Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Jakse zabezpečit před zimou a prověřit pojištění vaší domácnosti

Sněhová nadílka, zimní sporty i novoroční oslavy přinášejí do mnoha domácností nezapomenutelné zážitky, ale současně znamenají zvýšenou pohotovost pro hasiče, zdravotníky i policisty. Ve střehu jsou také pojišťovny, které v zimním období každoročně řeší nárůst pojistných událostí. Jen loňská, velice mírná zima si vyžádala škody v řádech stamilionů.

Loni dle údajů České asociace pojišťoven (ČAP) vystavila zima účet za 148 milionů korun. Tato astronomická částka však nebyla v novodobé historii ČR nejvyšší. V roce 2010 vlivem zimních živlů vyplatily pojišťovny v rámci 51 tisíců pojistných událostí na pojistném plnění více než 1 miliardu.

„Zimní měsíce jsou rizikovější z mnoha důvodů. Sníh, mráz a led nekomplikují život jen řidičům, ale také majitelům domů. Přibývá havárií, dochází k velkým teplotním výkyvům, které mají neblahý vliv na stav a zařízení našich obydlí. A také chaty a chalupy, které jsou přes zimu neobydlené, častěji lákají zloděje a vandaly,“ popisuje Lucie Ponertová, produktová ředitelka Slavia pojišťovny. „V zimní sezóně také často řešíme v rámci pojištění odpovědnosti z občanského života kompenzace za zranění, která ostatním sportovcům způsobí neopatrní lyžaři,“ doplňuje LuciePonertová ze Slavia pojišťovny.

Na co si dát pozor a jak se orientovat v pojištění domácnosti, aby nás ochránilo před všemi nástrahami zimy? 

  1. 1.    Rozmary počasí

V rámci pojištění domácností pojišťovny nejčastěji řeší škody způsobené rozmary přírody, např. poničení budov vichřicí, tíhou sněhu nebo námrazy. Často dochází také k poškození nebo zničení kotlů, vytápěcích systémů nebo k porušení potrubí vlivem silných mrazů. Všechny uvedené škody mohou být ošetřenyv rámci vašeho pojištění domácnosti. Zamyslete se, kterými riziky jste nejvíce ohroženi a pak ověřte, zda vaše pojištění tyto škody opravdu zahrnuje. Některá specifická rizika vyžadují sjednání připojištění a nejsou zahrnuta v základním pojištění (např. atmosférické srážky či povodeň).

  1. 2.    Řádění zlodějů a vandalů

Opuštěné chaty a chalupy přes zimu lákají zloděje, zejména nacházejí-li se na odlehlejších místech. Pojištění domácnosti je v tomto případě dobrou investicí, která vám umožní klidný spánek. V případě vloupání nebo poničení chalupy vandaly můžete zásadně ušetřit rodinný rozpočet. V rámci pojištěníproduktu Slavia pojišťovny Domov+ můžete pojistiti garáž nebo kůlnu.

  1. 3.    Když někomu způsobíte škodu

Všeobecná představa, že pojištění domácnosti Domov+ kryje pouze škody, které vzniknou v našich domovech, není úplně přesná. V rámci tohoto pojištění je možné ošetřit také odpovědnost za škody, které způsobí členové domácnosti třetím osobám činností v běžném životě. Takzvaná pojistka na blbost dokáže také ochránit před finanční zátěží spojenou se zaviněním zranění či smrti. V praxi se jedná zejména o zranění, která můžeme někomu způsobit např. při lyžování, bruslení a dalších rekreačních sportech nebo pokud v obchodě vrazíme košíkem do vystaveného zboží, které spadne a rozbije se.

  1. 4.    I děti občas něco provedou

Máte neposedné děti s hlavou plnou důmyslných nápadů? Pak jistě oceníte, že i je chrání pojištění odpovědnosti sjednané v rámci pojištění Domov+. A nemusí se jednat jen o učebnicový příklad pukem rozbitého okna u sousedů při hokeji. Mezi škody, které eviduje Slavia pojišťovna, patří např. desetitisícové položky za zapálenou kůlnu nebo vypuštěného papouška. Pojištění odpovědnosti kryje škody, které děti mohou způsobit v rámci návštěv, lyžařských výcviků, ve škole, při sportu, atd.

  1. 5.    Nezapomeňte na vaše zvířata

Měli bychom si uvědomit, že odpovědnost neseme i za zvířata, která nám patří. Pokud náš poníkpovalí dítě a to se zraní, naše ovce způsobí dopravní nehodu nebo náš pes pokouše pošťáka, jsme to my, kdo musí uhradit vzniklé škody. Nicméně i v tomto případě, pokud máte uzavřené pojištění odpovědností v běžném občanském životě, se není čeho bát. Pojišťovna za vás uhradí vzniklé škody a kompenzace. 

  1. 6.    Co dělat, když dojde k nehodě

Pokud dojde k havárii nebo jiné události kryté pojištěním, můžete kontaktovat asistenční služby, které vám pomohou problém vyřešit. Poradí jak postupovat, poskytnou kontakty na nejbližší řemeslníky a opraváře, kteří zařídí, co je třeba. Zkontrolujte, jaký stupeň asistence vaše pojištění nabízí, abyste věděli, jaké služby v případě nouze můžete v rámci pojištění domácnosti bezplatně využít.  

  1. 7.    Kolik stojí klidné spaní?

Pojištění odpovědnosti občanů můžete uzavřít u Slavia pojišťovny již od 588 Kč. Za tuto cenu vás bude chránit předškodami způsobenými činnostmi v běženém občanském životě a škodami způsobenými držbou nemovitosti. V případě, že např. srazíte lyžaře na sjezdovce, ten si zlomí ruku a bude požadovat náhradu škody za období, kdy byl v pracovní neschopnosti a za poškození lyžařské výbavyv řádech desetitisíců, může podobná nečekaná událost významně zasáhnout rodinný rozpočet.

Nejčastější škody hrazené v rámci pojištění domácnosti s odpovědností Slavia pojišťovnou:

-       Škody způsobené atmosférickými srážkami
-       Požáry způsobené vařením, na které hospodyňky zapomněly
-       Vytopení souseda pračkou
-       Pokousání psem
-       Požáry způsobené neopatrnými kuřáky 

Nejkurióznější škody hrazené v rámci pojištění domácnosti s odpovědností Slavia pojišťovnou:

-       Rozbitý skleník
-       Dětmi zapálená kůlna
-       Vypuštěný rybník
-       Zakousnutí králíci a slepice
-       Vyřizování sousedských sporů házením předmětů přes plot

Jakse zabezpečit před zimou a prověřit pojištění vaší domácnosti >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (385)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (63)
 Celkem hlasovalo 549 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »