrů meziročně vzrostl bezmála o 3 miliardy korun. Celková cílová částka uzavřených smluv vykazuje meziroční nárůst téměř 23 miliardy korun. Vynikající výsledky si ČMSS připisuje i v doplňkových produktech. Meziroční srovnání počtu uzavřených smluv dokumentuje nárůst překračující 23 procenta.

Se skvělými obchodními výsledky ČMSS plně koresponduje i úspěch v prestižní soutěži finančních produktů Zlatá koruna, v níž si v oboru stavebního spoření připsal její tarif Atraktiv zlatou příčku.

Financování bytových potřeb

Objem poskytnutých úvěrů za měsíc květen 2008 překročil stejně jako v březnu a v dubnu třímiliardovou hranici. Hodnotu úvěrové výkonnosti ČMSS dokumentuje i týdenní přepočet: obrazně řečeno od začátku roku lidé týden co týden obdrželi na financování svých bytových potřeb od ČMSS více než 625 milionů korun.   „Růst inflace a s tím i rostoucí úroková hladina na trhu vede k růstu zájmu o financování bytových potřeb úvěry, které zaručují dlouhodobou úrokovou jistotu. Takovou jistotu dává například i Zlatou korunou oceněný tarif Atraktiv s neměnným ročním úrokem z úvěru jen 3,7 procenta ,“ uvádí k velkému zájmu o úvěry člen představenstva ČMSS Manfred Koller.

REKLAMA

Celkový objem poskytnutých úvěrů ze leden až květen 2008 se přitom již přiblížil čtrnáctimiliardové hranici. V meziročním srovnání znamená 13,8 miliardy korun poskytnutých úvěrů nárůst o 27,2 procenta, v peněžním vyjádření více než 2,9 miliardy korun.

„Jedním z důvodů nárůstu je i velký zájem o přeúvěrování. Naše podmínky a sazby jsou velmi dobré a hodně lidí přeúvěrovává svůj hypoteční úvěr právě u nás. Navíc všem zájemcům nabízíme na našem internetovém portálu www.preuverujte.cz základní informační servis včetně propojení na místně příslušného finančního poradce, který zájemci zpracuje projekt přeúvěrování přesně na míru,“ poznamenává Manfred Koller.

Stavební spoření

Stejně jako v předchozích měsících tohoto roku i v květnu se setkávala ČMSS s velkým zájmem o uzavření nových smluv o stavebním spoření. Bilance za leden až květen je vynikající. Celková cílová částka za pět měsíců tohoto roku dosahuje 60 miliard korun. Meziročně to znamená jedinečný nárůst o téměř 23 miliard korun, tj. o 61,8 procenta. A míru atraktivnosti stavebního spoření a nabídky ČMSS dokládá i celkový počet nově uzavřených smluv včetně zvýšení cílové částky: 157 435 kusů.

Doplňkové produkty

Standardní součástí produktové nabídky ČMSS jsou též penzijní připojištění, podílové fondy, rizikové životní pojištění, spotřebitelské úvěry a běžný účet. I v této oblasti se prezentují finanční poradci skvělou výkonností. Počet v lednu až v květnu zprostředkovaných smluv se přiblížil 61,5 tisíci. V meziročním srovnání to znamená nárůst o více než 23 procent. 

REKLAMA

Z obchodních výsledků ČMSS za leden až květen 2008

Počet poskytnutých úvěrů na bydlení                                   28 619

REKLAMA

Objem poskytnutých úvěrů na bydlení                                  13,8 miliardy korun

– meziroční nárůst                                                                 27,2  %

Počet uzavřených smluv                                                      157 435

– meziroční nárůst                                                                 17  %

Celková cílová částka uzavřených smluv                             60 miliardy korun

– meziroční nárůst                                                                 61,8  %                                   

Tisková zpráva ČMSS

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.